כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>ערים ירוקות ברחבי העולם
   ערים ירוקות ברחבי העולם
לחץ להגדלה
המאבק האקולוגי איננו עוד נחלתם הבלעדית של כמה קנאים בודדים, אלא מגמה כללית השוטפת אחריה בשנים האחרונות לא מעט ערים בעולם, המשנות את פניהן והופכות לירוקות יותר. רבים מראשי הערים בעולם הבינו, כי הסתמכות על פעילות וולונטרית של האזרחים לא תוביל לתוצאות ממשיות בשטח והחליטו על הנהגת רגולציה מסודרת בנושא...

מאת: ירוקים
פורסם: 25/10/10 15:11

ערים ירוקות ברחבי העולם

 

המאבק האקולוגי איננו עוד נחלתם הבלעדית של כמה קנאים בודדים, אלא מגמה כללית השוטפת אחריה בשנים האחרונות לא מעט ערים בעולם, המשנות את פניהן והופכות לירוקות יותר. רבים מראשי הערים בעולם הבינו, כי הסתמכות על פעילות וולונטרית של האזרחים לא תוביל לתוצאות ממשיות בשטח והחליטו על הנהגת רגולציה מסודרת בנושא. שינוי משמעותי זה הוביל בין השאר להגברת מודעות הציבור ולהירתמות למאבק למען הסביבה גם ברמת הפרט. יש לקוות, כי גם ראשי הערים בארץ יגלו יוזמה דומה, "ירימו את הכפפה האקולוגית" וירתמו את הערים הישראליות על תושביהן למאבק למען סביבה נקייה ובריאה יותר, עבורנו ועבור ילדינו.

 

ערים ירוקות בארצות הברית

אם ברמה הגלובלית נראה לא אחת, כי המאבק הסביבתי הוא מנומנם מעט, ובהתאם לכך גם תוצאותיו אינן מרשימות במיוחד, הרי שמבחינה מוניציפאלית חלו לא מעט שינויים חיוביים בנושא בשנים האחרונות במדינות רבות בארצות הברית.

 

סיאטל בראש המאבק נגד התחממות כדור הארץ

בניגוד למדיניות העצלנית והאדישה שגילה נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ורג' בוש, בנושא איכות הסביבה, אימץ בשנת 2005 ראש עריית סיאטל, גרג ניקלס, את אמנת קיוטו על יעדיה השונים. ראש העיר החליט להתחייב ולהפחית את כמות פליטת גזי החממה מהעיר בשבעה אחוזים, בהתאם ליעד שנקבע באמנה לארצות הברית. ליוזמה ברוכה זו הצטרפו מאז 710 ראשי ערים נוספות, כאשר לבד מהניסיון לצמצם את פליטת גזי החממה מעריהם, התחייבו לנקוט בצעדים נוספים למען הסביבה.


ניו יורק ירוקה יותר

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, נרתם גם הוא למען המאבק האקולוגי, כאשר אחת ממטרותיו העיקריות הייתה ועודנה להפחית את פליטת גזי החממה בעיר ב-30 אחוזים עד שנת 2030. הקטנת צריכת החשמל הכרוכה בפעילות גופי העירייה וגופים פרטיים שונים כדוגמת מלונות ב-30 אחוזים עד שנת 2017, שימוש בתחבורה ירוקה יותר, חיסכון במים ויצירת שטחים פתוחים וירוקים הם כמה מהאמצעים בהם נקט.

 

בוסטון

ראש עיריית בוסטון, תומס מנינו, הכריז גם הוא על תוכנית חדשה אותה כינה "כיבוי אורות בבוסטון". לטענת מנינו, חלק גדול מהאורות הדולקים בעיר מדי לילה איננו נחוץ וגורם לבזבוז מיותר של אנרגיה. לכן, מדי ערב כבים האורות בבוסטון בקומות הגבוהות של בנייני משרדים רבים. כיבוי האורות הוא חלק מפיילוט, שמטרתו הסופית היא להקטין את פליטת גזי החממה מהעיר בשבעה אחוזים פחות מרמת הפליטה בשנת 1990 ולצמצמה ב-80 אחוזים עד שנת 2050.

 

ערים ירוקות – לא רק בארצות הברית

ערים "הלובשות פנים" ירוקות יותר אינן תופעה בלעדית למדינות בארצות הברית, וניתן למצוא רבות מהן על פני הגלובוס. בשנת 2005 התאגדו מעל ל-40 ערים במדינות שונות בכל רחביי העולם ביוזמתו של ראש עיריית לונדון דאז, קן ליווינגסטון, למען המאבק לסביבה בריאה ונקייה יותר. אדיס אבבה, ברלין, הונג קונג, לימה, מדריד, מוסקבה וריו דה ז'נרו הן חלק קטן מהערים שהתחייבו לקצץ בצריכת האנרגיה שלהן ולפחית במידה ניכרת את פליטת גזי החממה מתחומן.

 

קוריטיבה – עיר ירוקה לדוגמה

קוריטיבה, המצויה בדרום מזרח ברזיל, הפכה תוך פחות משלושה עשורים מעיר נכשלת יחסית לכרך תוסס, המציע לתושביו לצד המודרניזציה גם איכות חיים גבוהה וסביבה ירוקה ובריאה. לפני ששינתה את פניה הייתה קורוטיבה ערי מוכת אבטלה, שסבלה מהגירה בלתי חוקית, צפיפות נוראית, זיהום אוויר והרס סביבתי. בעקבות יוזמתו ומדיניותו של ראש העיר לשעבר, חיימה לרנר היהודי, הפכה העיר לאחת הערים הירוקות הראשונות והמשגשגות. משנתו של לרנר, בהקשר זה, כללה: צמצום של השימוש במכוניות פרטיות, הרחבת השימוש בתחבורה הציבורית, הגדלת השטחים הירוקים, הפרדת אשפה, מגורים בקרבת מקום לעבודה ושלל שיטות נוספות שהובילו לצמצום זיהום האוויר ובמקביל גם לעלייה ניכרת באיכות החיים.

 

ירוק גם בטוקיו

לאחר שנואש מהתנהלות הממשלה בנושאים אקולוגיים, החליט ראש עיריית טוקיו על קביעת מכסות מקסימום לפליטת גזי חממה אל שמי העיר על ידי גופים מזהמים שונים. בטוקיו הוחלט להשקיע יותר מ-190 מיליון דולר ביזום תוכניות ירוקות שונות, כדוגמת: הרחבת השטחים הירוקים והענקת סובסידיות והלוואות לעסקים קטנים כדי שיכלו להתמודד עם העלויות הכרוכות בהתאמה לרגולציה החדשה.

www.yerookim.co.il

'

נתניה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר