כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
   בכח הפרח
לחץ להגדלה
הרמב"ם היה הראשון מבין רופאי ימי הביניים שדרש מלבד הנהגת בריאות הגוף גם הנהגת בריאות הנפש, אשר אין בלעדיה קיום וערך לבריאות הגוף.

מאת: אופיר מלול
פורסם: 23/08/09 18:04

פרחי באך: ריפוי בכח הפרח

רקע היסטורי אודות פרחי באך ופועלם

בסרט מנהטן, חברתו של וודי אלן, אותה משחקת דיאן קיטון, מודיעה לו שהיא עוזבת אותו לטובת גבר אחר. אלן אינו מגיב. קיטון מבקשת לדעת מדוע  אינו כועס, אלן עונה "במקום זה אני מפתח גידול". וודי אלן בגאוניותו ממחיש את הקשר הפנימי בין רגשות לתופעות גופניות.

כשמונה מאות שנים מוקדם יותר, כתב הרמב"ם בספר הנהגת הבריאות "...ובעבור זה צוו הרופאים להשגיח בתנועות הנפשיות ולהסתכל בהם תמיד, ושיכוונו להשוותן בעת הבריאות ובכל חולי, ולא יקדימו להן שום הנהגה בשום פנים. ויחשוב הרופא, כי כל חולה ליבו צר ולכן יסלק מעליו ההפעלויות הנפשיות המביאות לקוצר רוח, כי בזה תיארך בריאות הבריא, והוא הקודם ברפואת כל חולה... לא יקדים הרופא דבר לפני תיקון ענייני נפשותם..." 

הרמב"ם היה  הראשון מבין רופאי ימי הביניים שדרש מלבד הנהגת בריאות הגוף גם הנהגת בריאות הנפש, אשר אין בלעדיה קיום וערך לבריאות הגוף.

700 שנה מאוחר יותר, איש אנגלי בשם ד"ר אדווארד,  מציג קו מחשבה דומה ומפתח סדרת 38 תמציות שנקראו בהמשך על שמו – פרחי באך, ומטרתן  הן איזון הנפש ועל ידי כך מניעת מחלות פיזיות ושיפור משמעותי באיכות החיים אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים.

"מחלות לעולם לא יפתרו לחלוטין באמצעים הקיימים לרשותנו כיום, מהסיבה הפשוטה, שמחלה במקורה אינה חומר ... מקור המחלה הוא התנגשות בין הנפש ורוח למוח, ולכן לא תוכל להתרפא בצורה טוטאלית, אלא באמצעות מאמץ מנטאלי..." (ד"ר אדווארד באך, 1930)

אם אתם כבר קוראים שורות אלה, הרי שוודאי שמעתם על פרחי באך, ואתם רוצים לדעת יותר. אני מקווה שבתום קריאת שורות אלה תדעו יותר.

שיטת הריפוי בפרחי באך מתחילה כ-80 שנה אחורה באנגליה. אבי השיטה, ד"ר אדווארד באך, נולד ב-1886 בעיר ברמינגהם ועד לתגליותיו בתחום ההומיאופתיה והריפוי בפרחים, היה בכלל רופא מנתח שטיפל בפצועי קרב במהלך מלחמת העולם הראשונה.

באך עוזב את עבודתו ונוסע ל- WALSE, שם הוא מתמסר לחיפוש אחרי תרופות המבוססות על הצומח וישמשו בעיקר כתחליף לחיסונים. באך מוצא כשבעה תחליפי חיסון במהלך עבודתו, אך לא הסתפק בכך וכמו שקורה לעיתים קרובות במהלך מחקר וחיפוש, יש תפנית ובאך מתחיל בחשיפה של סדרת תמציות שעוסקות בריפוי מצבים נפשיים ואיזון בין גוף לנפש.

פרחי באך מתחילים את דרכם כאשר הדוקטור מטייל מוקדם בבוקר אחד ומבחין באגלי טל על הפרחים. הוא בודק את האפשרות שהמים סופגים את תכונות הפרח ומאמת את העובדה.

באך היה רגיש ואינטואיטיבי מאוד. החיים לימדו אותו בדרך הקשה על בעיות נפשיות ופיזיות של אנשים. כל חושיו המחודדים נרתמו למשימה, כשרגישותו הרבה והתנסות בסוג ריפוי זה על עצמו, מסייעים לו במהלך זיהוי 38 תמציות פרחי באך.

בתהליך ההכנה אסף ד"ר באך פרחים מסוג מסוים הניחם בקערה עם מי נהר והשאירם בשמש למספר שעות. לשמחתו גילה כי המים גילו את כוחות הפרח. בהמשך התבצע מיצוי תמציות האם באמצעות אלכוהול.

זמן קצר אחרי הניסויים הראשונים ואחרי שפיתח כבר 12 תמציות פרחים, נודד ד"ר באך לאזור החוף וכותב את הספר HEAL THEY SELF. הספר מסביר את הקשר בין מצבים מנטאליים לחולי גופני. המצב המנטאלי הוא אינדיקציה לטיפול במחלה ותפקיד הפרחים הוא לטהר את האדם מהמצב הנפשי הגורם לבריאות לקויה.

על פי באך, דעות או מחשבות שונות או התערבות של האדם גורמות לו להתנהג שלא על פי קולו הפנימי. כתוצאה מכך, התדרים הרוטטים תדיר בגופנו משתנים, יוצאים מאיזון ונוצרים קונפליקטים בנפש כמו פחד, חרדה, חוסר בטחון, ביקורתיות, אובדן שליטה, דיכאון חוסר ריכוז ועוד.

מצבים אלה משפיעים ישירות על מצבו הפיזי של האדם. פרחי באך לסוגיהם נושאים רטטים משלהם והתערבותם גורמת לאיזון נפשי וטיהור.  

ד"ר באך גילה כי הפרחים מביאים להצפת הבעיה, התמודדות עמה ובהמשך התהליך ציות לקול הפנימי שיביא לתהליך ריפוי שלם המעצים תכונות כמו אומץ, חוכמה, עדינות, שלום פנימי וחיצוני, בטחון עצמי, ויטאליות, שמחת חיים ועוד.  

 באך התרכז ב-12 מצבים מהם סבלו אנשים בכל הגילאים: 

 פחד, חוסר אמון, ספק, חוסר סבלנות, דאגת יתר, אדישות ושעמום, פחד עמוק, ייאוש, עינוי מנטאלי, דאגת יתר, חוסר החלטיות, גאווה או יהירות.

לאחר שמצא תרופות ל-12 טיפוסים או מצבים אלה, מחפש באך תרופות שיתאימו למצבים מנטאליים עקשניים יותר. הראשונים שמצא היו    ROCK WATER, GORSE, HEATHER, OAK .

ב-1933 מפרסם באך את הספר THE TWEHELVE HEALERS AND FOUR HELPERS העוסק בתמציות הפרחים שגילה.

זה הזמן בו הוא ושלושת עוזרם מתחילים לטפל באנשים ועוזרים לאלפים להתרפא ממצבים מנטאליים לא פשוטים. העבודה המאומצת מחלישה את ד"ר באך והוא יוצא לחופש בכפר סוטוול. במרץ 1935 הוא ממשיך לטפל באנשים ובמקביל מוצא את יתר התמציות. סך הכל 38 מרפאים.

באוקטובר 1936 ד"ר באך מרגיש תשישות וחולשה. בסוף החודש הוא נפטר בשנתו, כשהוא מותיר אחריו מורשת טיפול מפוארת ו-38 תמציות שממשיכי דרכו ממשיכים לפתח עד היום באנגליה ומפיצים בכל העולם הרחב. את התמציות הם מפיקים מפרחים הצומחים בשדות הפורחים באזור כפרי סמוך לוויילס.

 

 

אופיר מלול

מטפל מוסמך בפרחי באך, המלצות תזונה, שיאצו וארומתרפיה.

052-8450179

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר