ביטול דוח משטרה תנועה? מדריך מקוצר

קיבלתם דו"ח על נהיגה במהירות מופרזת או על אי ציות לתמרור מסוים, אך אתם משוכנעים בחפותכם. האם זה אפשרי בכלל לערער על דו"ח ממשטרת התנועה? מסתבר שכן. כל הטיפים שיעזרו לכם להגדיל את הסיכויים לביטול הדו"ח

דו"ח תנועה לא משמח אף אחד, הוא תמיד מגיע בזמן לא צפוי ויכול להיות מעמסה כספית כבדה. בחלק מהמכרים הוא כרוך גם בצבירת נקודות, מה שמשפיע על המשך ההתנהלות בתור נהג, לעיתים עליו להתייצב לקורס נהיגה מונעת ולעיתים אף מגיעים לשלילת הרישיון. איך מוותרים על התענוג?

 

אין הזדמנות שניה להשאיר רושם ראשוני

כאשר שוטר תנועה עוצר את רכבכם בצד וטוען כי ביצעתם עבירת תנועה מסוימת, על מי חוק יש לכם הזדמנות להגיב ולומר את עמדתכם. בית המשפט נותן לתגובה זו משקל רב כי התגובה האינסטינקטיבית של הנהג היא החשובה ביותר. אם באותו זמן שהתבקשתם להגיב, השוטר רשם הודאה באשמת ביצוע העבירה, הערעור יהיה קשה יותר והסיכויים נחלשים.

 

מהירות פעולה היא חשובה

בקבלת דוח התנועה לידיכם או בתיבת הדואר, תוצע לכם אפשרות הערעור כדי לנסות ולבטל את הדו"ח. אך מצוין שם בנוסף כי יש לערער תוך שלושים יום מקבלת הדו"ח. על מנת להראות רצינות ולהראות כי אנחנו בטוחים בחפותנו ובצדקת דרכינו יש להגיש את הערעור בזמן המבוקש. במידה ונרגיש לא בטוחים ונרצה לדעת עוד על ביטול דוח ונקודות, ניתן להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה אשר יוכל להגיש לנו סיוע מקצועי.

 

מה אוכל להשיג מבקשת הערעור?

לאחר הגשת הבקשה ישנן מספר אפשרויות להמשך: אפשרות ראשונה, ופחות נפוצה היא שהערעור התקבל, ואכן לא בוצעה עבירת תנועה על ידי הנהג. אפשרות נוספת, שהערעור התקבל חלקית, הדו"ח לא לגמרי בוטל אך הושגה הקלה בעונש, לדוגמה במקום קנס כספי הוא הומר בנקודות או באזהרה בלבד. אפשרות שלישית היא שהערעור לא הקבל והדו"ח נותר בעינו.

 

מה אפשר לעשות אם הערעור לא התקבל?

במידה והערעור לא התקבל כלל וכלל, ישנה אפשרות לבקש להישפט בבית משפט, מול שופט. על מנת לעשות את זה, צריך הנהג להיות משוכנע שהוא זכאי והעונש לא מגיע לו. כמובן שכל נהג רשאי לייצג את עצמו או כל אחד מטעמו, אך במידה והנהג מעוניין לקבל הקלה בעונש ולא להחמיר את המצב מאחר וביקש להישפט כדאי לו להיעזר בסיוע מקצועי, על ידי עורך דין.

 

איך יודעים באיזה עורך דין כדאי להיעזר?

כל עורך דין יכול לתת עזרה בכל נושא משפטי שקיים, אך אם רוצים לראות תוצאות יש לברר מראש מה תחום התמחותו של עורך הדין. עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יוכל לעזור במקרים האלה מאחר והוא מומחה בתחום ומודע לסעיפים הקטנים הקיימים בחוק.

משטרת תנועה

תוכן עניינים