הזמנתי פרקט למינציה אירופאי – קיבלתי סיני, מה לעשות?

שיפוצים בבית דורשים המון סבלנות והשקעה כספית לא מבוטלת, בשביל ליצור את מרחב המגורים הנוח לכם ביותר.

ישנם מקרים, בהם לאחר השקעה ארוכה בשיפוץ, אתם מגלים שחלק מסוים בתהליך בוצע לא באופן עליו הסכמתם.

כאשר מזמינים פרקט למינציה, הפרקט חייב להגיע מהיצרן עליו סיכמתם עם מתקין הפרקט.

אם הזמנתם פרקט אירופאי וקיבלתם סיני עליכם לבצע מספר צעדים.

 

בדקו אם הפרקט עומד בדרישות הסף שלכם

הזעם הראשוני שאתם חשים לאחר שראיתם שרצפת פרקט למינציה שלמה הותקנה לא על פי בקשתכם הוא מובן, ומוצדק לחלוטין. מדובר בפגיעה כלכלית, לצד פגיעה באמון שאתם חשים אל המתקין ואל הספק ממנו רכשתם את הפרקט. למרות הכעס המוצדק, הדבר הראשון שעליכם לעשות, הוא לבדוק האם הפרקט אכן לא עומד בדרישות הסף שלכם. בדקו את המראה הסופי של הרצפה, או החיבור בין הלוחות. לאחר מכן, בדקו פרטים אודות היצרן הספציפי של הפרקט שהגיע. למרות שמדובר בייבוא מסין, יתכן שהפרקט הוא דווקא מאיכות מעולה. בסין יש מספר עצום של יצרני פרקטים, כאשר חלקם באיכות ירודה ומחיר זול, וחלקם מתחרים בכבוד רב עם מקביליהם האירופאים. אם הפרקט עומד בדרישות הסף, תוכלו לשקול להשאיר אותו, ולדרוש פיצוי כספי על עוגמת הנפש ואי עמידה בהסכמים עם המתקין.

 

צרו קשר עם הספק שמכר לכם את המוצר

קבלת מוצר שאינה תואמת להזמנה שביצעתם, היא כתם שחור על הרזומה של כל ספק. לאחר שווידאתם שאכן מדובר בטעות, ושהפרקט שקיבלתם הוא אינו הפרקט אותו הזמנתם מראש, צרו באופן מידי קשר עם הספק שלכם, ודרשו את הפיצויים המגיעים לכם. פיצוי זה יכול לכלול פיצוי כספי, או החלפה מלאה של כל רצפת הפרקט על חשבון הספק. חשוב מאוד שתכירו את זכויותיכם ותדרשו אותן. הספק עשוי לטעון שמדובר במוצר מקביל, ולעיתים הוא אפילו יהיה דובר אמת, אך עדיין מדובר בהפרת חוזה לכל דבר ועניין. תוכלו לאיים עליו בפתיחת הליכים משפטיים לצורך קבלת פיצוי, או בפרסום ברבים של השירות הבעייתי אותו הוא סיפק, והרחקת לקוחות פוטנציאליים מעבודה עמו.

 

פעם הבאה, בחרו במתקין פרקטים ברמה גבוהה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצב של התקנת רצפת פרקט שלא על פי ההזמנה המקורית, הוא להימנע מכך מראש. בין אם אתם מחפשים מתקין פרקטים חדש לאחר שהישן אכזב אתכם, ובין אם אתם רק בהתחלת התהליך, חשוב מאוד שתעבדו על בעלי מקצוע עליהם אתם יכולים לסמוך בעיניים עצומות. כדי לעשות זאת, כדאי מאוד להיכנס לאחד מהמאגרים הגדולים ביותר של בעלי מקצוע מובילים בישראל, אתר שיפוצים פלוס. האתר מכיל מגוון עצום של מודעות מטעם בעלי מקצוע במגוון תחומים, בכל חלקי הארץ. האתר דורש מהאנשים המשתמשים בשירותיו לספק דירוג על בעל המקצוע עמו עבדו, וכך מייצר דירוג אמין ביותר.

עץ מלא

תוכן עניינים