כמה חשיבות יש לבמות הרמה באירועי ענק?

אם אתם עומדים בפני הקמת אירוע גדול, או שמא אתם מתעניינים בהרמות אירועי ענק וכדומה, ישנו מתקן חשוב אשר עליכם להכיר – במת הרמה. אנו נרחיב על סוג מתקן זה, וכיצד הוא יכול לעזור באירוע גדול, לשפר ולהקל את עבודת ההקמה ואף לעזור באירוע עצמו.

 

מהן בעצם במות הרמה ומה שימושיהם

במות הרמה הינם מתקנים אשר מטרתם היא להעלות אנשים וציוד אל הגובה. במות הרמה מגיעות בכל מיני צורות, כאשר הבמות שמתנשאות לגבהים של כמה עשרות מטרים, הן בעלות זרוע (חשמלית, הידראולית או מופעלת מבנזין) ובמה מחוברת בסופה של הזרוע. על הבמה העובד או העובדים יכולים לעמוד באופן בטיחותי ולעבוד באותם גבהים.

 

שימושים

בבמות הרמה משתמשים בהמון תחומים. עבודות תחזוקה, תשתיות, בניין, מפעלים, חקלאות ועוד. בעצם כל עבודה אשר נדרשת להיעשות בגובה מסוכן (מעל 2 מטרים) נחשוב מיד אולי להשתמש בבמות הרמה. הן פתרון יעיל ומתאים למצבים אלו.

 

כיצד הבמות יעזור בהפקת אירוע ענק?

כעת, כאשר אנו יודעים מה היא במת הרמה ולמה היא משתמשת, נראה כיצד היא יכולה לחסוך כסף בהקמת אירוע ענק ואף להוסיף לבטיחות העובדים הרבים שנדרשים לעבוד באירועים אלו באופן מסוכן.

 

התקנת תאורה ואפקטים

שימוש בבמת הרמה בהקמת אירוע הוא כאשר ישנה איזושהי במת הופעות או נאומים מרכזית לאירוע (או באופן כללי לאורך המתחם). במקרים כאלו מתקינים גופי תאורה, מסכים ועוד שלל דברים מסביב, ודברים אלה בעצם נעשים בגובה דיי רב. ובכן, במקום למצוא פתרונות יצירתיים יותר או פחות להעלאת העובדים ולסכן אותם ואת האנשים אשר עובדים תחתיהם – נוכל להשתמש בפתרון הבטיחותי והיעיל – במת הרמה. בנוסף, גם תוך כדי האירוע, כאשר יש צורך לתקן דברים מסביב לבמה, או לשלוט באופן ידני במסכים או באותם גופי תאורה, כדאי לעשות זאת עם במות הרמה, ולא לטפס באופן עצמאי או עם איזשהו פתרון אחר שעלול להיות מסוכן.

 

טליית שלטים וכדומה

באירועי ענק, תמיד יהיה שלט גדול בכניסה ואולי אף עוד מספר רב של כאלו במתחם האירוע. על מנת להגיע לאותם גבהים בהם נתלים השלטים באופן מהיר ובטיחותי כדאי לשקול במת הרמה. נוסף על כך, לעיתים רוצים להגיע למקומות שללא במה מסוימת, פשוט אין דרך הגיונית להגיע.

 

הקמת "מבנים"

לרוב מקימים מאין "מבנים" זמניים לצורך אירועים ספציפיים. למשל באירועים רבי משתתפים של ילדים, יוקמו מתקנים או מאין פסלים לצורך בידור והנאה. דברים אלו מתנשאים לגבהים גבוהים יותר מכמה מטרים בודדים ולכן במת הרמה מתאימה יכולה לעזור ולשפר מאוד את העבודה.

 

לסיכום

לסיכום, בהקמת אירועי ענק מומלץ לשקול התנהלות עם במות הרמה. כך ניתן יהיה לבצע שלל עבודות הקמה ותחזוקה באופן יעיל ובטיחותי.

אוהל אירועים ענק

תוכן עניינים