כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>בניית בית : היתרונות של בלוק טרמי
   בניית בית : היתרונות של בלוק טרמי
לחץ להגדלה
בניית בית מתחילה בהכנת הקרקע, עבודות עפר ויציקת יסודות הבית או הבניין. השלב השני הוא בניית השלד ובדרך כלל יש קבלנים המתמחים רק בשלד...

מאת: ירוקים
פורסם: 02/04/10 02:02

 בניית בית : היתרונות של בלוק טרמי

 

בניית בית מתחילה בהכנת הקרקע, עבודות עפר ויציקת יסודות הבית או הבניין. השלב השני הוא בניית השלד ובדרך כלל יש קבלנים המתמחים רק בשלד. מדובר בשלב האחראי על יציבות הבית לאורך כל שנותיו ועמידותו בכל התנאים של רעשי אדמה ומעמסה אחרת. על השלד להיות מדויק כדי שיהיה מוכן לכל השלבים האחרים בבנייה.

על הקירות להיות ישרים ומפולסים, הרצפה ישרה והעבודה נקייה. חלק מעבודה המרכזית בשלד היא בניית קירות לסוגיהם, חלקם נושאים את משקל התקרות ומהווים חלק מיסודות הבית וחלקם יהיו קירות מפרידים המהווים מחיצה בין חדרים. אם כל הבנייה מתבצעת באמצעות לבנים, רוב הקירות יהיו קירות נושאים, אך רוב הבתים בעידן שלנו מקבלים את מירב התמיכה מפלדה המהווה חלק נכבד מהשלד.

בכל מקרה, בלוקים מהווים הרכיב החשוב והמרכזי בבניית בתים בישראל, ולכן חשוב שהחומר המרכזי – הרי הוא הבלוק, יהיה בלוק איכותי ובעל תכונות מיוחדות ותורמות לאיכות המגורים שלך. עד היום הכרנו מספר סוגי בלוקים.

בלוק שחור – בלוק סטנדרט שכולנו מכירים משחר ילדותנו. חומרים: חול, חצץ ובטון כמובן. חללי הבלוק מעניקים לו את הבידוד הטרמי.

בלוק לבן – בלוק כדוגמת אלה שמייצרת חברת איטונג. מעין לבנה קלה שניחנה ברמה טרמית ואקוסטית גבוהה. חומרים: חול, בטון, מים, סיד (מעניק את הגוון הלבן). בלוק קל משקל וקל מאוד לעבוד איתו, אבל צריך חומרי עזר לעבודה.

בלוק סיליקט – בלוקים שמורכבים כמו לגו – זכר ונקבה. לכן קלים מאוד להתקנה בשטח. חומרים : סיד, חול, בטון, מים וחומר התפחה

בלוק תרמיבלוק פומיס. חומר שמגיע מאיי יוון ומקורו הוא לבת הר געש. התקרשות החומר בצורה מהירה גרמה לכך שאוויר ייכלא בתוכו. אותו אוויר הנמצא בחומר יוצר את התכונות התרמיות שלו. כמו כן, משקלו קל יותר בזכות האווריריות הזו.

את הבלוקים מייצרים תוך ערבוב עם מלט.

 

 

בלוקים תרמיים –  יתרונות

-          קלות בנייה. הבנייה מהירה יותר כיון שקל לעבוד עם בלוקים עשויים פומיס בכל מה שקשור  לשלד וטיח, אין סדקים ופיצוצים.

-          בלוקי פומיס מבודדים מצוין מפני תנאי מזג האוויר, קור וחום. תכונה טרמית זו חוסכת לכם חשמל רב בחימום וקירור הבית. 

-          בידוד אקוסטי מצוין. תכונותיהם של בלוקים עשויים פומיס מקנות לקירות הבית שלך יתרון אקוסטי יוצא מן הכלל. גם בין החדרים בתוך הבית וגם בין הקירות החיצוניים אל הסביבה החיצונית.

-          עלויות בניה זולות יותר. כיון ששימוש ב בלוק פומיס אינו מצריך התערבות של חומרים נוספים של הדבקה או הרטבה, הבנייה מוזלת וכך זמן הבנייה מתקצר.

בנוסף לכל, חברת טרמודן מתגאה בתו הבנייה הירוקה אותו מעניק המשרד לאיכות הסביבה לחברות ששומרות על ייצור נאות שאינו מזיק לסביבה ושימוש בחומרים ידידותיים לסביבה. 

באתר החברה מוצג סרטון הממחיש את תהליכי ייצור הבלוק ומאוד מעניין לצפות בו. מה שמיוחד, היא העבדה כי ברגע שמגיע הפומיס לשערי המפעל הוא מוטמן מתחת לאדמה כדי לשמור על החומר ועל הסביבה.

לסיכום, בלוקי פומיס הם בעלי בידוד אקוסטי גבוה, בעלי משקל נמוך, יש להם עמידות בלתי רגילה בפני מים, הם יכולים לסבול עומס לחיצה גבוה מאוד, עמידים לאש ומאוד קלים לעבודה. ובנוסף, מתאימים לכל הכללים של בניה ירוקה.

כדי לדעת עוד על בלוקים תרמיים, כנסו לאתר תרמודן, שם תוכלו למצוא מידע רב ומדויק אודות הבלוקים הייחודיים הללו. www.termodan.co.il 

עוד על בלוק פומיס של תרמודן תמצאו בבלוג:

http://www.termodan.blogspot.com/

בנה ביתך בהצלחה!

ארבע הצעות למשכנתא

תוכנית בטיחות

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
>ודה 
hartk,isarel@gmail.com,ישראל (10/10/2016)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר