כמה זמן לאחר ריסוס עדיף לא להיכנס לבית?

ריסוס מזיקים הוא אחת השיטות הנפוצות ביותר להדברה והסרה של מזיקים מהמרחב הביתי. הריסוס כולל שימוש בחומרים כימיים כאלה ואחרים בכדי להרוג את המזיקים שהתפשטו בבית. החומרים הכימיים שבהם משתמשים בעת הריסוס הם רעילים גם לבני אדם ולחיות מחמד, מה שעלול להיות מסוכן. בכתבה שלפניכם פירטנו בקצרה על ריסוס ביתי והוראות הבטיחות לריסוס ביתי. 

 

ריסוס ביתי נגד מזיקים מסוגים שונים

אחת מהשיטות הנפוצות להדברת מזיקים מסוגים שונים היא שיטת ההדברה הכימית. הדברה זאת ניתן לבצע באמצעות ריסוס, השפרצה או הטמנה של החומר הכימי ברחבי הבית. ריסוס כנגד חרקים ומזיקים מפזר חומר הדברה ברחבי הבית, מה שבאופן טבעי גורם לסיכון לאנשים ולחיות המחמד שנמצאים בסביבה. לכן יש צורך בנקיטת כמה אמצעי בטיחות לפני, במהלך ואחרי הריסוס. אם יש לך צורך בהדברה ביתית, הדברות הסביבה ישמחו לעמוד לשירותך.

 

מה לעשות לפני הריסוס?

לפני הריסוס יש להכין את הבית בכדי לשמור על הבטיחות במהלך הריסוס. הקפידו לכסות בצורה טובה ולהכניס לארונות סגורים את כל האוכל שנמצא בדירה. בנוסף לכך יש לכסות בכיסוי פלסטיק מזרונים וספות או כל חפץ אחר שמכוסה בבד או בעור ושאי אפשר להזיז. בכל מקרה של ריסוס, יש לבקש הנחיות מהמדביר שאת שירותיו שכרתם בקשר להכנות לריסוס שאותן יש לבצע.

 

כמה זמן אחרי הריסוס אפשר לחזור לדירה?

לא כל ריסוס לצורך הדברה הוא זהה לריסוסים האחרים. לעיתים משתמשים ביותר או בפחות חומר כימי בריסוס, או בחומר אחר לצורך הדברה. לכן אין זמן קבוע לחלוטין שאפשר לקבוע שהוא המתאים לריסוס שלכם. אבל באופן כללי שעתיים עד ארבע שעות הוא הזמן הממוצע שבו צריך לשהות מחוץ לבית. משך זמן זה מתארך כשמדובר בילדים, תינוקות או חיות מחמד שמטבע הדברים קרובים יותר לרצפה עליה הותז החומר הכימי.

 

כמה לעשות אחרי הריסוס?

לאחר שחוזרים לבית בתום זמן ההמתנה, יש לבצע מספר צעדי בטיחות נוספים. דבר ראשון, יש לפתוח את כל חלונות הבית להזרמת אוויר לבית. בנוסף לכך יש לבדוק שאין אוכל חשוף שנשאר בזמן ההמתנה. במידה ונמצא אוכל כזה, יש לזרוק אותו לפח. שיטת בטיחות נוספת היא לבישת כפפות בשעות הראשונות של השהייה בדירה המרוססת. אמצעי זה אינו חובה אבל הוא מומלץ ביותר ועוזר להגן על דיירי הבית מהשפעות מזיקות של חומר ההדברה.

 

כמה זמן אחרי ריסוס ניתן להיכנס לבית – סיכום

ריסוס כימי באמצעות ריסוס או התזה הוא אחד מסוגי הריסוס הנפוצים והיעילים ביותר. מכיוון שבסוג הדברה זה משתמשים בחומר כימי רעיל, יש צורך לפנות את הבית בזמן ההדברה ומעט לאחריה. מקובל להגיד שזמן ההמתנה הסביר הוא בין 2-4 שעות. לאחר הריסוס יש לבצע מספר צעדים בכדי להבטיח את הבטיחות של כלל דיירי הבית.

ריסוס מזיקים

תוכן עניינים