כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>אנרגיה חלופית >>שעת כדור הארץ
   שעת כדור הארץ
לחץ להגדלה
עצרתם פעם לחשוב עד כמה האנושות בימינו תלויה באספקת אנרגיה רציפה ואף עוצמה? כמעט כל דבר סביבנו קיים בזכות אספקת אנרגיה..

מאת: Yerookim
פורסם: 01/07/11 00:57

 

שעת כדור הארץ

 

עצרתם פעם לחשוב עד כמה האנושות בימינו תלויה באספקת אנרגיה רציפה ואף עוצמה? כמעט כל דבר סביבנו קיים בזכות אספקת אנרגיה: המחשב שאנו יושבים מולו, המכונית שלנו, רהיטי ילדים שבחדר הסמוך וגם הקפה שאנו שותים. מקורות האנרגיה הזמינים במאה העשרים הביאו למהפכה עצומה בחיי בני האדם ואנו חייבים את רמת חיינו הגבוהה לזמינות של אנרגיה וחשמל. זאת ועוד: מומחים פיננסיים ויועצים בתחום ניהול תיקי השקעות מסכימים שיש קשר הדוק בין זמינות האנרגיה לצמיחה כלכלית.

 

אך יש אומרים שהמדינות המפותחות והמתועשות הפכו "מכורות" לאנרגיה ולחשמל. והזמינות הרבה משכיחה את העובדה שלשימוש הרב בחשמל יש מחיר סביבתי וחברתי כבד.

'שעת כדור הארץ' היא אירוע סביבתי שנתי המתקיים בכל רחבי העולם. בהתאם לתאריך שנקבע בכל שנה מראש, מכבים אזרחי מדינות העולם השונות, מצפון ועד דרום, את האורות במשרדים ובבתים הפרטיים למשך שעה אחת. מטרתה המרכזית של יוזמה ברוכה זו היא להגביר את המודעות הציבורית לחשיבות השמירה על הסביבה. במסגרת זו, נקראים האזרחים לצמצם גם את השימוש במכשירים שונים, הצורכים אנרגיה בכמות גדולה וגורמים בעקיפין לפליטת גזי חממה לאטמוספרה.

 

לכבות את האור, להציל את העולם

בעידן המודרני צריכת החשמל המאסיבית היא אחת מהסיבות המרכזיות לפגיעה בסביבה. השימוש הבלתי מבוקר של כל אחד ואחת מאיתנו באנרגיה באופן כללי ובחשמל בפרט גורם לשורה ארוכה של רעות חולות. התדלדלות בלתי פוסקת של מקורות האנרגיה המתכלים, התחממות כדור הארץ, שינויים קיצוניים במזג האוויר ופגיעה מתמשכת בחקלאות הם כמה מהנזקים אותם גורמת צריכת החשמל הבלתי פוסקת של כל אחד מאיתנו. בהתאם לכך, מטרתו המרכזית של יום כדור הארץ היא להגביר את המודעות לנושא ברמה המקומית וגם ברמה הבינלאומית, על ידי יצירת שילוב ייחודי בין תרומה פרטית למען הסביבה ובין התגייסות כלל עולמית. במסגרת שעת כדור הארץ מכבים תושבים בכל רחבי העולם את האורות בבתים הפרטיים, במשרדים, בבנייני ציבור שונים ובבתי עסק מגוונים.

 

התגייסות המונית

בשנת 2007 ארגנה 'הקרן העולמית לשימור בעלי חיים', שהוקמה בשנת 1961 באנגליה, את שעת כדור הארץ הראשונה בסידני שבאוסטרליה. יותר משני מיליון תושבי העיר כיבו לשעה את כל האורות ונמנעו משימוש במוצרי חשמל שאינם חיוניים. שעת חשכה זו, שכיסתה כמעט לחלוטין את שמי סידני, הובילה לחיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה ובעקבותיו גם לצמצום הפגיעה בסביבה. שנה לאחר מכן הצטרפו מדינות רבות נוספות ליוזמה, כאשר בשנת 2009 השתתפו בשעת כדור הארץ מעל ל-90 מדינות ומעל ל-4,150 ערים בכל רחבי העולם. בשנת 2009 שברה ארצות הברית את השיא בהירתמות הציבור הרחב למשימת כיבוי האורות ומספר האזרחים שהשתתפו באירוע עמד על כ-80 מיליון איש. בשנה זו גם השתתף לראשונה ארגון האומות המאוחדות באירוע ונרשמו ירידות משמעותיות בצריכת החשמל העולמית. בשנת 2010 השתתפו בשעת כדור הארץ 126 מדינות, ובארצות הברית עלה מספר המשתתפים ליותר מ-90 מיליון איש. שעת כדור הארץ בשנת 2011 נקבעה לתאריך ה-24 למארס, השתתפו בה 131 מדינות כולל ישראל, ונרשמו הישגים מרשימים חדשים.

 

שעת כדור הארץ בישראל

בישראל אחראים על ארגון אירועי שעת כדור הארץ כמה גופים ציבוריים חשובים- החברה להגנת הטבע, ארגונים ירוקים שונים והרשויות המקומיות. מדי שנה משתתפים באירוע זה יותר ויותר אנשים ומכבים את האורות בבתים ובמשרדים.

בשנת 2010 השתתפו באירועי שעת כדור הארץ 13 ערים, כאשר העיר כפר סבא הובילה במספר המשתתפים. בחברת החשמל נרשמה באותה שנה ירידה של כ-74 מגה וואט בצריכת החשמל, השווה בערך לשימוש ממוצע בחשמל בכ-50,000 בתים. השנה, בתאריך ה-23 למארס, השתתפו באירוע 20 ערים ורשויות מקומיות, בינהן  ירושלים, תל אביב, אילת, חיפה, פתח תקווה וגבעתיים. הירידה בצריכת החשמל שנמדדה בחברת החשמל עמדה על כ-101 מגה וואט. בשנת 2011 הובילה חיפה במספר המשתתפים. יש לקוות, כי יוזמה ברוכה זו תמשיך לשאת פירות גם בשנים הבאות.  

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
ארגון אירועי שעת כדור הארץ 
גובי,goo.d@ff.fr,קידום מכירות ולוחות שנה (24/10/2011)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר