איך בוחרים חוקר פרטי טוב?

ישנם מקרים רבים בהם נראה שהדרך הטובה ביותר לדעת את האמת בנושא מסוים שמטריד אתכם, היא להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי. הבעיה היא שמדובר בתחום שלרוב נמצא מתחת לרדאר, ולכן מרבית החוקרים המקצועיים והמומחים אינם מוכרים לציבור הרחב. כיצד תוכלו לדעת באיזה חוקר פרטי לבחור?

 

דרכי עבודה חוקיות

בראש ובראשונה, חשוב לבחור בחוקר פרטי שפועל רק בתוך גבולות הגזרה שהחוק מאפשר לו. למשל, חוקר פרטי רשאי לבצע גילויי האזנה מכל סוג – אך אסור לו בעצמו לבצע האזנות (אלא אם הוא קיבל אישור מיוחד לכך מהגורמים המוסמכים).

חשוב שכל החומרים שהחוקר יגלה יוכלו להיות קבילים בבית המשפט, ולכן עליו להשיג אותם בדרך חוקית בלבד!

 

שנות ניסיון וותק בתחום

אחד הקריטריונים המרכזיים שיאפשרו לכם לבחור חוקר פרטי טוב, בדומה לכל נותן שירות, הוא מספר השנים בהם הוא עוסק בתחום.

ככל שהחוקר מנוסה ומיומן יותר, כך הוא "משופשף" ומקצועי יותר. תוכלו לצאת מנקודת הנחה שחוקר ותיק מכיר את כל סוגי החקירות והנושאים, ויודע בצורה טובה יותר כיצד להתמודד עם כל מקרה ומקרה.

 

האמצעים בהם החוקר משתמש

מרבית החוקרים הפרטיים משתמשים בכלים טכנולוגיים מתקדמים על מנת לערוך את החקירות שלהם, ויודעים כיצד להסוות את עצמם ולדאוג שאף אחד לא יידע אודות החקירה. בעת הצורך, החוקר משתמש גם באמצעים פיזיים על מנת להגיע למושא החקירה בצורה איכותית יותר, כמו לצורך מעקבים למשל.

עם זאת, ייתכן מצב בו חוקר שעוסק בתחום כבר שנים רבות יהיה מקובע יותר לשיטות חקירה מסורתיות שהוא משתמש בהן כבר שנים, גם אם לדעתכם מומלץ להשתמש באמצעים אחרים. במקרה כזה תוכלו להעלות את חששותיכם בפני החוקר, אך זכרו שהוא בעל המקצוע ומאחוריו כבר אין ספור חקירות – כך שהוא יודע להתאים את שיטת החקירה למושא החקירה.

 

בדיקת השירותים שהחוקר מציע

ישנם תחומים רבים בהם אנשים מרגישים שהם זקוקים לחוקר פרטי. תחום החקירות הוא תחום רחב ומגוון מאוד, בו עושים שימוש באמצעים משוכללים ומתוחכמים על מנת לגלות פרטים אודות הנחקר, וסביבת החקירה משתנה לעיתים תכופות גם היא.

חשוב לוודא שהחוקר הפרטי שתבחרו מציע לכם את השירות שאתם זקוקים לו. החוקרים הפרטיים בחברת IBPI, למשל, יוכלו להציע לכם חקירות איכותיות ומקצועיות במגוון תחומים – גילוי בגידות בין בני זוג, מעקב פיזי וטכנולוגי אחר אדם או גוף שאתם חושדים בו, חקירות כלכליות, מעילות בארגון, מודיעין עסקי, סקר סיכונים כדי למנוע מצבי חירום בבית העסק שלכם, גילוי וחשיפת בריונים ברשת ועוד.

כל תחום חקירה שונה ונבדל מתחומים אחרים, ולכן מומלץ לבחור בחוקר שמתמחה בסוג החקירה הספציפי שאתם זקוקים לו – כדי להבטיח שהחקירה תהיה עמוקה ויסודית, ולהיות בטוחים שהוא השתמש בכל הכלים המקצועיים המומלצים לאותו תחום.

חוקר פרטי

תוכן עניינים