כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מים >>השתתפות ישראלית בפורום המים העולמי באיסטנבול
   השתתפות ישראלית בפורום המים העולמי באיסטנבול
לחץ להגדלה
פורום המים העולמי ייערך החל ממחר באיסטנבול. 20,000 מבקרים צפויים להגיע לאירוע המים הגדול ביותר בעולם. בין המבקרים צפויים להגיע ראשי מדינות שרים וחברות מים מובילות בעולם.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 15/03/09 17:07

השתתפות ישראלית בפורום המים העולמי באיסטנבול שיערך בין ה-16-22/3/09

 

הביתן הישראלי אשר ישתרע על יותר מ-100 מ"ר מאורגן ע"י הנספחות המסחרית באיסטנבול, מכון היצוא ותכנית המים הלאומית "ישראל ניוטק" בהובלת משרד התמ"ת.

בביתן הישראלי ישתתפו החברות הבאות: נטפים, דורות, ריאלטק, TSWIND, עמיעד , מחלקת המים  ואיכות הסביבה במכון היצוא האחראית לשיווק חברות ישראליות בתחום בעולם.

בשנת 2008 הגיעו יחסי הסחר בין טורקיה וישראל לשיא בהיקפם עם מחזור של כ- 3.5 מיליארד דולר שהיוו גידול של 21% לעומת השנה שעברה. מתוך זה היצוא הישראלי הסתכם בכ-1.6 מיליארד דולר. הענפים המובילים: כימיקלים, תשומות לחקלאות ואלקטרוניקה.

 

פורום המים העולמי ייערך החל ממחר באיסטנבול. 20,000 מבקרים צפויים להגיע לאירוע המים הגדול ביותר בעולם. בין המבקרים צפויים להגיע ראשי מדינות שרים וחברות מים מובילות בעולם.

הפורום ייערך בין ה- 16 ל- 22 במרץ בסדרה של אתרים ואירועים ברחבי העיר איסטנבול.

במקביל למפגשים המקצועיים, תיערך תערוכה מקצועית גדולה של טכנולוגיות בה נוטלת ישראל חלק. הביתן הישראלי אשר ישתרע על יותר מ-100 מ"ר מאורגן ע"י הנספחות המסחרית באיסטנבול, מכון היצוא ותכנית המים הלאומית "ישראל ניוטק" בהובלת משרד התמ"ת.

בביתן הישראלי ישתתפו החברות הבאות:

1.      נטפים – המובילה עולמית בציוד השקיה בטפטוף לחקלאות

2.      דורות  - מתמחה בקרת אספת מים וטכנולוגיית שסתומים

3.      ריאלטק  - חברה המתמחה בניהול מערכות מים באמצעות טכנולוגיית SCADA

4.      TSWIND – חברה לייצור אנרגיה מרוח

5.      עמיעד – חברה מובילה בתחום מערכות לסינון מים

6.      מחלקת המים  ואיכות הסביבה במכון היצוא האחראית לשיווק חברות ישראליות בתחום בעולם

 

דורון אברהמי הנספח המסחרי של משרד התמ"ת באיסטנבול מוסר כי בעקבות פעילות הכנה אינטנסיבית במהלך החודשים האחרונים תקיימנה החברות הישראליות פגישות וסיורים מקצועיים, כולל ביקור במתקן המים הגדול בעולם של חברת THAMES באזור איזמיט, קבלת פנים עם חברות טורקיות בביתן, ולמעלה מ -80 פגישות אישיות עם חברות מפתח במשק הטורקי בהן: ALARKO חברת התשתיות הענקית, GE , אפס פילסן, קוקה קולה, חברת המים העירונית של איסטנבול ISKI , חברת המקורות הטורקית DSI ועוד.

מועצת העסקים טורקיה-ישראל ובנק פוזיטיף בטורקיה יארגנו קבלת פנים לחברי המשלחת באיסטנבול.

עוד מוסר אברהמי  שפעילות שיווקית זאת  היא במסגרת קידום ענפי היעד שנקבעו לישראל בהם טכנולוגיות מים, טכנולוגיות מידע וציוד רפואי.

עודד דיסטל מנהל "ישראל ניוטק" תכנית המים הלאומית של ישראל ממשרד התמ"ת, מציין כי פעילות זו באה בהמשך למאמץ נמשך של מיצוב ומיתוג תעשיית המים הישראלית כמקור של חדשנות וידע בתחום. פעילות זו מתבצעת במדינות יעד בעולם ובכללן טורקיה.

רונית גולובאטי מנהלת ענף מים וסביבה במכון היצוא מסרה כי על רקע שינויי האקלים הגורמים למחסור חמור בכמויות ואספקת המים במדינות רבות, וכן בעטין של השפעות המשבר הכלכלי, קיים כיום ביקוש עצום בעולם לטכנולוגיות וידע בניהול מים אפקטיבי, זאת על מנת להקטין את כמויות המים ש"הולכות לאיבוד" במערכות בלתי יעילות הגורמות לירידה בכמויות המים הזמינות וכן להפסדים כלכליים גדולים הנגרמים מעלויות הגבוהות של ההפקה והובלת המים לצרכנים.

בישראל, כמדינה הסובלת שנים ארוכות ממחסור במים, התפתחה תעשיה בעלת יכולות וחידושים טכנולוגיים המאפשרים ניהול יעיל וניצול מקסימלי של מקורות המים הזמינים וכן פיתוח מקורות מים אלטרנטיביים (התפלה, מיחזור מי קולחין) בטכנולוגיות חדישות, מתקדמות וכלכליות. תעשיה זו , בהיקף של כ1.4 ביליון דולר מייצאת היום את הידע והטכנולוגיות הנ"ל ליותר מ100 מדינות ברחבי העולם.

בזכות המובילות הישראלית העולמית בתחומים אלה, מכון היצוא במסגרת פעילותו בתוכנית "ניו טק" ומשרד התמ"ת קידמו בשנתיים האחרונות את שילובם של  מומחים ישראליים במושבים השונים. 

בשנת 2008 הגיעו יחסי הסחר בין טורקיה וישראל לשיא בהיקפם עם מחזור של כ- 3.5 מיליארד דולר שהיוו גידול של 21% לעומת השנה שעברה. מתוך זה היצוא הישראלי הסתכם בכ-1.6 מיליארד דולר. הענפים המובילים: כימיקלים, תשומות לחקלאות ואלקטרוניקה.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר