חמישה טיפים לניקוי ספות מעור

שמירה על ניקיון בבית ובסלון, פירושה בדרך כלל גם ניקיון תקופתי ויסודי של כל אחד מפריטי הריהוט בבית. ואולם אחד מהרהיטים אשר מסיבות כאלה ואחרות יש הנמנעים מלטפל בו באופן יסודי, הינו הספה. יש המאמינים שספה אינה מקום שחובה להגיע אליו בכל פעם שמנקים, כיוון שהישיבה עליה היא נדירה יחסית. למעט מדי פעם בפעם בהפרשים גדולים של זמן. הניקיון עצמו של הסופה איננו דבר של מה בכך, ודווקא הספה חשוב שתהיה נקייה אולי יותר מכל פריט ריהוט אחרים הסיבה היא שעם הזמן נוצרים בתוך הספה מוקדים שונים של אבק וחיידקים], קרדיט האבק ועוד מרעין בישין שעלולים לפגוע במבוגרים כמו גם ילדים שיכולים מדי פעם בפעם לשכב על הספה ולהירדם עליה. לכן חשוב לטפל בכל כתם סמוך ככל האפשר לרגע שבו הוא נוצר. כתמים כאלה יכולים להיות כתמים שיצרו ילדים שהצליחו ללכלך אותה, חיות השעשועים או כתמים מסוגים אחרים, כגון קפה שנשפך אוכל שנשפך על הספה או כל מיני דברים שגרמו  להיווצרות של כתם על הספה.

רהיט בצבע שחור

שלבים שונים וניקוי הספה

בשלב הראשון הניקוי של הספה צריך להתבצע באמצעות סמרטוט יבש גם לנקות ספות מעור וגם ספות מחומרים אחרים בחילות בדרך כלל כתמים באור חומרים שניתנים להסרה בקלות בלי צורך בשימוש בחומרי ניקוי או אפילו במים פשוט סמרטוט יבש יכול לפתור חלק ניכר בה בעיות נהפוך הוא יש מקרים שבהם דווקא חומרים שאושרו על הספה והיו יכולים להיות מפונים ממנה בעזרת הסמרטוט גרמו לי כתמים גדולים כאשר הרטיבו אותם.

בשלב השני יש צורך להעביר בזהירות ובעדינות סמרטוט לך על גבי הספה גם השלב הזה תורם מאוד להסרת חלק ניכר מהכתמים שנותרו מאז העברת הסמרטוט היבש רק לאחר מכן בשלב הבא כדאי לנסות ולאתר את הכתבים בעייתיים לבדוק מה המרכיבים שלהם ולנסות לטפל בהם ואולם על כל אלה בהמשך המאמר

כתמים קשים והטיפול בהם

למרות הדימוי שלהן, ספות מעור נוטות לספוג כתמים, והרבה. בשורות דלעיל הוסבר שעל מנת לנקות את מרבית הכתמים יש צורך להסתייע תחילה בסמרטוט יבש ובשלב הבא בסמרטוט לח. ואולם כאשר נותרו כתמים גם לאחר הפעולות דלעיל, הרי שקודם כל חשוב לזהות ממה עשויים בדרך כלל בעיקר בבתים פרטיים איזו קרים ממה נוצר כל כתם מה שמקל מאוד על עבודת הניקוי ואולם אם לא יש ללכת ממקל אל הקשה.  תחילה לנסות לנקות כתמים בצורה הרגילה כלומר לנסות ולשפשף אותם בעדינות רבה בחלק מהמקרים הדבר מצליח במקרים שלא ניתן לעבור לשלב הבא שהוא שימוש בחומרי ניקוי.

חומרי ניקוי  לספות מעור לא חייבים להיות דווקא החומרים היקרים שמוצאים בכל חנות ובכל סופרמרקט לפעמים דווקא החומרים הפשוטים ביותר כמו שמפו כלים או אפילו חומץ, עשויים להיות הדבר הנכון בזמן הנכון. הרוב המכריע של כתמים ניתן להסרה בעזרת חומרים כאלה וכתמים שלא הוסרו בהצלחה  הם בדיוק הכתמים שכדאי בשבילם להזמין איש מקצוע שינקה אותם מהספה, כמו גם מפריטי ריהוט אחרים

תוכן עניינים