תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א

מחפשים תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

לא נמצאו בעלי מקצוע באזור זה

הגינה שלנו היא הרבה מעבר לפיסת אדמה. היא סמל סטטוס, היא פינה ירוקה בתוך המרחב האורבני, היא המקום שלנו להשקיע בו, היא מרחב של יצירתיות, מרחב שאפשר לצאת אליו כדי לנשום קצת אוויר צח ורענן. להריח בו ריח אורנים. מכיוון שכך, אנו משקיעים המון בעיצוב הגינה שלנו ומצפים לרמות דיוק גבוהות. אחד האביזרים שנועדו להבטיח דיוק זה, הינו תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א.

תוחם-דשא

 

שלבים – תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א

בשלב הראשון, חשוב להבין מהו תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א. לשם כך, יש להכיר את תהליך שתילת הדשא, הדשא הסינטטי והאמיתי כאחד, שכן עבור שניהם תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א הינו מוצר חיוני במיוחד. נפתח בהליך שתילת הדשא האמיתי. לא נרחיב יותר מידי אודות שתילת הדשא האמיתי, ונשתדל לתמצת את ההסבר אך ורק לחלקים הרלוונטיים לתוחם הדשא בכאוכב אבו אל-היג'א.

למאמר בנושא: כיצד מתקינים דשא סינטטי

שלבים-תוחם-דשא

 

שתילת דשא אמיתי

כדי לשתול דשא אמיתי, יש להקצות תחילה שטח המיועד לדשא בגינה שלנו. לאחר הקצאת השטח, הגנן יעמול על יישור השטח, ניכוש עשבים וסילוק מזיקים מהקרקע. בשלב הבא, הגנן ירפד את הקרקע באדמה מדושנת שתיטיב עם הדשא. האדמה מיועדת לשתילת דשא ודושנה בהתאם, כך שזרעי הדשא יקלטו בה בקלות והדשא הקיים שנפרוס עליה יכה שורשים וייאחז בקרקע רצוי מאוד לבצע דישון דשא.

לאחר ריפוד הקרקע באדמה הרצויה, הגנן יפרוס את מרבדי הדשא על האדמה. במשך השבועיים הראשונים לאחר פריסת המרבדים נצטרך להשקות את הדשא באופן מאסיבי ולהימנע מכל דריכה שהיא על הדשא. בסוף אותם שבועיים, הדשא ישריש בקרקע וייתפס בה ואנו נהנה מדשא שתול בחצר שלנו.

 

תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א עבור דשא אמיתי

כזכור, הקצינו תחום מוגדר לדשא האמיתי. הדשא, כצמח, טבעו להתפשט ולהרחיב את אחיזתו בקרקע. טבע זה של הדשא אינו תואם את מטרתנו ביחס לעיצוב הגינה אנו הקצנו שטח מסוים לדשא ולא נרצה לראות אותו מתרחב ומתפשט לאזורים נוספים בקרקע.

בדיוק כדי לפתור בעיה זו, הומצא תוחם הדשא בכאוכב אבו אל-היג'א. תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א, כשמו כן הוא. הוא תוחם את התפשטות הדשא שלכם מעבר לתחום שהוגדר לו מלכתחילה. תוחם הדשא בכאוכב אבו אל-היג'א מונע מזרעי הדשא להתפשט מעבר לתחום המוגדר וכך מבטיח את הישארות הדשא בתוך גבולות הגזרה שלו.

תוחם-דשא-עבור-דשא-אמיתי

 

תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א לדשא סינטטי

לאחר שהבנו מדוע נצרך תוחם דשא לדשא אמיתי, אתם וודאי תוהים לעצמכם מה יתרונו בדשא הסינטטי. הרי הדשא הסינטטי חסר יכולת להתפשט, ודי לכאורה בהתקנתו כראוי מלכתחילה כדי להבטיח את הישארותו בתחום המוגדר. אולם לאחר שנסקור את הליך ההתקנה של הדשא הסינטטי, תוכלו להבין מדוע תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א נחוץ גם עבור הדשא הסינטטי.

למאמר בנושא: איזה דשא סינטטי לבחור לגינה?

תוחם-דשא-לדשא-סינטטי

 

הליך התקנת דשא סינטטי

הליך התקנתו של הדשא הסינטטי מורכב משלושה שלבים. בשלב הראשון, יש להגדיר את התחום המיועד לדשא. בשלב השני, המתקין ירסס את המתחם המיועד כדי למנוע צמיחה של עשבים שונים בתא השטח הרלוונטי. לאחר מכן, המתקין יסלק אבנים, יעקור עשבים שוטים קיימים וכל מכשול אחר המצוי על הקרקע הרלוונטית. בכך יסתיים השלב הראשון וניתן יהיה לעבור לשלב השני.

בשלב השני, המתקין יפזר על הקרקע המיושרת אבני שומשום, המוכרות בשם חצץ דק. החצץ ייפרס באופן היוצר שיפוע קל בדשא ומכווין את זרימת המים הישר אל תוך פתח הניקוז. לאחר פריסת החצץ, יתבצע הידוקו לקרקע ודחיסתו.

על החצץ הדק תיפרס יריעה שחורה. ליריעה השחורה מספר תפקידים. ראשית, היא אמורה למנוע צמיחה של עשבים שוטים גם לאחר פקיעת ההשפעה של הריסוס. שנית, היריעה תקלוט אליה את הקרינה ותבודד אותה מהדשא. כך, הדשא הסינטטי שלכם יישאר בטוח.

בשלב האחרון, הלא הוא השלב השלישי, ייפרס מרבד הדשא הסינטטי על גבי היריעה השחורה. הדשא יעבור הידוק והצמדה אף הוא. המתקין יבריש את הדשא כדי להעמיד את סיביו בדומה לעשבי הדשא האמיתי.

הידוק החצץ בשלב השני אינו הרמטי. לאחר דריכות מרובות על הדשא, החצץ יוכל להתפזר וההידוק יפסיק להשפיע על החצץ. כדי למנוע הליך זה, נהוג להציב סביב הדשא את מושא ענייננו, את תוחם הדשא הסינטטי.

 

פעולת התוחמים בסוגי הדשא

אם כן, נוכחנו לדעת כי תכליתם של תוחמי הדשא שונה בדשא הסינטטי ובדשא הרגיל. בדשא הרגיל התוחמים מונעים את התפשטות הדשא מעבר לתחום הרצוי. בדשא הסינטטי, התוחמים שומרים על הידוק החצץ ומונעים את התפזרותו.

פעולת-התוחמים-בסוגי-הדשא

 

סוגי תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א

ישנם שירותי גינון בכאוכב אבו אל-היג'א מספר סוגים נפוצים של תוחמי דשא. תוחם הדשא הנפוץ ביותר בכאוכב אבו אל-היג'א הוא תוחם אדני רכבת. תוחם זה הינו תוחם עץ, המגיע לרוב בצבעי חום כהה ומוצב מסביב לדשא. תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א מסוג אדני רכבת מוכנס כמה סנטימטרים מתחת לפני הקרקע ובולט כעשרה סנטימטרים מעליה. כך, הוא מבטיח תחימה מקסימלית של הדשא עבור הדשא האמיתי ושמירה על החצץ הדק עבור הדשא הסינטטי.

תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א נוסף הוא תוחם אמריקאי, הידוע בשם בלאק ג'ק. תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א מסוג בלאק ג'ק בנוי בצורה מעוגלת התוחמת את ההתפשטות הבלתי רצויה. יתרונו הגדול של תוחם הדשא האמריקאי בכאוכב אבו אל-היג'א, הוא האלסטיות שלו. ניתן לעצב את צורת התוחם לפי רצונכם ואין הכרח לעצב אותו בזוויות ישרות, בשונה מתוחם הדשא בכאוכב אבו אל-היג'א מסוג אבני רכבת. כך, אם תרצו לעגל את פינות הדשא שלכם וליצור צורות לא קונפורמיסטיות בדשא, תוחם הבלאק ג'ק יהא בעזרכם.

תוחם טבעי יותר הוא תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א מסוג אבני שפה. אבני השפה יבצעו גם הן את העבודה הרצויה. התחימה עלולה שלא להיות הרמטית, אך המראה טבעי ולא סינטטי בתוך הנוף של הגינה.

התוחם מהסוג האחרון הוא תוחם קשת מפלסטיק. בדומה לבלאק ג'ק הוא קל לעיצוב ואלסטי, אך בניגוד לבלאק ג'ק הוא עשוי מפלסטיק ואינו עמיד במיוחד.

סוגי-תוחם-דשא

שאלות ותשובות

זוהי כמובן שאלה חשובה במיוחד. עלות התוחמים משתנה מתוחם לתוחם. עלותו של תוחם דשא בכאוכב אבו אל-היג'א מסוג אבני רכבת נעה בין 180 לבין 200 שקלים. העלות של התוחם האמריקאי הינה 200 שקלים לשישה מטרים או שלוש מאות וחמישים שקלים לשמונה עשר מטרים. עלות אבני השפה תעמוד על 180 עד 200 שקלים ועלות תוחם הקשת הפשוט תנוע בין 50 ל-100 שקלים בלבד.
עם כל כך הרבה היצע, מערכת הבחירה אכן מורכבת. עמדו על השיקולים בעד ונגד כל תומך ובחרו בזה המתאים לכם ביותר. לדעתנו, שיקול המחיר אמור להיות שולי שכן הזול עלול לעלות בהמשך ביוקר. בהצלחה!
תוכן עניינים