כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>איכות הסביבה >>יום העצמאות בסגנון שנת 2011
   יום העצמאות בסגנון שנת 2011
לחץ להגדלה
יום העצמאות כבר ממש בפתח ומה חשוב יותר מלהתכנון ליום העצמאות הקרב והבא מלהכין את כל המצרכים והציוד הנדרש ליום המנגל הלאומי ?

מאת: קירה מוס
פורסם: 04/05/11 14:26

יום העצמאות בסגנון שנת 2011

 

אפשרי לחגוג השנה את יום העצמאות בצורה קצת יותר ירוקה...

יום העצמאות כבר ממש בפתח ומה חשוב יותר מלהתכנון ליום העצמאות הקרב והבא מלהכין את כל המצרכים והציוד הנדרש ליום המנגל הלאומי ?

בין אם אתם נפגשים בבית, בפארק או על חוף היום, אין ספק שהפעילות המרכזית של יום העצמאות הישראלי הוא על האש עם ה משפחה או החברים ועדיף בחיק הטבע.

אז נכון, הפעילות עצמה היא עניין של מסורת, ובמסורת כמו במסורת לא נוגעים בבסיס ובדברים החשובים באמת, אבל ברמה התפעולית, ישנם כמה דברים שבהחלט יוכלו להקל על החיים באופן ניכר. אחד הגורמים המרכזיים של יום העצמאות הוא המנגל והצורך המחייב להשתעבד אליו במהלך הכנת הבשרים, בין אם זה בהדלקה המתישה של פחמי המנגל שלעיתים לוקחים פרק זמן רב, ובין אם זה לטובת שמירה על המנגל כך שהבשר עצמו לא ישרף. מנגל הפחמים הוא לא המוצר הנוח ביותר לתפעול, מה גם שהוא יוצר סביבו המון בלאגן ולכלוך.

החג הזה לא תצטרכו יותר להתעסק עם כל חוסר הנוחות שמתלווה אל מנגל הפחמים שבמילא ברוב המקרים, בסיומו של המפגש נותר כל כך מלוכלך שאנשים רבים מעדיפים לזרוק אותו ולרכוש אחד חדש במקום. הפעם אני מביאים לכם בשורה שתהפוך את העצמאות הזה לנקי, קליל ובעיקר חברתי יותר. אף אחד לא יצטרך לעמוד חצי שעה על המנגל בנסיונות להדליק אותו, ולא יהיה צורך למצוא מתנדב תורן שיפסיד את כל המאורע החברתי לטובת התעסקות עם הפחמים, הדלק והנפנופים.

הפתרון המושלם שלכם ליום העצמאות הקרוב זהו גריל גז שיהפוך את כל התפעול לפשוט עד כדי כך שתפעול המנגל יהפוך אפילו למשימה מהנה. גריל גז הינו פשוט וקל לתפעול, הוא נדלק תוך שניות והוא פשוט ונח לתחזוקה. גריז הגז מגיע בגדלים ובעיצובים שונים כך שתוכלו לבחור לעצמכם את הגודל המתאים, בהתאם לגודל הקבוצה שלכם, כך ששטח הצלייה יהיה רחב מספיק על מנת למנוע כמות גבוהה של נגלות בשר ובכך לקצר למעשה את תהליך הצלייה עצמו. גריל גז הינו נח להדלקה ולתפעול, הוא מונע פיח ועשן והוא ידידותי לסביבה.

וגם אם החלטתם בסופו של דבר לא לוותר על מנגל ה פחמים המסורתי ולחפש פינה בחיק הטבע, הקפידו להשאיר את אותה חלקת אלוהים הקטנה ירוקה בדיוק כפי שמצאתם אותה, את השאריות והאשפה קחו אתכם בבקשה חזרה.

חג שמח!

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר