4 טיפים לגינון מתקדם!

גינון הוא מלאכה שהפכה ממש לאומנות בשנים האחרונות. רבים החליטו להתחיל לטפח גינה ביתית עשירה וירוקה, מה שלא רק גורם לבית להיראות טוב יותר- אלא גם מייצר אווירה נוחה ונעימה עבור כולם. אם אתם רוצים כמה טיפים לגינון מתקדם, במאמר זה נספק לכם מידע שיוכל לעזור לכם לייצר גינה מהממת במיוחד.

 

1. שילוב דשא סינטטי

רבים שמתחילים בעולם הגינון חושבים שחייבים להשתמש אך ורק בדברים טבעיים כדי לייצר גינה מהממת, אבל האמת היא שדשא סינטטי יכול להיות פתרון גם פונקציונלי וגם אסתטי. שילוב דשא סינטטי בגינה מציע לכם מראה מגובש ומלוטש עם דרישות תחזוקה נמוכות. אתם יכולים להשתמש בדשא סינטטי ליצירת שבילים ואזורי ישיבה.

זה יקטין את עומס התחזוקה הכולל שלכם ויאפשר לכם להתמקד יותר בטיפוח הצמחים שלכם במקום כיסוח הדשא הטבעי שצומח מהר מדי ומשתלט על הכל. בנוסף, דשא סינטטי מספק משטח עמיד ונקי לפעילויות בחוץ ,מה שמאפשר לכם להשתמש בגינה שלכם לכל הצרכים שלכם מבלי לחשוב על האם זה יהרוס את הצמחים.

דֶשֶׁא

2. מערכות השקיה

גינון הוא לא רק שתילת צמחים, הוא כולל גם מחשבה על התחזוקה מסביב- כולל השקיה. יש כאלה שמעדיפים להשקות בעצמם, אבל האמת היא שמערכות השקיה מתקדמות כמו טפטפות לדוגמה יכולות גם להבטיח שהצמחים שלכם יקבלו את כמות המים הנדרשת וגם יכול לעזור לכם לבזבז פחות מים. בדקו את האופציות השונות והחליטו מה מערכת ההשקיה שהכי מתאימה לצרכים שלכם.

 

3. שיפור הקרקע שלכם

בריאות ואיכות הקרקע שלכם היא הבסיס לגינה טובה ומשגשגת עבור הצמחים והפרחים שלכם. חשוב לבחור בדישון איכותי שיעשיר את הקרקע בכל מה שהיא צריכה. זה יכול להיות באמצעות קומפוסט שתכינו בעצמכם משאריות אוכל ופסולת או בחומרים שתקנו בחנויות ייעודיות. לא משנה מה תבחרו, חשוב לשים לב להיבט הזה.

 

4. שיטת שתילה נלווית

שתילה נלווית היא שיטה שמטרתה לשפר את הצמיחה בגינה ולמנוע ממזיקים להגיע. השיטה הזו בעצם מסתמכת על מערכת היחסים הטבעית בין הצמחים שמייצרת מערכת אקולוגית בריאה ומאוזנת. זה כולל שתילה של צמחים מסוימים ליד אחרים באופן שהוכח היטב.

לדוגמה, ידעתם ששתילה של בזיליקום ליד עגבניות יכולה לשפר את טעם העגבניות וגם למנוע מחרקים להגיע? יש עוד הרבה דוגמאות לכך, וזה יכול לשפר את הגינה שלכם באופן משמעותי. כך תוכלו גם לשפר טעם של כל דבר אכיל, גם למקסם את הניצול של שטח הגינה, גם להגביר את בריאות הצמח וגם להפחית את הצורך בחומרי הדברה כימיים.

 

לסיכום

אם אתם רוצים לשדרג את הגינה שלכם, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות. מהתקנת דשא סינטטי מקסי ועד לשיטת שתילה נלווית- אתם יכולים להפוך את הגינה ליפה, חיה ומשגשגת.

גַנָנוּת

תוכן עניינים