כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>בנייה ירוקה עוד מימים קדומים
   בנייה ירוקה עוד מימים קדומים
לחץ להגדלה
בנייה ירוקה אינה דבר חדש. עוד מימי קדם, הייתה הבניה הירוקה הבנייה היחידה המוכרת לבני האדם, שכדי לייצר לעצמם מרחב מוגן, השתמשו בחומרים שבסביבתם לבניית בית אשר מנע מפגעי מזג האוויר או פולשים אחרים מלהזיק להם.

מאת: סקופ אתרים בע"מ
פורסם: 25/12/08 13:43

בנייה ירוקה

 

בנייה ירוקה אינה דבר חדש. עוד מימי קדם, הייתה הבניה הירוקה הבנייה היחידה המוכרת לבני האדם, שכדי לייצר לעצמם מרחב מוגן, השתמשו בחומרים שבסביבתם לבניית בית אשר מנע מפגעי מזג האוויר או פולשים אחרים מלהזיק להם.

האדם השתמש בחומרי בנייה מהטבע  והשתמש בשמש, הרוח והתאורה הטבעית לצרכי ביתו. כידוע, בתחילת המאה ה-20 החלה המהפכה התעשייתית ואנשים החלו להתקבץ במרכזי ערים. תופעה זו גרה את הבנייה לגובה שיצרה למעשה את תחילתן של שיטות הבנייה המודרנית. כיום שאנו יותר מפוקחים ודואגים לגורלו של דור העתיד, ילדינו וילדיהם, אנו שואפים לחזור לבנייה אחרת – בנייה ירוקה. מדוע בכלל לדאוג ? כיון שהבניה המודרנית משתמשת בלמעלה מ-50% מחומרי הגלם בכדור הארץ.

בנייה ירוקה היא ללא ספק פתרון אידיאלי לאדם ולאדמה. אם נתייחס לבית כעל מקום הקולט וזוכר חומרים ואנרגיה וגם פולט אותם בהמשך ומרחיב את תוצריהם, נבין את חשיבותה של בנייה ירוקה.

בנייה ירוקה משתמשת באנרגיה שאינה מתכלה – אנרגיה חלופית, כמו שמש, מים, רוח, תאורה טבעית , גז ועצים לחימום ובישול ועוד.

מערכת הפלט של המבנה מעודדת שימוש חוזר בחומרים באמצעות מחזור ומצמצמת את הזיהום הסביבתי. אם בשירותים למשל אנו משתמשים בבור עמוק ובנסורת במקום מים נוכל בהמשך להשתמש בפסולת זו לצורך דישון האדמה (קומפוסט).

גם צריכת האנרגיה של מבנים היא גדולה, כ-35% מסך הצריכה העולמית. אנרגיה זו מחולקת לצרכי הובלה, תפעול המבנה, ייצור החומרים, והפעלתן של מערכות נוספות.

בארצות הברית קיימת עמותה ששמה u.s green building council . עמותה זו מגדירה מהי בנייה ירוקה. בבסיס ההגדרה מדובר בבניינים שמבטלים כמעט לחלוטין את השפעתם השלילית על הסביבה ועל דיירי הבניין. העקרונות המרכזיים הם: שימוש באנרגיה חלופית, או במלים אחרות, מקורות מתחדשים. תהיה יעילות אנרגטית כמו אנרגיה סולארית, מחזור חומרים, וסביבת עבודה בריאה.

בנייה ירוקה חכמה תנצל באורח פאסיבי את השמש, הרוח, והמים כדי להשיג אנרגיה, חימום, קירור, תאורה טבעית וכך יחסך הצורך בשימוש במקורות אנרגיה מתכלים.

זה יעשה בדרך כלל באמצעות בנייה בשטח מתאים, יצירת פתחים והתאמתם לניצול מקסימאלי של אור השמש, שימוש בצמחי העונה, השקפה לנוף, הצמדות לתוואי השטח ולטופוגרפיה הטבעית ואגירת מים.

כידוע, חימומו וקירורו של כל בית צורכים בדרך כלל אנרגיה רבה. בנייה ירוקה תקפיד על בידוד התקרה והקירות בצורה כפולה. גם החלונות והפתחים יקבלו בידוד איכותי.

חדירה של אור טבעי יוריד משמעותית את הצורך בשימוש בתאורה חשמלית וכך בניית הבית כשהוא מנצל בצורה הטובה ביותר את קרינת השמש. עדיף גם שבחלקו העליון של הבית יהיו חלונות גבוהים ורחבים וכך יוכל לחדור האור לעומק החלל.

אוורור: לאוורור טבעי חשיבות רבה, לכן לא מספיקה הכנסת אוויר צח במערכת המיזוג, אלא יש לאפשר מצב בו פתיחת חלונות הממוקמים בזוויות מותאמות מראש תגרום לאוויר נקי לחדור מחוץ לבניין.

בנייה ירוקה צריכה לקחת בחשבון פרמטרים רבים שאינם מחושבים בבנייה קונבנציונאלית והתהליך קצת יותר מורכב, אך לא יותר מסורבל, והוא בהחלט שווה את המאמץ, לסביבה ובראש ובראשונה לדייר שנהנה מאורח חיים איכותי ובריא.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר