תביעת רשלנות רפואית – האם אני זכאי לתבוע

לצערנו בתחום הרפואה לא קיימות רק הצלחות. גם בישראל וגם ברחבי העולם, לצד ניתוחים מוצלחים וגילויים חדשים בתחום הרפואה, קיימות גם סיטואציות של רשלנות רפואית. אנשים רבים לא יודעים כיצד להתמודד במקרים של רשלנות רפואית, ונותרים אובדי עצות וחסרי אונים אל מול כשלון מערכת הבריאות. במאמר זה נדון בנושא: תביעת רשלנות רפואית – האם אני זכאי לתבוע?

 

מה היא רשלנות רפואית?

מיד נגיע לנושא תביעת רשלנות רפואית – האם אני זכאי לתבוע, אך לפני כן נערוך היכרות קצרה עם המושג רשלנות רפואית. המושג רשלנות רפואית מתאר למעשה מצב בו הרופא המטפל כשל בטיפול של החולה, הפצוע או המתלונן על כאבים.

רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של מצבים שונים – אי מתן טיפול ראוי, מתן תרופה שאינה מתאימה למחלה, אבחון שגוי של המחלה, זיהוי מאוחר שבגינו מצב המחלה הלך והסתבך, לפעמים עד לכדי מצב של חוסר יכולת לטפל ולהחלים ועוד.

 

תביעת רשלנות רפואית – האם אני זכאי לתבוע

על מנת להבין לעומק את הנושא תביעת רשלנות רפואית – האם אני זכאי לתבוע, כדאי לבדוק בשלב הראשון את כל ההליך הרפואי שעברתם אל מול הרופא המטפל שלכם. בדקו במסמכים שקיבלתם ממנו לאילו בדיקות הוא שלח אתכם, האם הבדיקות מתאימות למחלה שבגינה הגעתם להיבדק על ידי הרופא, בדקו האם הרופא כתב המלצות לבדיקות נוספות, האם הוא הוסיף פסקאות אבחון לגבי הממצאים של הבדיקות שערכתם ועוד.

ברגע שתבינו האם יש בידיכם מסמכים מספקים המתעדים את ההתנהגות הרשלנית של הרופא שלכם, תוכלו לגשת איתם ולפצוח בתביעה משפטית כנגדו.

 

תביעת רשלנות רפואית – איך עושים את זה?

במידה והבנתם שאתם זכאים לתבוע בגין רשלנות רפואית בגין נגיף הקורונה לדוגמא, כדאי לערב בסיטואציה עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית. כל הליך משפטי שהוא, ובוודאי הליך משפטי כנגד רופא בגין רשלנות רפואית, מצריך התערבות וליווי של עורך דין מוסמך.

עורך הדין יוכל להביא הניסיון, המקצועיות והידע שלו ולהבטיח תוצאות טובות להליך המשפטי בו פתחתם. עורך הדין גם יוכל לסייע בהכוונה ובהבנה של אילו מסמכים אתם זקוקים שיהיו לכם, והאם אתם יכולים להשיג מידע נוסף שיוכל לסייע להוכיח ולשמש כראיות כנגד הרופא המטפל.

 

יש לכם עורך דין מומלץ בשבילי?

בהחלט כן. ישנם שלל משרדים של עורכי דין המתעסקים בתחום הרשלנות הרפואית. חשוב לקחת בחשבון שמשרד גדול עם עבר רב של נצחונות לטובת לקוחותיהם ייתן לכם יתרון משמעותי כאשר מגיעים למסע ומתן או לבית המשפט. משרד המונה מעל 30 עורכי דין העוסקים בתחום הרשלנות הרפואית וכן מתייעץ עם צוות של יועצים רפואיים וביטוחיים בכל שלב בתביעה הוא המשרד אליו אתם צריכים להגיע. למידע נוסף בכל הקשור לרשלנות רפואית כנסו לאתר: https://www.df-law.co.il.

רשלנות רפואית

תוכן עניינים