כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>אנרגיה חלופית >>דודי שמש - אנרגיה חלופית אידיאלית
   דודי שמש - אנרגיה חלופית אידיאלית
לחץ להגדלה
ביום יום לא חושבים על זה, אבל לאן שלא נרים את הראש נראה דודי שמש. על כל בניין העיר ובכפר, בקיבוץ ובמושב, יהיו דודי שמש על הגגות. עומדים בגאווה וכאילו מתריסים "אנחנו כאן כדי להוכיח את עוצמת הפשטות. אנחנו כאן כדי להוכיח כי ניתן להשתמש בטבע מבלי להזיק לו וליהנות מיתרונות ענקיים.."

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 13:40

דודי שמש – אנרגיה חלופית אידיאלית

 

כשמדברים עם אנשים על הצורך בשימוש באנרגיה חלופית ועל היתרונות שבה, היחס כמעט תמיד יהיה חיובי ותהיה הבעת התעניינות. אבל, כשמתחילים להיכנס לעומקם של דברים, נכנסים עניינים שתמיד מצננים את ההתלהבות מהחלופות והרפורמות המוצעות. בדרך כלל, חוסר כדאיות כלכלית, אי יכולת תשתיתית, עלויות גבוהות וכיוצא באלה מונעים מאיתנו לנסות להשתמש באנרגיה חלופית וגורמים לנושא זה להיראות כאחד שמקדים את זמנו.

אז נכון, אולי במספר תחומים התשתיות עדיין בבתוליהן ובחלקן כדאיות כלכלית עדיין לא מוכחת אבל תחום אחד שכבר ללא ספק הוכיח את עצמו כחלופה אדירה וחסכונית בחשמל ומשאבים הוא חימום מים באמצעות דודי שמש.

ביום יום לא חושבים על זה, אבל לאן שלא נרים את הראש נראה דודי שמש. על כל בניין העיר ובכפר, בקיבוץ ובמושב, יהיו דודי שמש על הגגות. עומדים בגאווה וכאילו מתריסים "אנחנו כאן כדי להוכיח את עוצמת הפשטות. אנחנו כאן כדי להוכיח כי ניתן להשתמש בטבע מבלי להזיק לו וליהנות מיתרונות ענקיים.."

הבה נדע כמה עובדות על דוד השמש שלנו:

עם כמה שזה נשמע מפתיע, דוד השמש הוא המצאה ישראלית. אומנם לפני כ-230 שנה נעשה שימוש בשוויץ בסוג מסוים של דוד שמש אבל הוא נועד לחימום מזון, אבל דוד שמש שנועד לחימום מים הוא המצאה של ד"ר צבי תבור שהחל את פיתוחה בשנות החמישים. יעילותו והחיסכון בחשמל שמעניק דוד השמש גרמו לכך שבתחילת שנות ה-80 נכנס חוק המחייב כל בניין חדש שנבנה לשים דוד שמש בעל תו תקן על הגג. אם מדובר ברב קומות או גורד שחקים, שעל גגו אין די מקומות, הוא פטור מהתקנה.

מלבד הרווח האישי שלנו בתחום החיסכון בחשמל, ישנו חיסכון של כ- 5% מצריכת האנרגיה ברמה הארצית. כמו בכל תחום הקשור באנרגיה חלופית, גם כאן תהיינה הדעות חלוקות, למרות הקונסנזוס. המתנגדים יגידו לנו שחימום דוד מים באמצעות דוד שמש כרוך בעלויות אחרות כמו ייצור הדודים שמשתמש במשאבים רבים כמו מתכות, אמייל, ברזל, זכוכית ונחושת. הם יוסיפו ויגידו כי התקנת הדוד פוגעת בגג ופוגמת במראה האסתטי. ואנחנו נגיד "לא נכון".

     אנו נאמר כי בכל מקרה אם נתקין בבית דוד חשמל נאלץ להשתמש בברזל ובאמייל ובנוסף נבזבז חשמל רב. נוסיף כי בחורף עומס צריכת החשמל הוא לעיתים קריטי וגורם לקריסת מערכות וכי ימים בהם מציצה השמש אפילו למספר שעות ומספקת מים חמים למאות אלפי בתים תמנע קריסה שכזו. לטענה כי דודי שמש פוגעים בגג נגיב ב"לא נכון". דוד שמש שמורכב לפי התקן לא פוגע בכלום. נכון, אולי זה לא הכי אסתטי, אבל אני לא מכיר אף אחד שגר על הגג.

דודי שמש על ייצורם והתקנתם שנעשים לפי התקן הישראלי יבטיחו לכם שימוש בטוח ומהנה במים חמים.

 

מאמרים בנושאים: אנרגיה חלופית / אנרגיה סולרית

 

דודי שמש

הקמת מטה לקידום אנרגיה סולרית

מערכת סולארית מחוברת רשת ביתית

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר