כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מיחזור >>מכלי מיחזור
   מכלי מיחזור
לחץ להגדלה
מכלי מיחזור הם מראה נפוץ יותר כיום, לאחר שהבנו כי המערכת האקולוגית שלנו זקוקה למעט אהבה וטיפוח. יש כמה מסלולים ל"כדור ארץ ירוק יותר", ומיחזור הוא דרך מעשית ויעילה להשתתף בתהליך (המשיגה פי עשרה חיסכון באנרגיה). דוגמה טובה לכך היא שאם כולנו נמחזר את עיתוני סוף השבוע, נחסוך 500,000 עצים בכל שבוע.

מאת: נרדי סחרוף
פורסם: 17/06/09 00:02

מכלי מיחזור

מכלים לאיסוף מבודל של פסולת משרדית/ביתית  למיחזור או טיפול – כל התורה על רגל אחת.

ילדים מפיקים יותר ממה שהם רואים לעומת מה שהם שומעים. מיחזור הוא המסלול הישיר ביותר לעתיד טוב יותר למענם. בנוסף, הרגלים טובים של חיסכון, שימור ומיחזור יהפכו לחלק מהאנשים שהם יגדלו להיות – מבוגרים בעלי אחריות אקולוגית. כאשר אנו מחזקים את המאפיינים הטובים הללו פעמים רבות ביום, אנו משפיעים רבות מעבר לתוצאה המיידית והופכים את עולמנו למקום טוב יותר.

 

אנו מגדירים מיחזור כך: חיסכון בחומרי פסולת משומשים לצורך שימושים חדשים ושימור אנרגיה. ישנם צורות רבות של הזדמנויות להשתתף בתוכניות מיחזור. יש בנייני מגורים שמפרידים אשפה למיחזור, יש בתי ספר שממחזרים כביטוי לאזרחות טובה או לגיוס כספים, ויש עסקים שממחזרים לצורך יחסי ציבור ורווח. די אם נציין שאנו כבר הופכים את המגמה של הטמנת כל הפריטים הללו שניתן לעשות בהם שימוש חוזר במזבלות, שם הם היו ממשיכים להציק לנו עוד שנים רבות בעתיד.

במשרד ובבית קיימים מספר זרמי פסולת עיקריים ביניהם  :  נייר משרדי, סוללות משומשות, דיסקים, טונרים, כוסות נייר ופלסטיק, פחיות שתיה, בקבוקי פלסטיק קטנים, חלקי מחשב ואלקט' וכמובן פסולת רטובה (אורגנית).

 

"מתקני מיחזור" או "מכלי מיחזור"  הינם כינויים שניתנו למשפחת מכלים בעלי נפח אגירה פנימי שיעודם איסוף פסולת מבודלת (זרם פסולת הומוגני ואחיד עד כמה שניתן) לצורכי מיחזור, שימוש חוזר , טיפול וכד'.  תחום מכלי המיחזור נחלק באופן כללי ל - 2 קטגוריות עקריות  : מתקני מיחזור  עירוניים  ומתקני מיחזור משרדיים/ביתיים . 

 

המתקנים העירוניים (כגון כלובי האיסוף לבקבוקי פלסטיק ועיתונים) מתאפיינים בנפחי אחסון גדולים יחסית , פונקציונאליות על חשבון מראה אסטטי ובדרך כלל ממוקמים על מדרכות , בנקודות מרכזיות בערים, או במרכזי איסוף. מתקני המיחזור המשרדיים/ביתיים הינם מיכלים קטנים יותר כאשר הדגש הוא על עיצוב מושך עין ואסטטי תוך התייחסות אליהם כחלק מהריהוט המשרדי. לרוב ממוקמים מתקנים אלה בתוך מבנים או בכניסה אליהם . כאן המקום לציין שבמחקרים שנערכו לאחרונה התברר שהמוטיבציה למיין ולהשליך פסולת לצורכי איסוף ומיחזור גדלה ככל שמתקני המיחזור נמצאים בקרבת מקום. 

 

מתקנים אלה באים בצבעים מזוהים על פי סוג הפסולת (אדום,צהוב,ירוק,כחול,כתום,אפור,שחור,לבן), פתחי איסוף מותאמים לסוג הפסולת , שילוט בולט עם סמל המיחזור וחומרי מבנה עמידים הנתנים לניקוי ושטיפה . בהקשר זה חשוב להדגיש שמיכלי מיחזור עשויים מקרטון ממוחזר המשווקים בשוק המקומי אינם הבחירה המועדפת מפאת התכלותם המהירה ותחלופתם הגבוהה – כל מחזור חיים של מתקן מחומר קשיח שווה ערך לעשרות   מתקני קרטון.

 

פעילות האיסוף והמיון מתבססת על מודל  זרימת פסולת מ "הקטן לגדול" : המשרד/בית ממקם בתחומו (בחדרים,כניסות למשרדים,בלובי וכד')  מתקני איסוף  קטנים ודקורטיביים . כשמתקני ה "משרד/בית"  מתמלאים מפנים את הפסולת למתקני האיסוף החיצוניים (בדיוק כפי שאנו אוגרים בבית את בקבוקי הפלסטיק או עיתונים ואחת לכמה זמן מפנים אותם לכלובים היעודיים). משם הפסולת תועבר לתחנות מיון ומעבר אזוריות להמשך טיפול. ישנם גם מקרים בהם  ניתן להעביר – בעזרת חברות מתמחות - את הפסולת המבודלת ישירות למפעלי טיפול ומיחזור (כנגד אישורי פינוי כחוק היכן שנדרש).

 

יעדי המיחזור שנקבעו לרשויות המקומיות ולמוסדות הרלוונטיים לשנים הקרובות יבטיחו שילוב כוחות ומאמצים לחיזוק וביסוס החינוך למיחזור בישראל.

 

 

נרדי סחרוף

סמנכ"ל שיווק ואחראי תחום מתקני מיחזור

אופי טכנולוגיות בע"מ

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
מתקני מיחזור 
משה פרידמן,orna@icomm.co.il,תל-אביב (30/06/2009)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר