כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>דרושים ירוקים >>דרושים תזונאים
   דרושים תזונאים
לחץ להגדלה
להיות תזונאי, היא דרך חיים. אינך יכול לכתוב המלצות תזונה ולהטיף לאכילת מזון בריא, כשאתה לא נוהג באותה דרך. עליך להוות דוגמא אישית לאורך כל הדרך. ראשית, כלפי עצמך.

מאת: VideoJob
פורסם: 13/11/08 08:51

דרושים תזונאים - מה הם הדרישות?

להיות תזונאי, היא דרך חיים. אינך יכול לכתוב המלצות תזונה ולהטיף לאכילת מזון בריא, כשאתה לא נוהג באותה דרך. עליך להוות דוגמא אישית לאורך כל הדרך. ראשית, כלפי עצמך.

 כמטפל בתזונה, אני חש זאת על בשרי. איני מרגיש בנוח להרצות למטופלי אודות חשיבות האכילה בשעות מסודרות, על חשיבות ההקפדה על אכילת פחמימות מלאות, הימנעות מסוכר וממתקים וחדילה מצריכת שומנים רוויים, בעוד אני אינני נוהג כך. אינך יכול לדרוש מאחרים, לא משנה מהו מצבם, את שאינך דורש מעצמך.

אחד הרגעים החשובים אליהם אתה מגיע במהלך התהוותך כמטפל מכל סוג, הוא ההבנה כי למעשה אתה מטפל בעצמך. אני מוצא עצמי לעתים קרובות אומר למטופל בעל עודף משקל משפטים כמו: "אתה חייב לראות את המטרה כל הזמן מול עיניך. יהיו קשיים אבל זה חלק מהעניין..."  או "משמעת עצמית תוביל אותך לתוצאות ו..נוחות היא לא תמיד סימן שאתה במקום טוב..." . אני מדבר אליו ובאותם רגעים מבין שאני מדבר לעצמי. מבין ויודע כי רק כשאעמוד בעקרונות אליהם אני מטיף, אוכל לדרוש זאת ממטופלי.

לעניות דעתי, מטפל אמור להוות דוגמא אישית לא רק כלפי מטופליו, אלא בראש ובראשונה כלפי עצמו. הטיפול באחר, הוא למעשה טיפול בעצמי. לכן אהבתי למקצוע כה גדולה.

המפגש עם המטופל מלמד אותך הרבה מאוד. הלימוד הראשון והחשוב ביותר הוא כי כל אדם הוא עולם. הוא יקום שונה לחלוטין מכל מטופל אחר שפגשת. לכן גם דרך הטיפול, המלצות התזונה והעצות לאורח חיים יהיו שונות. העקרונות המנחים דומים, אך כשיורדים לפרטים כמו נתונים גופניים, נתונים רגשיים, אופי, סביבה ורקע היסטורי, משתנות ההמלצות ומותאמות באופן אישי ופרטני.

הדרך רצופה עליות ומורדות, וההצלחה לא תמיד מאירה פנים. לעתים המטופל פשוט אינו בשל לשינוי או לא רוצה מספיק והתהליך נפסק. ההרגשה כמטפל אינה נעימה, אך לאחר הרבה ביקורות עצמיות, למדתי שאתה יכול לעשות הכל : לתת תוכנית תזונה לעילא, להמליץ על תוספי מזון, להכין תוכנית פעילות גופנית מותאמת אישית ולתת מוטיבציה אינסופית , אך שאין מספיק רצון מן הצד השני, לא יבנה הבניין. אי אפשר להאכיל את המטופל בכפית, אתה לא יכול לרוץ במקומו או לסגור את הפה בשבילו. העבודה, בסופו של דבר היא שלו. חשוב להדגיש את זה בפני המטופלים וגם בפנינו, המטפלים.

 

מחפשים עבודה כ דיאטנים/תזונאים המשיכו לקישור

דרושים תזונאים

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר