כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>בנייה ירוקה ברחובות
   בנייה ירוקה ברחובות
לחץ להגדלה
העיר רחובות נמצאת בעיצומה של תנופת בנייה שלא ידעה זה שנים. מדובר במהלך דרמטי שלפי התכנונים ידביק את קצב התפתחותן של הערים הנמצאות מצפון לרחובות בצעדי ענק. "שכונת המדע" עליה מכריז ראש העיר בפועל – רחמים מלול, היא רק נדבך אחד במכלול בנייה ופיתוח של שכונות חדשות, כבישים ותשתיות בעיר ההדרים.

מאת: ירוקים
פורסם: 19/11/09 11:35

בניה ירוקה ברחובות

 

תושבי רחובות הותיקים שגדלו בעיר רחובות בוודאי זוכרים פרדסים ירוקים וריח ההדרים מכל עבר. העיר שזוכה גם לתואר "עיר המדע"  בזכות מכון ויצמן למדע, שומרת אומנם על צביונה הירוק, אך בד בבד מצליחה להתחיל בתנופת בניה אדירה כמוה לא ידעה מעולם. תנופה זו, אומר לנו ממלא מקום ראש עיריית רחובות, מר רחמים מלול  מושכת קהל רב של זוגות צעירים ומשפחות מכל רחבי הארץ להתגורר בשכונות החדשות הנבנות בקצב מסחרר.

העיר רחובות אומנם נמצאת בפני מערכת בחירות נוספת בה מתמודד גם מלול, אבל לא נראה שזה מפריע לו בתהליכי הפיתוח והבנייה הנמשכים במלוא הקיטור.

אחת הבשורות הטובות יותר בתחום הבנייה שהולכת ונבנית בעיר ממש בימים אלה, היא "שכונת רחובות המדע"  הנמצאת במתחם גן הפקאן לשעבר. פרויקט זה, אומר מלול, יעלה את רחובות על מפת הנדל"ן בצורה חזקה מאוד.  "אנו בהחלט חושבים בראש ובראשונה על הסביבה בפיתוח שכונה זו, מנצלים אנרגיית השמש ודואגים לסביבת מגורים בריאותי וחסכונית תוך כדי שמירה על שטחים ירוקים רבים.

"העתיד הנדל"ני של רחובות נמצא לפניה, לדבריו "בשנתיים האחרונות המצב רק הולך ומשתפר. תוך פחות משלוש שנים עלו מחירי הדירות ביותר מ-50% ותחילה של 2009 מראה כי רחובות מזנקת למקום השביעי בארץ מבחינת התחלות בנייה, עם כ-360 יחידות דיור חדשות. הגרעון בעיריית רחובות בשנים האחרונות, בחלקו הגדול נובע מהתחלות בנייה, תנופת הפיתוח של הפארקים, שטחים ציבוריים ותשתיות, אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם, מדובר בהשקעה ובשנים הבאות נזכה לאכול מפירותיו של פיתוח זה".

בשלוש השנים האחרונות עומד רחמים מלול בראש מינהל ההנדסה, והמחלקה בראשותו דואגת לכך שבכל יום מתדפקים על שעריה קבלנים ויזמים המעוניינים לצאת עם פרויקטים חדשים בעיר. "אני רוצה להגיד לך, "אומר מלול בבטחה, "שאצלי הם ימצאו מסלול ירוק ומהיר בהשוואה לכל הערים האחרות".

 

עוגנים אקדמאיים ושיפור בנגישות – הבסיס לשגשוג ופריחה

רחמים מלול, חוזר ומדגיש כי העיר בראשה הוא עומד מתפתח בזכות עצמה ובזכות נכסי צאן ברזל הנמצאים ברשותה. "יש עוגנים אקדמאיים ברחובות: הפקולטה לחקלאות, מכון ויצמן, המכללה האקדמית פרס, בית החולים קפלן, וקריות חינוך חדשות וכאלה הנמצאות בהתהוות בהן הושקעו עשרות מיליוני שקלים". ברחובות הוקמו 17 גני ילדים ועוד שלושה בתי ספר רק בשנה האחרונה וזה גורם להגירה חיובית לעיר, כשמוסדות הלימוד מהוות אבן שואבת לתושבים החדשים. חיזוקה של העיר רחובות כעיר אקדמאית, אינה הסיבה היחידה לתנופה הפוקדת אותה. "לא די בזה", מסביר מלול, "כדי להגיע לשגשוג ופריחה בכל התחומים, צריך שיפור בנגישות. הכביש העוקף החדש, החיבור הנוח  כביש 431 דרך כביש 40, הקרבה לחוצה ישראל, הארכת כביש 411 המתוכנן לחבר את צומת ביל"ו לצומת בית עובד וההפרדות המפלסיות שבוצעו ושמתוכננות במפגשי הרכבת, מהוות שיפור עצום בנגישות לכל חלקי העיר ולערים אחרות, בלי פקקים ועיכובים מיותרים".

הפוטנציאל של שכונות חדשות שנמצאו כבר כעת בבנייה כמו רחובות ההולנדית, אחוזת הנשיא, רחובות החדשה, פרויקט נאות כרמים לאנשי צה"ל שיאכלס 278 קוטג'ים החל מ-2010 ועוד, הוא גדול מאוד והן מושכות הרבה מאוד משפרי דיור מן הערים השכנות אפילו יותר מאשר בתים למכירה בצפון. בדרך כלל מדובר באוכלוסייה צעירה.  מנהלת המגורים של צה"ל לא מסתפקת בזה ורוצה עוד 600 יחידות דיור גם בבנייה רוויה בעיר.

שכונת המדע – שכונה ירוקה

כפי שאמרנו, שכונת המדע היא שכונה חדשה ברחובות ונמצאת בתהליכי בנייה. השכונה, כשמה, תהיה בעלת אוריינטציה מדעית והיא ממוקמת בצפון מזרחה של רחובות. בשכונה מתוכננות 2,500 יחידות דיור, בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת ועוד.  לדברי ראש העיר, השכונה נועדה לכולם, ולא רק לרחובותיים. שזו תהיה שכונת דגל והרחובות בה ייקראו על שמם של מדענים ואנשי ספר. הבנייה תהיה גבוהה, בין 8-17 קומות, אבל יהיו גם 100 קוטג'ים לאורכו של רחוב בגין.

הרחבת פארק המדע

פארק תמר – תעשיות מדע רחובות , הוא אחד מהמובילים בתחומו בישראל. הפארק נמצא קרוב למכון ויצמן ולפקולטה לחקלאות והוא מושך חברות רבות במיוחד משדה ההייטק. הפארק מיועד להרחבה  ויש בו פוטנציאל לפנייה של כמעט 300,000 מ"ר. כרגע בנויים שם 200 אלף. בפארק למעלה מ250 חברות ועכשיו מתוכננת שם הרחבה שתיקרא תמר ב' בשטח של 600 דונם (אפשרות בנייה של 450 אלף מ"ר).

כיום ההערכה היא כי בפארק המדע עובדים כ-6000 איש ולאחר סיום יום העבודה הוא שוקק חיים. נראה כי אם המגמה תמשך, רחובות בהחלט יוצאת מהתדמית האפרורית שאפפה אותה שנים רבות וממשיכה לדרך חדשה של פיתוח, בנייה ושגשוג.

 

חדשות ירוקים

תגיות: בניה ירוקה, בנייה ירוקה ברחובות.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר