כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם  
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>דרושים ירוקים >>חברות כח אדם
   חברות כח אדם
לחץ להגדלה
שואלים אותי האם לפנות ולהיעזר בשרותיה של חברת השמה? אני לא חושב שיש לנו את הפריבילגיה שלא לעבוד עמם, הרי רוב החברות הרציניות מגייסות עובדים באמצעותן.

מאת: VideoJob
פורסם: 14/02/08 18:26

עבודה עם חברות השמה

 

 

ובכן כדי לדעת איך לעבוד עם חברות ההשמה נצטרך להבין קצת את המודל העסקי שלהן.

המטרה של חברות ההשמה היא למצוא את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד, בזמן הקצר ביותר ולשלוח את קורות החיים לחברת היעד לפני שהחברה המתחרה תספיק לעשות כן. מועמד שנשלח על ידי חברות שונות נזקף לזכות החברה ששלחה אותו ראשונה ועל כן בכדי שהמועמד ייזקף לזכותה של חברה מסוימת קורות החיים שלו צריכים להגיע לחברת היעד מהר. לעיתים כמו כל דבר במדינה לא מספיקה המהירות לבדה, רצוי שיהיו לך גם את הקשרים הנכונים החברות המגייסות.


לכן חשוב להדגיש כי חברות ההשמה לא מתאימות למועמדים ללא ניסיון מקצועי, או לאלו שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית ולהתחיל בקריירה שנייה. השימוש בחברות השמה מתאים למי שצבר כבר מספר שנות ניסיון ומחפש תפקיד הזהה לתפקיד הקודם.
ככל שהתפקיד אותו אתה מחפש דומה לתפקיד הקודם כך השימוש בחברת השמה יהיה אפקטיבי יותר עבורך.

 

עבודה נכונה עם חברת השמה מתבצעת באופן הבא:

 

1.ראשית בחרו חברה אשר מתמחה בענף שבהם אתם עובדים.
חברת השמה המתמחה בתעשייה מסוימת יש לה קשרים ענפים עם חברות באותו תחום.

לדוגמא נניח שהינך מנהל כספים/חשבונות וכו רצוי שתפנה בעיקר לחברות המתמחות בהשמות בתחום הכספים, ורק לאחר מכן תנסה את מזלך גם בחברות השמה מובילות אחרות. הרעיון הוא פשוט אם אתה מחפש עבודה בחברות העוסקות התחום התמחותך אזי העזר ראשית בחברת השמה העוסקות בתחומים אלו.


2. סדר את קורות החיים שלך בתבנית אחידה ומסודרת.
בעבודה מול חברות ההשמה ישנה חשיבות מכרעת לקורות החיים שלך.

חברות השמה מקבלות עשרות קורות חיים ביום. הם מסתכלות על קורות החיים שלך דקות ספורות ועל סמך הרושם הזה הם מחליטות האם אתה מועמד היכול לעניין את החברות שאיתן הן עובדות . חשוב שהמסר (הניסיון התעסוקתי וההשכלה שלך) יודגש במסמך קורות חיים שלך, שקורת החיים שלך יהיו מסודרים ונוחים לקריאה אחרת חברת ההשמה לא תתעכב ותשלח את קורות החיים שלך אל הלקוחות שלה.


3. הייה מוכן לשיחה
טלפונית עם נציג חברת ההשמה.
קרוב לוודאי שנציג חברת ההשמה יצור איתך קשר טלפוני במהרה. הייה מוכן לראיון טלפוני פרטני, הסבר במקצועיות את תחומי עיסוקך והתמחויותיך, ענה בסבלנות על שאלות המראיין ועזור לו עד כמה שניתן לדעת יותר אודותיך. הרי הוא יקבל את ההחלטה לאן אם בכלל לנתב את קורות חייך.


4. תשקיע ותגיע לראיון פרונטאלי בחברת ההשמה.
במידה וזו הפעם הראשונה  שהינך נעזר בשרותי חברת ההשמה הזו, רצוי שתקבע עם נציג החברה זמן לפגישת ראיון פרונטאלי, גם על מנת לטפח קשר אישי עם הנציג שמטפל בך כמועמד, וגם כמובן כדי שיתרשמו ממך בצורה טובה יותר וישלחו בנחישות את קורות חייך לעוד משרות רלוונטיות הקיימות אצלן במאגר.

 

5. פיתוח יחסים עם נציגי חברות השמה .
זה נכון ותופס לגבי כל דבר בחיים. חשוב לבנות את הקשר עם נציגי חברות השמה וזה לא חייב להיות רק כאשר מחפשים עבודה, בניית יחסים יכולה להיעשות על ידי יזמה של שיחת טלפון, איי מייל תודה, ואפילו שליחת פרחים עם מכתב תודה למגייסת שעזרה לך למצוא עבודה. בניית יחסים דורשת השקעה, אך השקעה והכרת תודה תמיד משתלמת.

 

6. פנה לחברת ההשמה ושאל בדבר הסטאטוס שלך אצל לקוחותיה .
למועמדים קשה לדעת פעמים רבות מה נעשה עם קורות החיים שלהם ולאיזה חברות הם נשלחו לעיתים הם חווים כי אין כל תגובה מצד חברת ההשמה.

זכור אתה לא בן יחיד, נציגי חברות ההשמה מטפלים בעשרות מועמדים במקביל וייתכן מאד כי נשכחת. אל תהסס לפנות לנציג שמטפל בך ולבקש אותו שיחקור קצת אודות ומצבך בחברה בה עברת ראיון (בפרט אם הראיון היה מוצלח) על מנת שתוכל להתעדכן ולקבל החלטה לגבי המשך חיפוש העובדה שלך.

 

 

 

 בהצלחה,

 VideoJob - שירותים ל חברות השמה וחברות כח אדם.

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר