החיים הטובים: כך תשדרגו את החיים של הכלב שלכם

כלבים הם לא סתם חיית מחמד, הם באמת החברים הטובים ביותר של האדם. אהבתם לבעליהם איננה מותנת בשום דבר, הם נאמנים, שמחים, אוהבים לשחק ומוסיפים הרבה מאוד נחת רוח בבית. יש מי שמתייחסים לכלבם פשוט כחיית מחמד ולהם המאמר הבא אולי לא יתאים אולם, אילו מבניכם שמתייחסים לכלבם כאל בן משפחה, ואלה כנראה הרוב, ירצו בוודאי לקרא את הכתוב במאמר וישמחו לשמוע שהם יכולים בהחלט לשפר את איכות החיים של הכלב האהוב שלהם. ובכן, כך תעשו זאת נכון.

 

עצם של הכלב

כלבים אוהבים עצמות וזו עובדה אולם, לאורך השנים למדנו שעצמות אמתיות של עוף אינן טובות למערכת העיכול של הכלבים, הן פוצעות אותה ומייצרות נזקים. אי לכך, חשוב להימנע מנתינת עצמות אמתיות לכלבים ולהשתמש במגוון תחליפי עצם רבים, שקיימים כיום בשוק. עצמות לכלבים הן תחום נרחב, להלן מספר דוגמאות לתחליפי עצם לכלבים: חישוק נקודות שנותן לכלב תחושה של לעיסת עצם, פטקס – עצם מעושנת בעלת קשרים בצדדים להדמיית תצורת העצם, פטקס – מקלות מעור בקר, שמצופות בבשר עוף וממולאות בכבד עוף, מקלות אלה אהובים מאוד על כלבים ומהווים חטיף קל בין הארוחות. אופציה נוספת הנה קניית עצם דחוסה מעור חזיר שהיא אולי ההדמיה האולטימטיבית לכלבים, זה הדבר הכי קרוב לעצם מקורית.

 

המיטה הנוחה ביותר

כלבים נמצאים במהלך היום לא מעט זמן במצב מנוחה, על מנת שמצב המנוחה יהיה להם נעים, חמים בחורף ולא חם מדי בקיץ, מומלץ לרכוש מיטת כלבים. תחום המיטות לכלבים התפתח מאוד בשנים האחרונות וקיים ממש מגוון עצום של מיטות, מסוגים ומחירים שונים. מיטות לכלבים, בחלקן, אינן שונות במיוחד ממזרנים עליהם ישנים בעליהם. להלן מגוון מיטות לכלבים שכדאי לקחת בחשבון: מזרן אורתופדי של פטקס, אחד הפתרונות האיכותיים ביותר לכלבים, מחירי המזרנים נעים בין 300 ל- 550 שקלים. משטח פרווה לכלב קטן, חמים ואוורירי במחיר של 190 שקלים. מיטת פלסטיק דלוקס, מיטה פחות רכה אבל לא מעט כלבים מעדיפים אותה, המחיר של המיטה בהתאם לגודלה, נע בין 80 ל- 240 שקלים. מיטה פרוותית רכה ונעימה, מגיעה בגדלים שונים ובהתאם לכך המחיר שנע בין 180 ל- 480 שקלים.

 

פעילות גופנית

כלבים מרבים לרבוץ כשהם בבית ולכן, חשוב מאוד לצאת אתם שלוש פעמים ביום החוצה ולא רק בשביל עשיית הצרכים אלא, גם בשביל לאפשר להם לרוץ ולהזיז את הגוף. כלבים, בדומה לבני האדם, זקוקים לפעילות גופנית על מנת לשמור על בריאותם בכלל ועל בריאותם האורתופדית בפרט. חשוב להרגיל את כלבכם, עוד בהיותו גור קטן לפעילות גופנית, חשוב לא פחות, להתאים את רמת המאמץ לגודלו של הכלב ויכולותיו הפיזיולוגיות. כלבים בעלי מבנה גוף גדול יותר מתקשים בפעילות גופנית מאומצת ואין להכריח אותם לכך, זה עשוי להיות מסוכן לבריאותם. כמו בכל דבר, איזון והתאמה.

בעל חיים

 

 

תוכן עניינים