כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>אנרגיה חלופית >>אנרגיה חלופית
   אנרגיה חלופית
לחץ להגדלה
בדרך כלל נהוג לחשוב כי המונח אנרגיה חלופית מדבר על אנרגיה שלא מזהמת את הסביבה ונוטים להחליף את המושג הזה במושג "אנרגיה ירוקה". אנרגיה חלופית היא אנרגיה שבאה ממקור שאינו מתכלה. רוב האנרגיה בעולם היום לתעשייה, כלי רכב...

מאת: סקופ אתרים בע"מ
פורסם: 25/12/08 12:30

 אנרגיה חלופית

 

בדרך כלל נהוג לחשוב כי המונח אנרגיה חלופית מדבר על אנרגיה שלא מזהמת את הסביבה ונוטים להחליף את המושג הזה במושג "אנרגיה ירוקה". אנרגיה חלופית היא אנרגיה שבאה ממקור שאינו מתכלה. רוב האנרגיה בעולם היום לתעשייה, כלי רכב, וצריכה פרטית מגיעה ממקורות מתכלים כמו דלק, פחם, נפט, מזוט, אנרגיה גרעינית וגז טבעי. מקורות אלה , כידוע, מתכלים ולא יישארו שם לנצח.

אנרגיה חלופית היא אנרגיה שלא מתכלה. ברוב המקרים היא גם ידידותית יותר לסביבה.  

 אנו מחפשים להשתמש באנרגיה חלופית כדי לשמור על מקורות האנרגיה המתכלים שלנו שנמצאים בידיהם של מדינות מועטות, בעיקר במדינות המפרץ המתעשרות באופן חסר פרופורציה ביחס לשאר מדינות העולם ועושות זאת על חשבוננו.

משבר הנפט שהיה בתחילת שנות ה-70 בו הגיע מחירה של חבית נפט למחיר של 40$ , שיא שלילי באותם זמנים, העלה לסדר היום את נושא אנרגיה חלופית בעולם.

 למרות זאת ואף על פי כן אין תפוקה משמעותית של אנרגיה חלופית בעולם היום, אך נעשה שימוש בה בתחומים רבים.

אנרגיה הידרואלקטרית היא אחת הדרכים המרכזיות של הפקת אנרגיה ממקורות חלופיים. בכוח המים משתמשים להפקת חשמל, לטחנות קמח בהן זרימת המים מזיזה את אבני הרחיים , במנסרות עץ הפועלות בכוח המים ושימושים נוספים.

 גם הרוח, הזמינה לכולנו, בעיקר באזורים הגבוהים, היא מקור אנרגיה חלופית המפעיל טורבינות דרכם מפיקים חשמל וגם בתחנות רוח לצורך טחינת הקמח.

אנרגיה חלופית שכמעט כולנו משתמשים בה מדי יום היא דוד השמש המאפשר שימוש במים חמים בלי צורך בחשמל או אנרגיה מתכלה אחרת.  

 גם מכוניות היברידיות מונעות באנרגיה חלופית, אם באמצעות גז וחשמל ולאחרונה החלו לדבר על הנעה באמצעות ביו דיזל – דלק ממקור צמחי.

 מקורות אנרגיה חלופית נוספים הם אבני פחם, אדמת כבול, גז ודלק נוזלי מפחם טבעי, היו דלק וביו דיזל , זבל תעשייתי וביתי, ביו אתנול, פצלי שמן, צמחים ואף חיידקים.  

שיטה נוספת היא הביומסה שמשמעותה מכלול החומר האורגני בחי, בצומח ובשיירים. בביומסה צבורה אנרגיה כימית שניתנת להמרה לדלק , חשמל ואנרגיית חום.

 איך זה עובד ?

הפחמן הוא מרכיב בסיסי של כל החומרים האורגנים. מקורו המרכזי הוא CO2. ריכוזו באוויר הוא קבוע והוא תוצאה של תהליכים כמו נשימה, שריפת דלק ועוד. כל אלה מגדילים ומקטינים את ריכוזו ומהווים את מחזור הפחמן בטבע.

הביומסה משמשת כחומר דלק לחימום ובישול ולהפעלת תחנות כוח להפקת אנרגיה חשמלית, ונעות באמצעות טורבינות גז וטורבינות קיטור (הגז והקיטור מופקים מהביומסה .

יש כמה שיטות להמרת האנרגיה האגורה בביומסה לסוגי אנרגיה שונים. למשל, בעירה ישירה, עיכול בלא חמצן, גזיפיקציה ותסיסה, ועליהם תלמדו בפעילות הבאה.

בין מקורותיה של הביומסיה: פסולת חקלאית, פסולת מזון  עצים, פסולת עצים, יבולי חקלאות,   הפרשות בעלי חיים, שיירי בעלי חיים וצמחים,   צמחים ימיים ואצות.

 

 

קרא עוד על אנרגיה חלופית ...

אנרגיית השמש

הסבת מכוניות לגז

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר