כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>חלונות גג - פתח לאור
   חלונות גג - פתח לאור
לחץ להגדלה
בארץ שטופת שמש כשלנו, שווה להשקיע מחשבה בעיצוב ותכנון התאורה לבתינו. חברות רבות מתמחות בניצול אור שמש טבעי על מנת להאיר פרוזדורים ואזורים "מתים" חלל הבית, באמצאות שרווליי אור או תעלות עם מנסרות זכוכית המנתבים את קרני השמש ישירות לאזורים חפצי אור, אך מה פשוט יותר מחלון גג...

מאת: Skylite
פורסם: 16/02/10 10:47

חלונות לגג רעפים

 

חלונות לגג רעפים מצוידים בדרך כלל בציר המאפשר להם פתיחה במספר זוויות לכניסת אור ואוויר ממספר כיוונים. כיוון שמדובר בחלון חיצוני עליון הוא חשוף לפגעי מזג אוויר ולכן חשוב שיהיה אטום, ואיכותי. הרבה מאוד חלונות לגג רעפים מצוידים במערכות אטימה וניקוז והם מצופים צבעים עמידים. חלק מן החלונות יצוידו במנגנון שיאפשר כניסת אוויר דק גם כשהם סגורים. זה נתון לשליטתו של הדייר כמובן.

חלון לגג רעפים : חשיבות המיקום

את החלון ממקמים במרכז הגג וכדאי לקבוע לפחות שתי חלונות, כך שמלבד כניסה טובה יותר של קרני שמש ויצירת מרחב מואר בעליית הגג, תוכלו לקבל זרימת אוויר יעילה יותר בכל הגג. כיווני החלונות יהיו מנוגדים, כלומר יהיו האחד מול השני. אם מתוכנן במקום חדר עבודה, כדאי להתקין חלון גג רעפים מעל שולחן העבודה או שולחן הכתיבה כדי ליהנות מהתאורה. אם מדובר בחדר ילדים כדאי להציב את החלון בגובה כזה שלא יוכלו לטפס ולצאת החוצה.

סוגי חלונות לגג רעפים

חלון בעל ציר עליון – יכול להיפתח ב-90 מ' החוצה. חלון זה מתאים למקומות הנמוכים ביותר בגג.

חלונות בעלי ציר מרכזי – חלון גג רעפים זה יכול להסתובב על הציר שלו. החלון ניתן לכוונון לפי מידת הרוח או האוויר שאתם רוצים בפנים. כניסת האוויר אפשרית משני כיוונים ואפשר לנקות אותו בקלות. לחלונות אלה מספר אפשרויות כוונון או הפעלה. הן יכולות להיות ידניות או, מכאניות או חשמליות.

חלון  גג רעפים עם פתיחה כפולה - מאפשר שיטות שונות של פתיחתו. דרך אחת היא הפתיחה המרכזית.  הוא ניתן לפתיחה גם מחלקו העליון ואפשר לפתוח אותם ביחד. יתרונות החלון הזה הוא ניקוי פשוט וקל. גם הרכבתו פשוטה. ציר החלון מאפשר את קיפולו. החלון מצופה בנחושת או באלומיניום.

ככלל, כל החלונות שנועדו לגג רעפים עשויים חיצונית מאלומיניום. זאת כדי להגן על החלון מפגעי מזג האוויר. מבפנים הוא יהיה עשוי עץ וצבוע בלק. שילוב החומרים מעניק בידוד אקוסטי מהרעשים החיצוניים וגם בידוד טרמי. בכל החלונות יהיו גם מרזבים שינקזו את המים מהם והלאה כדי שלא תהיה דליפה פנימה.

כל הזגוגיות של חלונות גג רעפים הן זכוכיות כפולות ועוביין שלושה מילימטרים לכל הפחות, כשביניהן רווח דק. כל השמשות מצופות מקדם הגנה מפני קרינת שמש.

אחת החברות המובילות בתחום החלונות לגגות רעפים היא skylight, skylite החברה הפתח תקוואית, עסקת כבר שנים רבות בעיצוב, ייצור, ייבוא ושיווק של חלונות לגגות רעפים ומוצריה כוללים גם גגות שקופים, חלונות velux לגגות רעפים, מערכות קבועות ונפתחות. החברה מספקת פתרונות משלב הייעוץ עד שלב ההתקנה כולל אחריות.

חברת VELUX היא חברה קנדית המתמחה כבר 60 שנה בייצור פתרונות לבתים. המומחיות של החברה היא חלונות לגגות רעפים ומוצריה ידועים באיכות גימור ועיצוב גבוהים במיוחד. סקיילייט מייבאים את המוצרים החדשים ביותר של ולוקס לישראל. 

לסיכום:

הרבה ממון השקעתם בביתכם החדש ואתם בוודאי רוצים לנצל כל פיסת מרחב בו. אחד החללים שלא כולנו משכילים לנצל הוא עליית הגג. דווקא בארצות אירופה וצפון אמריקה עליית הגג הופכת למרחב מנוצל למגורים, עבודה וצרכים שונים אחרים. אין שום סיבה שלא נעשה זאת גם אנחנו. כדי להשתמש בעלית הגג אנו זקוקים לאור ואוויר וכאן בדיוק נכנסים חלונות לגגות רעפים. אלה מגיעים בסוגים, טכניקות, צבעים וחומרים שונים. כך שגם אם אתם מתכננים לרכוש דירת גג במרכז או להשקיע בבית בגליל חלונות גג ישרתו אתכם נפלא.

לפרטים נוספים כנסו לאתר החברה:

www.skylite.co.il

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
חלונות Velux 
מרי אברמוביץ,a.mora.2@hotmail.com,שרון (26/07/2010)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר