כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרים אורגניים >>תעשיית הביצים
   תעשיית הביצים
לחץ להגדלה
אם חשבת שהביצים המגיעות אליכם לצלחת מוטלות על ידי תרנגולות החיות חופשי בטבע או לכל הפחות בלולים קטנים , בהם הן מקבלות תנאי מחייה סבירים, מזון וחופש תנועה כיאה לכל בעל חי, טעות גדולה בידכם. המציאות רחוקה מאוד מתיאור זה ולמעשה עולה על כל דמיון.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 12/11/08 17:51

תעשיית הביצים – האמת המרה

אם חשבת שהביצים המגיעות אליכם לצלחת מוטלות על ידי תרנגולות החיות חופשי בטבע או לכל הפחות בלולים קטנים , בהם הן מקבלות תנאי מחייה סבירים, מזון וחופש תנועה כיאה לכל בעל חי, טעות גדולה בידכם. המציאות רחוקה מאוד מתיאור זה ולמעשה עולה על כל דמיון.

לפני שנתאר את הדרך שעושה הביצה מהתרנגולת למקרר שבמטבח שלכם, הרשו לנו מספר מלים על החשיבות של מקור המזון אותו אנו אוכלים, איכותו, צורת גידולו והשפעתו עלינו. המזון אותו אנו אוכלים משפיע עלינו גופנית ומנטאלית. אם נאכל מזון שומני, נסבול מעודף כולסטרול. צריכת סוכר או פחמימות ריקות עלולים לגרום לרמות סוכר גבוהות, השמנה, בעיות מעיים ועוד. צריכה של מזונות מעובדים וכאלה המכילים חומרי טעם וצבע ומשמרים למיניהם יפגעו בכבד ובאיברים נוספים ועלולים להביא למחלות קשות. את העובדות הללו, רובנו יודעים. מה שלא ברור לרבים הוא כי גם דרך גידול הבקר, העוף או הצאן משפיע על בריאותנו הנפשית והפיזית. בעל חי שסובל במהלך גידולו מצפיפות, מזון לקוי, זוהמה, ותנאי מחייה מחפירים, כפי שנראה בהמשך, לא משרת את המטרה למענה הגיע לעולם. נכון, בשרשרת המזון, חלק מבעלי החיים אכן נועדו לאכילה או הטלה, אך גם כאן, עלינו להתייחס אליהם בצורה אנושית ולהקטין את הסבל שלהם עד כמה שניתן.

בשר לסוגיו או ביצים המגיעים מבעלי חיים שהתייחסו אליהם כמו מוצר מתחילת הדרך ינקמו באדם דרך הצלחת. הם יפגעו בגופו ויחספסו את נפשו. אנרגטית, ככה זה עובד.

במאמר זה נתמקד בביצי תרנגולות והעוול הנגרם להן בכל תהליך הפקת הביצים לתעשייה.

מתחילים בהתחלה:

מיון האפרוחים

אם תכנסו למפעלים בארץ שבהם מתחיל התהליך, תחשבו שנכנסתם להסרטה של סרט אימים. אם שואלים על איפה זה התחיל בביצה או בתרנגולת, כאן נתחיל בביצה. המעגל ייסגר בתרנגולת.

אז ככה. פועל בכפפות ניילון מפרק בידיו את הביצים ומתוכם יוצאים אפרוחים קטנים צהובים שהוטלו זה עתה. אפרוחים אלה נועדו להטלה, אבל מה, כיוון שכדי להטיל צריך נקבות, מתחיל תהליך מיון במהלכו, מעלים את האפרוחים על מסוע ומתבצעת ההפרדה: הנקבות ממשיכות ללולים והזכרים מושלכים לתוך שקיות ניילון גדולת בפחי אשפה בעודם חיים ונושמים. למותר לציין כי הם חווים מוות מזוויע הכרוך בחנק, דריסה, ומעיכה קשורים בתוך שקיות ניילון. מדוע זה קורה ? האפרוחים לא עונים על הדרישות הכלכליות של לולנים. הם לא יכולים להטיל ביצים וגדלים לאט מדי כדי לייצר בשר. כיום בישראל הורגים כ-15,000 אפרוחים ביום. אגב, בחו"ל ממיתים אותם בגז או במעיכה.

 כאן מתחיל המחיר האמיתי של הביצה.

 

גידול התרנגולות – צפיפות נוראה

אנו בטוחים שראיתם לא פעם את המשאיות המובילות תרנגולות על כבישי הארץ. כלובים, כלובים, האחד על גבי השני, עמוסים בתרנגולות בצפיפות גדולה, מנקרות האחת את השנייה מנסות למצוא מקום להניח את הרגליים. כמו בהובלה כך גם בגידול. התרנגולות חיות בכלובי מתכת בשורות ארוכות כשלכל אחת תחום מחיה של 20 ס"מ על 20 ס"מ והרצפה שלהן גם היא רשת. נסו אתם לעמוד על רשת.

תרנגולת אחת דורכת על רעותה וגם מפרישה עליה את הפרשותיה. שם הן מטילות את הביצים שאנו אוכלים.

למרות שהאיחוד האירופי אסר כבל לפני 8 שנים על שימוש בכלובים, רוב המגדלים בישראל משתמשים בהם.

 אם לא די בזה, חותכים הלולנים חלק ממקורם של התרנגולות כשהן צעירות כדי למנוע התקפות הדדיות של תרנגולות הנוהגות לעשות זאת עקב תנאי הכליאה המעודדים אלימות וקניבליזם. החיתוך נעשה על ידי להב רותח והוא גורם סבל רב כיוון שבמקור ישנם תאי עצב.

לעתים גם הלשון נחתכת ונוצרים גידולים. כמובן שגם יכולת האכילה נפגמת. לפני ההטלה, כשהתרנגולות בנות 17 שבועות, מתבצע קיטום נוסף, דבר הגורם לקושי באכילה ופתיחת הפצעים מחדש.

 

זירוז מלאכותי

כדי להגביר את קצב וכמות ההטלה מעוותים את דרך התפתחות התרנגולת. דרך הזרקת הורמונים ושיטות נוספות מאיצים את תקופת ההגעה לבגרות המינית וכך ההטלה מהירה יותר ורבה. סילוף נוסף של הטבע הוא גודלן של הביצים המוטלות. אלה אינן מתאימות למימדיה של התרנגולת והכאב בעת ההטלה ואחריה רב. כמו כן, ישנה צניחה של איברים פנימיים. אבל למי איכפת כל עוד תרנגולת אחת מניבה למעלה מ-300 ביצים בשנה – פי 3 בממוצע מקצב ההטלה במשק ביתי.

הטלה מרובה גורמת לאובדן סידן רב (נמצא בקליפת הביצה), לכן יש נטייה להישברות עצמות בקרב רבות מן המטילות.

 

הטלה בכלוב – נגד הטבע

באופן טבעי, כשתרנגולת חופשייה מטילה ביצים היא עושה זאת במסתור ובונה קן. כן, גם תרנגולת רוצה פרטיות שמעניקה לה תחושת הגנה. הטלה בתנאי הצפיפות של הלולים התעשייתיים מתוארת על ידי מומחים כחוויה קשה עבור התרנגולת המוקפת בהמון צפוף.

 

דגירה - לא בבית ספרנו

כולנו גדלנו על העובדה כי תרנגולת דוגרת על ביציה. אז גדלנו. בלול תעשייתי שינו את זה. למה? כי זה לא משתלם. תרנגול שחיה בטבע מטילה מספר ביצים ומתחילה לדגור – מין יצר אימהי שכזה. כשדוגרים לא מטילים והתפוקה יורדת. לכן מקבלת התרנגולת זריקות נגד יצר הדגירה. פעולות נוספות היא הרחקת הביצים עם הטלתן ומשחקים של אור וחושך כדי לשבש את תחושת הזמן אצל התרנגולת.

 

הרעבה

בדרך הטבע, מתרחש תהליך השרת נוצות אצל התרנגולות. בתקופה זו, מתנוונת המערכת המינית שלהן ומתחדשת. תהליך זה אורך כארבעה חודשים שבמהלכם אין הטלה.

עם סיום התהליך, התרנגולות חוזרות להטיל בקצב טוב. בעלי הלולים לא יכולים להרשות לעצמם הפסקת הטלה של מספר חודשים. זה לא כלכלי להם. מה עושים ? מאיצים את תהליך ההשרה. באמצעות החשכת הלול והרעבת התרנגולות למשך עשרה ימים, נכנסות התרנגולות להלם ומשירות את נוצותיהן. המזון מצומצם למינימום ואיבוד המשקל רב. כך מקוצר תהליך ההשרה מחודשים לימים, וכך גם חוזרות המטילות להפיק את ביצי הזהב שלהן מבלי "לבזבז" זמן.

 

 קיצור תוחלת החיים

במשקים הפרטיים ובשטח פתוח, מגיעה תוחלת החיים של תרנגולת ממוצעת ל-20 שנה. תרנגולת שבילתה בלול תעשייתי כל חייה תשבוק אחרי שנתיים. למה ? כיון שהטראומות הפיזיות והנפשיות שנגרמו לה מקצרות את חייה וגם בגלל הלולנים שמקצרים את חייה כשאינה נותנת יותר תפוקה. זה קורה בערך אחרי שנתיים. אגב, רבע מן התרנגולות לא מגיעות לגיל הזה. הם מתו מוקדם יותר עקב תנאי המחייה. את היתר, אלה שלא ראויות למאכל (נראה למי יש אומץ לאכול), משמידים אנשי מועצת הלול בשיטות אכזריות כמו רמיסה ברגליים, זרם חשמלי ועוד.

 

Free range - האלטרנטיבה

תרנגולות החיות בטבע, במשקים כפריים קטנים, ולא כלואות מאחורי סורגי מתכת, מתנהלות בצורה נורמאלית. הן הולכות, רצות, מעופפות קלות ,מבלות על ענפים ומתפשלות בחול. התרנגולות מטילות את הביצים במסתור וגם זוכות לדגור עליהם.

לאחר הבקיעה מטפלת האם בילדיה עד שנהיים עצמאיים. כך ממשים התרנגולים את צרכיהם הטבעיים, זכות שנשללת בלולים מודרניים.

הביצים המוטלות הן ביצי חופש אורגניות. ביצים אלה בריאות יותר, גדולות יותר, וצבען חי יותר. ההבדל נראה לעין בצורה בולטת.

 אנו חוזרים ומבהירים, כי אין לנו כלום נגד אכילת בשר ואנו לא מגדירים עצמנו יפי נפש, שאוכלים נבטים ולועסים פטרוזיליה במהלך היום. אנו טוענים שיש לכבד כל בעל חי, גם אם בסופו של דבר הוא נועד לשחיטה. נעשה זאת גם למענו וגם למען בריאותנו הנפשית והפיזית. תרנגולת שחיה בתנאי לחץ קשים נושאת את ההלם בבשרה וגם בביצים שהיא מטילה. אין נתק בין הגוף והנפש. כל הטראומה הזו נמצאת במוצר שנכנס אלינו לגוף.

אז אם יש לכם ביצים, אל תאכלו אותה.

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
מקור 
אבנר,Avner1209@walla.com ,צפון (19/12/2016)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר