כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>אנרגיה חלופית >>אנרגיה חלופית - יתרונות וחסרונות
   אנרגיה חלופית - יתרונות וחסרונות
לחץ להגדלה
כבר שנים רבות שמדברים על פתרונות אנרגיה חלופית אך מסיבות תשתיתיות, כלכליות, מונופוליסטיות, וטכניות, עדיין לא הוכנסו לפעולה פתרונות אנרגיה חלופית הידידותיים לסביבה

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 25/12/08 15:30

 אנרגיה חלופית יתרונות וחסרונות

 

רוב רובה של התעשייה כיום בעולם פועלת באמצעות תוצרי הנפט הידועים לנו כדלק, פחם וגז. מקור אנרגיה זה הוא הגורם המרכזי לפגיעה באיכות הסביבה וזיהום האוויר. כבר שנים רבות שמדברים על פתרונות אנרגיה חלופית אך מסיבות תשתיתיות, כלכליות, מונופוליסטיות, וטכניות, עדיין לא הוכנסו לפעולה פתרונות אנרגיה חלופית הידידותיים לסביבה, בצורה משמעותית לאף תחום בחיינו. התחום היחיד בו אנו נהנים מאנרגיה חלופית בצורה בולטת, הוא תחום אנרגית השמש. לכולנו כמעט דוד שמש על גג הבית.

 הבה נתבונן ביתרונותיה וחסרונותיה של אנרגיה חלופית.

מקורות האנרגיה המוכרים לנו הולכים ופוחתים. רובם נשלטים בידי מספר אנשים מצומצם שקובעים מדיניות לרוב המוחלט. אנרגיה חלופית, זולה וידידותית לסביבה יכולה לתת מענה להתדרדרות בכל המישורים הללו. האם זה ייתכן ומתי זה יתאפשר ?

אומדנים עדכניים טוענים כי בעוד כ-40 שנה תאזל אספקת הנפט בעולם. הגז הטבעי, לפי אומדנים אלה, יספיק לעוד כ-60 שנה ופחם יישאר לעוד כ-250 שנה.   
 רמת צריכת האנרגיה העולמית רק הולכת וגדלה , במיוחד במדינות כמו סין ומדינות העולם השלישי המעוניינות לתעש עצמן לדעת ולהדביק את מדינות המערב.

המעבר לאנרגיה חליפית אינו פשוט, במיוחד בתחום התחבורה , ודורש פיתוח תשתית שלא תמיד קיימת המוטיבציה הממשלתית לעשותה.

כיום, מדינות כמו אוסטרליה, גרמניה, אסטוניה, ברזיל, קנדה, דרום אפריקה מנסות להפיק דלק נוזלי מפחם, ולהפיק נפט מפצלי שמן. אלו הן סוגי אנרגיה חלופית קלאסיות.

מול עיניהן של מדינות אלה עומדת כמובן השליטה של מדינות ערב ברוב הנפט בעולם, אך גם הגורם הסביבתי הוא מניע מרכזי העומד מאחרי הרצון לפתח מקורות אנרגיה חלופית מתחדשת.  

 יתרונות נוספים שאמורים לעמוד מול עיניהם של מקבלי ההחלטות הם:

·        הפוטנציאל. צריכת האנרגיה העולמית במהלך שנה שקולה לקרינת השמש המגיעה לכדור הארץ בכל 45 דקות. אי לכך, גם ניצול אחוז מזערי מכוח השמש הוא מקור אנרגיה חלופית אדיר.

·        זמינה. אנרגיה חלופית היא זמינה בכל מקום: רוח, מים, שמש, פסולת אורגנית, אנרגיה גיאותרמית, וחום. מדובר באנרגיה מקומית, זמינה, ואמינה.

 

 

·        איכות הסביבה. מקורות מתחדשים חלופיים, אינם גורמים זיהום סביבתי, ולא פולטים כל מזהמים.

·        עלויות. עלות ההפעלה באנרגיה חלופית זולה בהרבה מאנרגיה רגילה.

·        קלות הפקה והפעלה. את מתקני ההפקה של אנרגיה חלופית אפשר לבנות ביחידות קטנות ובהמשך להרחיבן. דוגמה טובה היא טורבינות רוח או קולטי שמש.

 

המצדדים בשימוש במקורות אנרגיה קונבנציונליים יטענו כי אנרגיה חלופית דורשת שטחים גדולים כדי לנצלה, אך הם לא לוקחים בחשבון שאם נחשב את המכלול הנדרש להפקת דלק רגיל נגלה שהשטח להפקת אותו דלק עולה בהרבה על השטח שנדרש להפקת קילוואט אנרגיה מהשמש למשל.

טענה נוספת היא ההשקעה הכספית הרבה בבניית תשתית לשימוש באנרגיה חלופית והטכנולוגיות שעוסקות באנרגיה חלופית שטרם הגיעו לבשלות.

בינתיים , תחום האנרגיה הסולארית הגיע לבשלות וגם תחום ההנעה באמצעות גפ"מ למכוניות ובהם יש להתמקד. אנו מאמינים שגם ביתר צורות האנרגיה החלופית תהיה התקדמות בשנים הקרובות.

 

קראו עוד אודות אנרגיה חלופית

אנרגיית שמש

אנרגיה חלופית

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר