השכנים החדשים בבניין עוברים את הגבול? ככה תפעלו

בניין מגורים יכול לכלול הרבה מאוד דיירים מגוונים ושונים. בעוד שעם חלק מהשכנים אתם עשויים להסתדר, וחלק אחר אתם עשויים שלא להכיר כלל, ישנם מצבים בהם מגיעים שכנים חדשים לבניין שמתחילים לעבור את הגבול מבחינה התנהגותית. אם זה קורה לכם, כך תצטרכו לפעול.

 

שכנים חדשים בבניין

בניין מגורים משותף כולל בתוכו כמות מסוימת של דיירים. ככל שהבניין גדול יותר, כך הסיכוי שיהיו יותר דיירים גדל בהתאם. כמות הדיירים יכולה שלא להשפיע עליכם בכלל. אם כל הדיירים מתנהגים בצורה תקינה בבניין, אתם לא אמורים להרגיש בנוכחות שלהם.

כאשר מגיעים שכנים חדשים לבניין, הם עשויים להגיע מבניין אחר שלא היו בו נורמות מסוימות בהקשר להתנהלות תקינה בבניין המגורים. כאשר פונים לעורך דין שי סולטן ניתן להבין מה ניתן לעשות כששכנים חדשים עוברים את הגבול.

 

מה קורה כשהם עוברים את הגבול?

בבניין משותף, שכנים יכולים לעבור את הגבול הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים. שלא כמו שכנות של בתים פרטיים, שם כל אחד גר בבית הפרטי שלו ואין שטחים משותפים, בבית משותף יש חדר אשפה משותף, חדר מדרגות משותף, לובי משותף, קומה משותפת ומעלית משותפת. שכן שמשתמש או מבצע פעולות לא סבירות בתשתיות המשותפות הללו הוא כזה שעובר את הגבול.

 

לדבר עם השכנים

הדבר הכי טוב הוא קודם כל לדבר עם השכנים. במקרים רבים, שכן שנדמה כי הוא "עובר את הגבול", לא מנסה לעשות נזק. פעמים רבות מדובר באי הבנה, שאפשר לפתור בשיחה. גם אם השכן עושה דברים שגויים, ניתן להסביר לו ולהאיר את עיניו, כדי לפתור את העניין.

 

פניה אל ועד הבית

אם שיחה עם השכנים החדשים לא עובדת, אפשר לפנות אל ועד הבית. ועד הבית הוא גוף אובייקטיבי וניטרלי יותר. ועד הבית יכול להצליח להסדיר את העניינים עם השכן, שכן הועד מייצג את כל הבניין.

 

מתי לפנות אל עורך דין?

אם גם שיחה של עוד הבית עם שכנים כאלו לא עובדת, כדאי כבר לפנות אל עורך דין. עורך הדין יוכל להבין האם מדובר בעבירה שמבצעים השכנים החדשים ומהם הצעדים המשפטיים שניתן לנקוט נגדם, בעקבות ההתנהלות שלהם שחוצה את הגבולות.

 

תביעה אצל המפקחת על הבתים המשותפים

עורך הדין יכול, יחד איתכם ועם ועד הבית, להגיש תביעה אצל המפקחת על הבתים המשותפים. המפקחת יכולה להכריע בסכסוך בין שני שכנים, על ידי קבלת כתב תביעה מועד הבית וכתב הגנה מטעם השכן.

 

סיום הסכסוך בצורה חוקית ומהירה

אם אתם נקלעים לסכסוך כזה או אחר עם שכנים חדשים, בעקבות כך שהשכנים עוברים את הגבול, אתם תרצו לנסות לסיום את הסכסוך בצורה המהירה והחוקית ביותר. מומלץ לעשות זאת בסיוע על עורך דין שמומחה בתחום שלו.

פנה לעורך דין

תוכן עניינים