רשלנות רפואית בניתוחים בחו"ל – מה צריך לדעת לפני תביעה

רשלנות רפואית בניתוחים בחו"ל, דורשת היערכות וביצוע של מספר פעולות שלא היינו מבצעים ברשלנות רפואית בישראל, ואין ספק שמדובר בתהליך בירוקרטי מסובך יותר, שמערב מדינה נוספת וצוות רפואי שאינו נוכח כאן. מהסיבה הזו, חשוב להיערך לתביעה כזו בכמה דרכים ולקחת לשירותינו עורך דין המתמחה בנושא ויוכל ללוות את התביעה. לפניכם הכל על רשלנות רפואית בניתוחים בחו"ל – מה צריך לדעת לפני תביעה.

 

אילו מקרים נחשבים לרשלנות רפואית בניתוחים בחו"ל?

מקרים רבים של רשלנות רפואית בחו"ל מגיעים לבתי המשפט בכל שנה, ולצערנו מדובר בעניין נפוץ ופופולרי – אך בהחלט מסובך ומורכב. הסיבות הנפוצות בגינן רבים חווים רשלנות רפואית בחו"ל בניתוחים, הן בעיקר עקב ניתוחי חירום שבוצעו בחו"ל במהלך חופשה או נסיעת עסקים – או למשל במהלך ניתוח שהזמנתם מראש בחו"ל, ונסעתם לבצע אותו במדינה זרה.

כל מקרה בו במהלך אחד מהניתוחים הללו, נגרם לכם נזק ופגיעה שיכלה להימנע מטיפול הולם ומקצועי יותר, עשוי להיחשב לרשלנות רפואית והדוגמאות לכך הן רבות בכל שנה ושנה. עורכי הדין אונגר שויגמן רשלנות רפואית יעמדו לצדכם בכל תביעה וילוו את דרככם לעבר הוכחות אשמת הצוות המטפל.

 

מה חשוב לדעת לפני תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוחים בחו"ל?

לפני הגשת התביעה והפנייה לבית המשפט, חשוב ראשית להבין את התחום מקרוב, ולהבין מתוך כך מה מצפה לכם, איך כדאי לפעול, ולאן כדאי לפנות. לפניכם מידע שכדאי להכיר לפני הגשת התביעה:

 

אילו פעולות יש לבצע כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית בחו"ל?

הגשת תביעה של רשלנות רפואית בחו"ל מעט מסובכת יותר מהגשת תביעת רשלנות רפואית רגילה בארץ, מאחר וישנן כמה פעולות שיש לבצע בתוספת על כלל התביעה ומהלכה. ראשית, כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית שאירעה בחו"ל יש להגיע לארץ, ובאופן פיזי לקבל את התביעה ולחתום על הנדרש. בהמשך, יש להעניק את כל המסמכים והפרטים הנדרשים כדי לאשר את התביעה.

 

איך מתנהלת תביעה של רשלנות רפואית?

  • תביעה של רשלנות רפואית כוללת מעבר מפורט על פרטי האירוע שהובילו לנזק ממנו סובל המטופל. כך שיהיה מעבר מפורט על מסמכים וקבלת עדויות מהצוות המטפל ועדים מהאירוע.
  • בהמשך, יהיה צורך במתן חוות דעת מצד מומחים בתחום. כך התביעה והשופטים יוכלו להבין לעומק מה רמת הרשלנות וכיצד התקן הרפואי כן ממליץ ודורש לפעול.
  • בשלב נוסף בתביעה, התביעה תדון בנזק שנגרם למטופל ותנסה לעמוד על החומרה שלו, על הרמה בה הוא משפיע על חייו, על הקשיים שהציף כעת בשגרת יומו של המטופל. כל אלה יעזרו להבין מה חומרת הנזק והאשמה שנושא הצוות המטפל, וכן מה גובה הפיצויים שמגיע למטופל בעקבות הרשלנות שבוצעה והביאה לנזקים אלה.

רשלנות רפואית

תוכן עניינים