כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרי טבע >>לגדל את האוכל שלנו - בעצמנו
   לגדל את האוכל שלנו - בעצמנו
לחץ להגדלה
האם תירס גדל בשדה או בקופסאות שימורים על מדפי הסופרמרקט? רובינו איבדנו את המיומנות של לגדל בעצמנו את המזון שאנו אוכלים – אך אנחנו יודעים היטב לקנות אותו. כך קורה שחלק גדול מהמזון שאנו אוכלים עבר אלפי קילומטרים עד שהגיע אלינו, מרוסס בחומרי הדברה ולעתים אף מהונדס גנטית.

מאת: Yerookim
פורסם: 27/04/11 10:04

לגדל את האוכל שלנו - בעצמנו

 

 

האם תירס גדל בשדה או בקופסאות שימורים על מדפי הסופרמרקט? רובינו איבדנו את המיומנות של לגדל בעצמנו את המזון שאנו אוכלים – אך אנחנו יודעים היטב לקנות אותו. כך קורה שחלק גדול מהמזון שאנו אוכלים עבר אלפי קילומטרים עד שהגיע אלינו, מרוסס בחומרי הדברה ולעתים אף מהונדס גנטית.

אולי תופתעו לשמוע, אבל גם בעיר יש לנו אפשרות לגדל ירקות בכוחות עצמנו. אם תרצו, אין זו אגדה...

 

לגדל בעצמי - מדוע?

 האדם התחיל לגדל מזון בחקלאות רק ב-12000 השנים האחרונות, תקופה המהווה כרבע מקיומו של המין האנושי. לפניכן, חי האדם כצייד- מלקט, בדומה ליתר בעלי-החיים. סגנון חיים זה היה עשוי לאפשר לו להמשיך להתקיים עוד מיליוני שנים אילו התמיד בו.

כיום הפכנו להיות תלויים בגידול מזון בחקלאות. יותר מכך, איבדנו את הקשר עם האדמה ולא תמיד אנחנו מודעים מאיפה האוכל שלנו מגיע, מי עבד בשבילו ומה המחיר הסביבתי שלו. לדוגמה, כאשר אנחנו קונים המבורגר אנחנו לא חושבים על כך שנכרתו יערות גשם עבור שטחי מראה לפרות, וגם לא חושבים על הסבל שהפרות עברו במהלך חייהם. כאשר אנחנו שותים כוס קפה , אנחנו לא חושבים על האיכרים בעולם השלישי שנושלו מהאדמות שלהם, עליהם יכלו לגדל מזון לעצמם, במקום לעבוד בשכר זעום בגידול מזון ההולך למערב. החיטה שמגדלים בארץ נשלחת לרוב לאיטליה לתעשיית הפסטה, והחיטה שאנו אוכלים מגיעה ברובה מארצות-הברית. אנחנו התרגלנו לאכול פירות וירקות מרוססים בחומרי הדברה.

חשוב להבין שכל פגיעה בסביבה היא בסופו של דבר גם בפגיעה בנו וביכולת של הדורות הבאים להתקיים- אנחנו חלק בלתי נפרד מהסביבה. כאשר אנחנו צריכים יותר כסף ממה שיש לנו, אנחנו לוקחים הלוואות. זה מה שאנו עושים עכשיו עם משאבי כדור הארץ - מלווים על חשבון הדורות הבאים. כאשר אני מגדלת את הסלט שלי בעצמי, אני מקטינה את החוב הזה וגם מחזירה לעצמי את השליטה על הבריאות שלי. 

 

לגדל בעצמי- איפה?

אם אתם חיים במושב זה נשמע פשוט, אך מה עושים בעיר? קודם כל תוכלו להתחיל בקטן -  עציצים ואדניות במרפסת או על הגג. הצעד הבא הוא להמשיך לחצר הבניין, בתאום ואף בשיתוף פעולה עם השכנים. גם בעיר קיימות גינות פרטיות, גינות ציבוריות, חצרות של בתי-ספר או מרכזים קהילתיים, פרקים ושטחים פתוחים. לרוב מה שגדל בשטחים אלו זה דשא ובמקרה הטוב פרחים. מה שנדרש זה לשנות גישה, ולגדל צמחי תועלת במקום צמחי נוי. אחת האפשרויות היא להקים גינה קהילתית או להצטרף לאחת שכבר קיימת. בירושלים למשל, קיימות מספר גינות קהילתיות בשכונות שונות.

 

טיפים לגידול ירקות

הדרך הטובה ביותר ללמוד לגדל מזון בעצמך הוא להירשם לקורס פרמקלצ'ר (permaculture). קורסים מומלצים אלו מתקיימים במקומות שונים בארץ. אך בינתיים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לגדל ירקות בעצמכם:

-        ירקות חורף וירקות קיץ: גדלו ירקות לפי עונת השנה המתאימה להם. ישנם ירקות קיץ אותם שותלים באביב, כגון עגבניות, פלפלים, חצילים, תירס, דלעת, קישואים, שעועית, וישנם ירקות חורף אותם מומלץ לשתול בסתיו - כרוב, חסה, כרובית, ברוקולי, גזר, מנגולד, תרד, סלק, אפונה, תפוחי-אדמה ועוד.

-        צמחים חברים: ישנם צמחים שאוהבים לגדול אחד בקרבת השני. הם משלימים אחד את השני מבחינת החומרים שהם לוקחים מהאדמה וכאשר הם גדלים יחד מגיעים אליהם פחות מזיקים. לדוגמה: דלעת, שעועית ותירס; עגבניות ובזיליקום; אפונה וגזר.

-        קומפוסט ביתי: אם יש לכם אפשרות, הכינו ערמת קומפוסט משאריות המטבח שלכם. זה יזין את ירקות הגינה שלכם, יותר מכל דשן כימי. הכנת קומפוסט מאפשרת לנו לסגור מעגל- במקום לייצר זבל אנחנו מייצרים מזון, ומחזירים לאדמה את ההזנה שקיבלנו ממנה.

-        חיפוי: העיקרון הוא פשוט- אם אתם מכינים ערוגות בגינה, אל תשאירו את האדמה עירומה! כסו מסביב לצמחים את האדמה בעלים יבשים, קש או חומר יבש אחר. לחיפוי כמה יתרונות: האדמה פחות מתייבשת בקיץ כך שתוכלו לחסוך במים להשקיה, פחות עשבים יצמחו מסביב לירקות שלכם כך שזה יחסוך לכם לעשב ובחורף האדמה תשמר חמה יותר.

 

דרכים אחרות לאכול ירוק

אולי אתם מרגישים שלגדל ירקות זה לא בשבילכם, או שהגינה שלכם רחוקה מלספק את התצרוכת הביתית שלכם. ישנה דרך פשוטה אחרת לשמור על הסביבה ולא להתפשר על הבריאות שלכם: תוכלו להצטרף לקואופרטיב אורגני הקיים באזור מגוריכם, או להקים אחד כזה במידה ועדיין לא עשו זאת לפניכם. כך תוכלו לאמץ חקלאי אורגני מקומי, אשר יספק את הפרות והירקות שלכם.

 

באהבה,

www.yerookim.org.il

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר