כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרי טבע >>מוצרי טבע
   מוצרי טבע
לחץ להגדלה
קינואה שחורה, קינואה אדומה, אורז מלא, אורז בר, חלב סויה, זרעי פשתן אורגניים, חלב אורז, לחם כוסמת, חטיפי אנרגיה טבעיים, ועוד רשימה ארוכה של מוצרי טבע, כבר מזמן עברו את שלב הטרנד והפכו להיות חלק מן התפריט הקבוע על שולחנם של צרכנים רבים מאוד בישראל.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 25/12/08 14:32

 מוצרי טבע

 

קינואה שחורה, קינואה אדומה, אורז מלא, אורז בר, חלב סויה, זרעי פשתן אורגניים, חלב אורז, לחם כוסמת, חטיפי אנרגיה טבעיים, ועוד רשימה ארוכה של מוצרי טבע, כבר מזמן עברו את שלב הטרנד והפכו להיות חלק מן התפריט הקבוע על שולחנם של צרכנים רבים מאוד בישראל. מוצרי טבע אלה לא מסתכמים רק בשטח המזון. גם מוצרי היגיינה נשיים, בגדי תינוקות, קוסמטיקה ועוד, הפכו להיות טבעיים כמעט לחלוטין והצריכה שלהם עולה באורח קבוע.

לא בכדי, קמו רשתות גדולות כמו "עדן מרקט" ו"ניצת הדובדבן" בערים מרכזיות יותר ופחות. לצידן של אלה קמות חדשים לבקרים חנויות טבע נוספות. מרבית מרכולתם של אלה הם מוצרי טבע מסוגים שונים בתחומי המזון, ההיגיינה והקוסמטיקה.

על מימדי הדרישה למוצרי טבע ניתן ללמוד מסקרים שנערכו בנושא. אחד מהם הוא סקר מידע שיווקי של מכון המחקר CA.

מהסקר שנערך לפני כשנתיים עולה כי רוב רובו של קהל הצרכנים בישראל – 75% בודקים את מוצרי המזון לפני שקונים אותם. הם קוראים את הרכב המזון ומתמקדים באותיות הקטנות שעל האריזה.

למעלה משליש מהצרכנים אומרים כי הם עושים זאת באורח קבוע , 17% בודקים את המוצרים לעתים קרובות, 9% בודקים לעיתים רחוקות יותר ואילו היתר – 23% אינם עומדים על טיבם של מרכיבי המוצר כלל טרם רכישתו.

הרכב האוכלוסייה המתמיד לבדוק את הרכבם של המוצרים הוא בדרך כלל נשים מעל לגילאי ה-30 מכבה סוציו אקונומית גבוהה יחסית.  

מתוצאות הסקר עוד עלה שלמעלה מ-50% מציבור הצרכנים רוכשים מוצרי טבע, כמו לחמים ועוגות מחיטה מלאה, פסטות מלאות, טחינה משומשום מלא אורגני, שקדיה, ברנפלקס מדגנים מלאים, מזון אורגני בכלל וכדומה.  

 אגב, מוצרים אלה נרכשים היום לאו דווקא בחנויות הטבע אותם ציינו לעיל. כיום ניתן למצוא על מדפיהן של רשתות המזון הגדולות את מיטב מוצרי הטבע והמזון האורגני הקיים בשוק, ברמה הבסיסית כמובן. הסקר הוכיח ששילוב מזון זה ברשתות הגדולות הצליח יפה מאוד, כיוון שלמעלה מ-80% רוכשים את מוצרי הטבע הללו ברשתות אלה. . 27% רוכשים מוצרי טבע בחנויות וברשתות הייעודיות. כמובן שתוספי תזונה או מוצרי טבע נדירים או ספציפיים יותר ניתן יהיה להשיג רק בחנויות טבע ייעודיות.

 

אין ספק כי העלייה בצריכת מוצרי טבע נובעת מהסיבה הפשוטה. הם פשוט עובדים. צרכנים שחדלו מאכילת מזונות המושתתים על פחמימות ריקות ועברו לתזונה מאוזנת המכילה פחמימות מורכבות מלאות, ואוכל ללא צבעי מאכל וחומרים משמרים, ראו שיפור ניכר בבריאותם. נתון זה מהווה סיבה מספקת כדי להמשיך לצרוך מוצרי טבע. לכן, צרכנים אלה אינם חד פעמיים והם נשארים נאמנים למוצר שהביא שיפור לחייהם. גם אם הוא מעט יקר יותר מהמוצרים הרגילים הנמצאים על המדפים.

 

קראו עוד אודות מוצרי טבע

צמחי מרפא

מזון של עוצמה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר