מהו המחנה המשותף בין התחומים אובדן כושר עבודה, תאונות עבודה ודיני עבודה?

אנחנו שומעים לא פעם על אנשים שפונים אל עורך דין שעוסק באובדן כושר עבודה בזמן שהם בכלל זקוקים לעורך דין שעוסק בתאונות עבודה. מדובר בעניין שכיח, שכן, יש בלבול רב בקרב הציבור בכל הנוגע לתחומים הללו. יצאנו לבדוק מהו המכנה המשותף שגורם לרבים להתבלבל בכל הנוגע לעורכי דין שעובדים בתחום אובדן כושר עבודה, תאונות עבודה ודיני עבודה וחזרנו עם הממצאים הבאים.

 

מה ההגדרה של עורך דין שמתמצא בתאונות עבודה?

אי אפשר לכתוב מדריך שעוסק במכנה משותף בין כמה דברים מבלי להגדיר כל דבר ודבר בנפרד. לכן, החלטנו להגדיר תחילה מיהו עורך דין שמתמצא בתאונות עבודה. עורך דין זה בקיא בכל הנוגע לתאונות שמתרחשות במקום העבודה, בדרך למקום העבודה או בחזרה ממנו ועד הבית. עובדים שנפגעו בתאונות מסוג זה, צפויים לקבל פיצויים מטעם הביטוח וגם מטעם המוסד לביטוח הלאומי.

 

מה ההגדרה של עורך דין שמתמצא באובדן כושר עבודה?

עורך דין שבקיא באובדן כושר עבודה הוא מי שיכול לסייע לאדם שהגיע למצב שבו הוא אינו כשיר לבצע את העבודה כפי שהי עד לא מזמן. ישנם בעצם 2 סוגים של אובדן כושר עבודה:

  1. אובדן כושר עבודה חלקי
  2. אובדן כושר עבודה מלא

עורך הדין מסייע לעובד לקבל את הפיצויים המגיעים לו בעקבות אחד מהמצבים שנכתבו לעיל. כעת, אתם יודעים את חלק מהפרטים אודות עורך דין אבודן כושר עבודה, תאונות עבודה ודיני עבודה, כך שאנחנו מתקרבים מאוד אל היעד הסופי, אל השלב שבו נוכל להציג את המכנה המשותף בין כולם.

 

מה ההגדרה של עורך דין שמתמצא בדיני עבודה?

עורך דין לדיני עבודה עוסק בכל הנוגע להתנהלות שבין המעסיק למועסק. ברוב המקרים, מדובר במצבים הקשורים לפיטורים של עובד. כלומר, בסיוע משפטי שנוגע לדברים הבאים:

  • בירור אודות הליך השימוע
  • בירור אודות מכתב הפיטורין עם הסיבות לפיטורי העובד
  • בירור אודות ההודעה המוקדמת

 

מה המכנה המשותף בין עורך דין אובדן כושר עבודה, תאונת עבודה ודיני עבודה?

כעת, ידועים לכם כל הפרטים אודות עורכי הדין שעוסקים בתחומי אובדן כושר עבודה, תאונת עבודה ודיני עבודה, כך שאתם כנראה כבר רואים בעצמכם את המכנה המשותף שמחבר בין כולם. כל עורכי הדין עוסקים בנושאים שקשורים למקום העבודה.

עורך דין אחד עוסק בתאונות שאירעו במקום העבודה, עורך דין אחר עוסק במצב שבו אדם לא כשיר לעבוד במקום העבודה כפי שהיה בעבר ועורך דין נוסף עוסק בכל הנוגע לפיטורים ופיצויים שמגיעים לעובדים מטעם המעסיק.

 

לסיום

עד כאן כל הפרטים שאפשרו לכם להבין מהו המכנה המשותף בין תחומים אלו בעריכת דין. כעת, אתם יכולים לדעת לאיזה עורך דין לפנות בכל מקרה ומקרה. כעת, נותר לנו רק לאחל לכם בהצלחה בהמשך.

דו'ח תאונת עבודה

תוכן עניינים