כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מיחזור >>מיחזור נייר
   מיחזור נייר
לחץ להגדלה
מתוך כלל האשפה שזורקת מדינת ישראל,תופסת פסולת הנייר והקרטון נפח העולה על 1.5 מיליון מ"ק, המהווים כשליש מנפח האשפה במדינה.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 14:01

מיחזור נייר

מתוך כלל האשפה שזורקת מדינת ישראל,תופסת פסולת הנייר והקרטון נפח העולה על 1.5 מיליון מ"ק, המהווים כשליש מנפח האשפה במדינה.

נכון, אנחנו לא הכי חזקים בהפרדת אשפה ומחזור באופן כללי, אבל יאמר לזכותנו הישראלים שבתחום אחד דווקא די הקפדנו במהלך השנים. אנחנו מדברים על מיחזור נייר. עוד בשנות ה-70 היו בבנייני מגורים רבים מיכלים לאיסוף נייר. בהמשך, הם הלכו ונעלמו אך עכשיו ניתן לראות התעוררות מחודשת. מיחזור נייר מוכר לנו היטב גם מן הצפרדעים הירוקות הגדולות שנועדו לאיסוף עיתונים, כתבי עת ומוצרי נייר אחרים.

בתחנות הרכבת ניתן לראות נקודות איסוף שנועדו למיחזור נייר. מדובר בפחים ירוקים וכחולים של חברת אמניר.

אגב, חברות המחזור מספקות שירותי איסוף ממשרדים ואם יש כמות גדולה אז גם מבתים פרטיים, כך שאי אפשר להתחמק : מיחזור נייר אפשרי  בכל עת, מקם וזמן.

  מיחזור נייר – איך זה עובד

הנייר שנאסף עובר תהליך של מיון שבו מופרדים בהמשך חומרים שונים כמו חבלים, סיכות, חומרים פלסטיים, חומרי אריזה וכדומה. מיחזור נייר הוא תהליך לא מסובך כלל.

לאחר תהליך המיון וההפרדה, הנייר נוקה מההדפסות שעליו באמצעות כימיקאלים ואמצעי שטיפה שונים.

 מיחזור נייר יכול לתת לנו רק סוגים שונים של נייר וקרטון והאפשרויות הן לא בלתי מוגבלות. אחד מסוגי הניירות החשובים הוא נייר העיתון. תארו לכם כמה חומר גלם חוסך תהליך מיחזור נייר רק אם מדובר בעיתונים היומיים. חומרי אריזה ברובם הם גם ממוחזרים.

טכניקות של מיחזור נייר משתפרות כל העת וזאת כדי לשפר תהליכי מיחזור נייר וכדי שאיכות הנייר והקרטון הממוחזרים תעלה משמעותית.

נייר איכותי שנועד למחזור שמגיע בכמויות קטנות יותר, בדרך כלל מבתי דפוס, ניתן לשימוש מחדש כנייר נקי ואיכותי בתוך זמן קצר. כדי לייצר בתהליך מיחזור נייר, חומרים איכותיים יותר בעלי תכונות של טקסטורה, צבע, גמישות וחוזק, עלינו להשתמש בחומרים כמו פשתן, קנבס, כותנה, קני סוכר וכדומה. ניתן להשתמש גם בסיבים סינתטיים כמו ניילון וגם עולם החי יכול לתרום סיבי צמר ומשי. סיבים אלה נותנים לנייר הממוחזר איכות של ממש כמו חדש.

 בתהליך מיחזור נייר לא משתמשים רק בנייר הממוחזר ובסיבים ישנן תוספות כמו עמילן, שרף וחומרי צבע. כל החומרים הללו עובדים יחד בתהליך מחזור הנייר.

כשמערבבים אותם, יוצאת עיסה לבנה ודביקה שנראה  כאילו לא ייצא ממנה כלום יותר. בהמשך, אחרי שמשטיחים אותה על משטחים מיוחדים ומיבשים, ניתן לראות נייר חדש מבצבץ לו ומוכן לשימוש. רק מה הבעיה, הנייר יוצא בצבע אפור שלא כולם אוהבים. הפתרון שנמצא הוא הלבנת הנייר באמצעות חמצן, או שימוש בנייר אפור לצרכי משרד שאינם דורשים רשמיות.

בכל מקרה, חשוב שתזכרו כי הפרדת הנייר עוד בבית יכולה לחסוך עלויות רבות לתהליך מיחזור נייר.

 

מאמרים נוספים בנושאים: מיחזור / מיחזור נייר / מיחזור פלסטיק / מיחזור בקבוקים

מיחזור בישראל – לאן פנינו מועדות?

מיחזור – מה ממחזרים ואיך?

גלגולה של אשפה

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
ילינלח 
חלחל,לי,יליחל (21/10/2010)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר