כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מים >>טיהור מים - מהי אוסמוזה הפוכה
   טיהור מים - מהי אוסמוזה הפוכה
לחץ להגדלה
מה עושים אזרחים רבים כדי להימנע משתיית מי ברז ? קונים בקבוקי מים מינראליים, משתמשים במתקני טיהור מים, או משתמשים באוסמוזה הפוכה.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 14:53

 טיהור מים – מהי אוסמוזה הפוכה

 

שפכים תעשייתיים הם אחד הגורמים המרכזיים לזיהומם של מי התהום בכל העולם ולא רק בארץ. מי התהום הם חלק מרכזי מן המים בהם אנו משתמשים לצריכה יומיומית. גם דשן כימי, שפכים, ביוב וכדומה, גורמים לכך שאנו מוצאים חומרים מסוכנים במי השתייה שלנו.

למשרד הבריאות תקנות ברורות המגדירות מהם מי שתייה בטוחים ואיכותיים. כיון שלעמוד בתקן נדרשות עלויות כלכליות רבות, התקן הישראלי אינו מן המחמירים וישנם חומרים שלא נבדקים. אחד מהם הוא הפרכלורט שגרם לסגירתם של מספר בארות בשרון. החומר עדיין ממשיך לזהם את מי התאום במרכז. סיבה נוספת בגינה לא ממהרים לסגור בארות היא שגם כך אין לנו מספיק מקורות מים וחושבים פעמיים לפני כל סגירה.

מה עושים אזרחים רבים כדי להימנע משתיית מי ברז ? קונים בקבוקי מים מינראליים, משתמשים במתקני טיהור מים, או משתמשים באוסמוזה הפוכה.

טיהור מים – מערכת סטנדרטית

מערכות הסינון המוכרות לנו עובדות על עיקרון סינון פחם ומפחיתי אבנית. במערכות הללו קיימים עד ארבעה פילטרים. במערכות אלה יש מונעי ריחות לוואי, וגם טעמים לא רצויים. חלק מהמסננים מורידים את כמות העופרת לרמה מינימאלית. מערכות טיהור המים מונעות גם מעבר טפילים בצורה טובה. לא רק כמות המסננים במערכת טיהור מים קובעת אלא גם איכותם.

טיהור מים באמצעות אוסמוזה הפוכה

אוסמוזה היא תהליך של מעבר מים דרך העין קרום החדיר בחלקו. החסימה מונעת מעבר של מלחים, חומרים אורגניים, כלור, חומרים כימיים, אסבסט מהצינורות המובילים, מתכות כבדות, ואפילו הפלואוריד המוחדר למים. האוסמוזה היא תהליך בסיסי בכל המערכות הביולוגיות.

טיהור מים באמצעות אוסמוזה הפוכה משלב מספר טכניקות: מימברנה, פחם, וסינון מכאני.   

כאשר שני הנפחים של המים מופרדים באמצעות הקרום שחדיר בחלקו, עוברים המים המנפח בו הריכוז נמוך לנפח בו הריכוז גבוה. כשהופכים את כיוון הזרימה על ידי לחץ חיצוני על הנפח המרוכז בצורה גבוהה, נוצרת זרימה הפוכה וזוהי האוסמוזה ההפוכה.

  ניתן לעצור את מעבר המים, או אפילו להפוך את כוון הזרימה, על ידי הפעלת לחץ חיצוני על הנפח בעל הריכוז הגבוה. במקרה כזה התופעה נקראת אוסמוזה הפוכה.

 טיהור מים באמצעות אוסמוזה הפוכה מותיר את המים נקיים לחלוטין, כולל הימנעות יצירת אבנית בצורה מוחלטת. כיוון שהמים מטוהרים בצורה כה מושלמת הם מתאימים גם לשימושם של תינוקות.  החיסרון במערכת הוא שבמים הללו אין מינרלים.

ניתן למצוא מתקני טיהור מים רבים בשוק העובדים על עיקרון האוסמוזה ההפוכה. חוץ משימוש ביתי, טיהור מים באוסמוזה הפוכה מתבצע בהתפלת מי ים לשתייה ולחקלאות. במתקנים הביתיים אין צורך במשאבת מים כי היא משתמשים בכוח הכבידה כדי ליצור לחץ חיצוני.

 

מאמרים בנושאים: מים / טיהור מים / התפלת מים

משלחת מים מוירג'יניה

שיתוף פעולה בתחום המים

התפלת מים

 

 

   תגובות  (4) הוספת תגובה
1.
אוסמוזה הפוכה - בזבוז מים 
דניאל,dr.sviva@gmail.com,ירולשים (28/03/2009)
2.
האמנם בזבוז מים? 
יאיר - פילטרשופ,yairz83@gmail.com,תל אביב (12/01/2011)
3.
רכישת אוסמוזה הפוכה 
יוסי,info@merital.co.il,תל אביב (26/02/2011)
4.
אוסמוזה הפוכה - אתר חדש 
עופר,ofer28@walla.co.il (08/12/2011)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר