כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרים אורגניים >>תוצרת אורגנית בריאה יותר - האומנם?
   תוצרת אורגנית בריאה יותר - האומנם?
לחץ להגדלה
מעטים עוצרים לשאול.. האם אכן תוצרת אורגנית בריאה יותר? הייתכן כי המזיקים על פירות וירקות מסוכנים יותר לבריאותנו? הייתכן שהרעלנים אותם מפיק הצמח לצרכי הגנה רעילים יותר מהרעלים פרי יצירתו של האדם? או שמא מדבירים ודשנים מלאכותיים מזיקים יותר? לא אתן תשובות לכל אלה במאמר זה, אולם כן אתן מספר נקודות למחשבה. על מנת שכל אחד יחליט לעצמו מה עדיף תוצרת אורגנית או קונבנציונאלית ?

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 14/11/08 11:07

New Page 1

 

תוצרת אורגנית בריאה יותר – האומנם?

בימים טרופים אלה בהם כדור הארץ מצוי בתהליך התדרדרות איטי כתוצאה מ"אלימות" האדם לסביבת מחייתו, רבים משתדלים לשמור על הכדור ולהפוך אותו למקום נקי יותר לטובת דורות העתיד. שינוי ההתנהגות האנושית אינו מתבטא רק בהתנהגות סביבתית נאותה, אלא מאופיין גם בשיפור אורחות החיים והגדלת המודעות לבריאות, המתבטא בתזונה ופעילות גופנית.

לאחרונה עלה לדיון נושא המוצרים האורגנים אשר צריכתם צוברת תאוצה וכיום ניתן למצוא מוצרים אלה ברשתות השיווק הגדולות נגישים לכל דורש. מוצרים אורגנים הפכו חלק בלתי נפרד מתרבות הצריכה היומיומית של בני המעמד הבינוני +. שיווקו של מזון זה כבריא ומועיל יותר, מוביל רבים מצרכניו להאמין באיכויותיו. האם בצדק? או שמא מדובר במניפולציה שיווקית? לכאורה מזון אורגני, טבעי, נטול חומרים כימיים מלאכותיים נשמע בריא יותר, נכון יותר, נקי יותר. האומנם?

מעטים עוצרים לשאול.. האם אכן תוצרת אורגנית בריאה יותר? הייתכן כי המזיקים על פירות וירקות מסוכנים יותר לבריאותנו? הייתכן שהרעלנים אותם מפיק הצמח לצרכי הגנה רעילים יותר מהרעלים פרי יצירתו של האדם? או שמא מדבירים ודשנים מלאכותיים מזיקים יותר? לא אתן תשובות לכל אלה במאמר זה, אולם כן אתן מספר נקודות למחשבה. על מנת שכל אחד יחליט לעצמו האם תוצרת אורגנית או קונבנציונאלית ?

גורמים רבים עשויים להשפיע על החלטתך האם לקנות או לא מזון אורגני. בבואכם לקנות תוצרת אורגנית אני ממליץ להתחשב בגורמים הבאים:

·        תזונה – אין עדות חד משמעית על כך שמזון אורגני מזין יותר מאשר מזון הגדל באופן קונבנציונאלי.

·        איכות ומראה – מזון אורגני וקונבנציונאלי נבדקים באותן רמות של החמרה ואיכות ברמה הבריאותית. ההבדל נעוץ באופן הפקת המזון, עיבודו ואחסונו. יתכן ותמצאו כי תוצרת אורגנית מתקלקלת מהר יותר כיוון שאינה מכילה חומרים משמרים. כמו כן, צפו למראה פחות ממושלם בחלק מהתוצרת האורגנית – צורות משונות, צבעים משתנים וגדלים קטנים יותר. אולם ברוב המקרים תוצרת אורגנית זהה במראה לתוצרת הקונבנציונאלית.

·        חומרי הדברה- מגדלי הפירות והירקות הקונבנציונאליים משתמשים במדבירים על מנת לשמור על יבולם מפני עובש, חרקים, ומחלות שונות. כאשר חקלאי מרסס חומרי הדברה, יתכן ושאריות חומר יוותרו על התוצרת. אנשים רבים קונים תוצרת אורגנית על מנת להימנע מחשיפה לאותן שאריות חומרים. אולם מומחים רבים מסכימים כי כמויות החומר הנותר על פירות וירקות מהווה סיכון בריאותי זניח.

·        סביבה – ישנם אנשים אשר קונים מזון אורגני על מנת לשמור על איכות הסביבה בה אנו חיים. גידול תוצרת אורגנית מסייע בשימור הסביבה. שיטות הגידול האורגניות נוצרו בין השאר על מנת להפחית זיהום ולחסוך בניצול הקרקעות והמים. 

·        עלות – רוב התוצרת האורגנית עולה יותר מהתוצרת הקונבנציונאלית. המחירים הגבוהים נובעים בין השאר בשל עלויות גידול גבוהות יותר, היצע נמוך יותר של תוצרת ורגולציה. כיוון שחקלאים רבים אינם משתמשים במדבירים על סוגיהם, עבודת הטיפול נעשית על ידי עבודת אדם. למשל: עקירת עשבים שוטים באופן ידני.

·        טעם – יש הטוענים כי ביכולתם להבדיל בין טעמה של תוצרת אורגנית לזו שאינה. אחרים טוענים כי אינם מוצאים כל הבדל. טעם הינו עניין סובייקטיבי אישי. אולם בין אם אתה רוכש מזון אורגני או לאו, תוצרת טרייה היא זו שתשפיע על טעם. לרוב, תוצרת אורגנית תהיה טרייה ועונתית יותר. 

מסקנה: כמו בכל תחום בחיים יש להתייחס בשיקול דעת ולפעול באופן מידתי בכל האמור לצריכת מזון אורגני או קונבנציונאלי. לא להגזים לכאן או לכאן. לצרוך באופן מאוזן ולהיות קשוב לצרכי הגוף והנפש.  

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר