הפרמטרים החשובים בבחירת מדביר

הדברת מזיקים אינה סוגיה שניתן להתפשר עליה, ועל כן חשוב לבחור את המדביר הטוב והמקצועי ביותר עבור כל מקרה. ברגע שמזהים נוכחות של מזיקים כמו עכברים, תיקנים או קרציות בבית או בעסק, יש לפעול במהירות להדברתם. אולם, הבחירה במדביר אינה פשוטה כלל, ויש להתייחס למספר פרמטרים חשובים על מנת לוודא שמקבלים שירות איכותי ויסודי שפותר את הבעיה מן השורש.

 

ניסיון ומוניטין

מדביר מקצועי וטוב חייב להיות בעל שנים רבות של ניסיון מוכח בהדברת מזיקים מסוגים שונים – לא רק עכברים וחולדות, אלא גם תיקנים, קרציות, נמלים ומזיקים אחרים. בנוסף, הניסיון צריך להיות רלוונטי לסביבה ולאזור הגאוגרפי שבהם אתם זקוקים לשירותיו. ישנם מזיקים ייחודיים לאזורים מסוימים. חשוב גם לבדוק שלמדביר יש ניסיון עם סוגי מבנים שונים – בתים פרטיים, בנייני מגורים, מסעדות, בתי חולים, מפעלים וכדומה. לכל סביבה יש מאפיינים ייחודיים מבחינת סוגי המזיקים והפתרונות הנדרשים. למעוניינים, אפשר לפנות לסיוע של הדברה פרפקט לקבלת טיפול של מקצוען

 

רישיונות והכשרה

מלבד ניסיון, חשוב לוודא שלמדביר יש את כל הרישיונות וההיתרים הנדרשים בחוק. עליו להחזיק ברישיון עסק תקף ממשרד הבריאות, המאשר לו לעסוק בהדברת מזיקים. כמו כן, עליו להיות בעל היתר לעבודה עם חומרי הדברה רעילים ומסוכנים ממשרד החקלאות. בנוסף, מדביר איכותי אמור להשתתף בהשתלמויות וקורסים בתחום באופן קבוע, על מנת לשמור על רמה מקצועית גבוהה וללמוד טכניקות חדשות. כדאי לברר אם הוא בוגר קורס מדבירים מוסמך מטעם משרד החקלאות, ואם יש ברשותו תעודות הסמכה נוספות בתחום ההדברה.

 

שיטות הדברה

פרמטר נוסף שיש להתייחס אליו הוא שיטות ההדברה בהן משתמש המדביר. ישנן שיטות הדברה רבות ומגוונות, החל מרעלים ומלכודות ועד לדרכי הדברה טבעיות יותר. רצוי לבחור מדביר העושה שימוש בשיטות ידידותיות לסביבה ובטוחות לבני אדם ולחיות המחמד בבית. לדוגמה, קיימים חומרי הדברה חדשניים הפוגעים רק במין המזיק הרלוונטי ולא גורמים נזק ליצורים אחרים. כמו כן, רצוי מדביר המכיר היטב את הטכנולוגיות העדכניות ביותר בתחום.

 

זמינות, שירות ומומחיות

כאשר מזיקים פולשים לשטח, חשוב לקבל מענה מהיר ככל האפשר על מנת לעצור את התפשטותם ולמנוע נזקים. לכן, שיקול חשוב נוסף בבחירת מדביר הוא זמינותו ורמת השירות שהוא מספק. על המדביר להיות זמין למקרי חירום ולהגיע לטפל בבעיה תוך זמן סביר מקבלת הקריאה. כמו כן, רצוי שיפעל בשקיפות ויעדכן את הלקוח על מועדי הביקורים המתוכננים ועל התקדמות הטיפול. באשר למומחיות, ישנם מדבירים שהתמחו והעמיקו את הידע שלהם בתחום ספציפי. למי שיש בעיה חוזרת עם מזיק מסוים, כדאי לחפש איש מקצוע עם מומחיות וניסיון רב באותו תחום.

 

כלי עבודה וציוד

מדביר מקצועי אמור להיות מצויד באופן מיטבי בכל הכלים והציוד הנחוצים לביצוע עבודתו. עליו להשתמש במוצרי הדברה איכותיים ובטוחים ביותר, וכן להחזיק באביזרים כגון פנסים חזקים, מצלמות לאיתור וצילום מזיקים באזורים חבויים ועוד. רצוי לברר מהם הכלים שבהם משתמש המדביר, ולוודא שהם אכן הטובים ביותר הזמינים בשוק.

 

מחיר הוגן, אחריות וביטוח

כמובן שהמחיר הוא שיקול חשוב בבחירת כל שירות, ובוודאי בהדברת מזיקים שעלולה לדרוש טיפולים חוזרים. יחד עם זאת, בתחום זה אין לבחור רק על בסיס הצעת המחיר הזולה ביותר. שירות איכותי כרוך בעלות גבוהה יותר. נקודה חשובה נוספת היא קיומה של פוליסת אחריות מקצועית למדביר ולעובדיו. ביטוח כזה מגן הן על הלקוח והן על המדביר במקרה של תביעות או נזק שייגרם בטעות במהלך העבודה. כמו כן, על המדביר לתת אחריות על עבודתו ולהתחייב לטפל בחוזרת בבעיה ללא תשלום נוסף אם המזיקים שבים.

מַדְבִּיר

תוכן עניינים