כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרים אורגניים >>שוק מוצרים אורגניים - סקירה כללית
   שוק מוצרים אורגניים - סקירה כללית
לחץ להגדלה
אם בעבר היו אלה הפירות והירקות שהיוו את כוח החלוץ בשדה מוצרים אורגניים מתפתח, הרי שהיום השדה גדול, פורח, משגשג ומתפתח. לא עוד רק מוצרים חקלאיים, כיום ניתן למצוא את כל מוצרי הקוסמטיקה על טהרת האורגני

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 25/12/08 18:09

 שוק מוצרים אורגניים - סקירה כללית

 

הדעה הרווחת אצל צרכנים רבים בישראל כיום היא שמוצרים אורגניים מסתכמים בתחום המזון בלבד. אלה הלקוחות שאינם מצויים בתחום , ושהכרתם את תחום המוצרים האורגניים מסתכמת בהיתקלות מקרית במוצרים אלה על המדפים בחנות. מי שמוצרים אורגניים הפכו לחלק משגרת חייו יודע כי מזון אורגני הוא רק חלק ממגוון רחב של מוצרים אותם מציע השוק האורגני בעולם בכלל ובישראל בפרט.

אם בעבר היו אלה הפירות והירקות שהיוו את כוח החלוץ בשדה מוצרים אורגניים מתפתח, הרי שהיום השדה גדול, פורח, משגשג ומתפתח. לא עוד רק מוצרים חקלאיים, כיום ניתן למצוא את כל מוצרי הקוסמטיקה על טהרת האורגני: החל בשמפואים נטולי כימיקאלים וללא SLS , דרך סבונים על בסיס שמנים ארומטיים, ועד צבע לשיער נטול מחמצנים. גם הלבשת תינוקות, טמפונים וציוד נוסף לאם ולתינוק על בסיס טבעי אורגני נמצא לכל דורש.

נכון, המוצרים יקרים בכ-35% יותר מאחיהם בעולם הקונבנציונאלי ועדיין לא ניתן למצוא אותם בכל הרשתות הגדולות והחנויות, אך התחום הולך ותופס תאוצה, וכיום כל מי שרוצה יכול להשיג מוצרים אורגניים בכל עיר גדולה בישראל. רשתות כמו "עדן מרקט", וניצת הדובדבן" פורחות וצצות ברחבי הארץ בימים אלה וניתן למצוא שם מגוון עצום של מוצרים אורגניים, ויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה לכל דורש.

בתחום המזון, כפי שציינו, ההתחלה הייתה במוצרים אורגניים חקלאיים, אך בהמשך, התפתח התחום גם למשק החי. אנשים רבים סרבו להמשיך להעלות לצלחתם עופות ובקר שגדלים בתנאים מחפירים, וסופגים כמויות גדולות של אנטיביוטיקה כשהם סובלים מיחס לא הומאני לכל אורך הדרך. אלה החלו לצרוך בקר ועוף free range – גדלים בשדות מרעה פתוחים ולא בכלובים, אוכלים מזון איכותי ומיוחד ואינם סובלים מתת תנאים. איכות הבשר ורמתו הבריאותית גבוהים בהרבה מהבשר המיוצר כסרט נע בשוק הקונבנציונלי.

הצרכן האורגני יכול ליהנות היום ממבחר מוצרים אורגניים: ירקות, פירות, בשר, עופות, שמפואים, סבונים, צבע לשיער על בסיס חינה, לחמים ועוגות, מוצרים היגייניים לנשים, בגדים, תיקים, יין, מוצרים משומרים ועוד. המוצרים ברובם נראים אותנטיים יותר ואין להתרשם לשלילה מהעודה שחלקם נראים פחות מהוקצעים. הסיבה לכך היא שהם קרובים יותר לטבע ולא צורפו אליהם חומרי טעם, צבע, חומרים משמרים וצרות אחרות.

כתוצאה ישירה מהתעצמות הדרישה בקרב צרכנים למוצרים אורגניים, פועלים כיום כ-45 מפעלים האחראיים לרוב התעשייה האורגנית בישראל. הין המפעלים הללו ניתן לראות את חברת הרדוף הוותיקה המתמקדת במוצרי מזון בעיקר, חברת שף הים המייצרת תחליפי בשר,  מעדני הדר, קיבוץ גזית –מוצרי תינוקות אורגניים, רוזתם- מוצרי היגיינה נשיים ורבים נוספים. בסך הכל, ישנה צמיחה של למעלה מ-20 % בתוצרת אורגנית מדי שנה בישראל.

כיום חברים בארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית כ-400 חקלאים, קיבוצים ומושבים. בתי טבע רבים נפתחים בערים הגדולות והקטנות יותר, ורשתות אורגניות פותחות שעריהן בכל אזורי הארץ. רוב החנויות נמצאות בפיקוח, וגם אלה שעדיין לא, נמצאות בתהליכים לקראת השגת האישורים. במקומות שטרם זכו לחנויות טבע, ניתן למצוא מוצרי מזון אורגניים של חברת הרדוף בכל רשתות המזון הגדולות.

ניתן לסכם ולומר, שכיום, מוצרים אורגניים ניתנים להשגה כמעט בכל מקום בישראל. נכון, המחירים יקרים מהמוצרים הקונבנציונליים אך עולים עליהם באיכות ובכרכם הבריאותי.

  

קרא עוד אודות מוצרים אורגניים

ההיסטוריה של החקלאות האורגנית

גינה אורגנית בחורף – בוודאי שאפשרי!

תעשיית הביצים

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר