5  טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני איטום הבית

איטום הבית שלכם, כולל הקירות והגג, יכול להיות משמעותי ביותר, בטח כשהחורף מתקרב. אבל יש כל מיני דברים שכדאי לכם לדעת לפני התהליך, שלא רק יהפכו אותו ליותר יעיל אלא גם ליותר משתלם. במאמר זה נספק לכם חמישה טיפים שיוכלו לעזור לכם.

 

טיפ 1: בדיקת הבית

לפני שאתם מתקשרים לחברת איטום, כדאי שתבצעו בדיקה בעצמכם של מצב הגג והקירות שלכם. חשוב שתבחנו האם יש לכם נזקים גדולים וקטנים כאחד כדי שתוכלו להכווין את אנשי המקצוע טוב יותר. בנוסף, לפעמים יש בעיות בהן תוכלו לטפל בעצמכם, כך שעלות העבודה תרד. טיפול בבעיות השונות שיעלו הוא חשוב כי זה יכול למנוע מראש סיבוכים פוטנציאליים בתהליך האיטום.

 

טיפ 2: בחירת סוג האיטום הנכון

עולם איטום הבתים התפתח והשתדרג במהלך השנים, וכיום יש מספר סוגים שונים של חומרי איטום, מיריעות ביטונמיות ועד לאיטום אקרילי. חשוב להבין מהם המאפיינים השונים של החומרים הללו ואיזה יתרונות יש להם, והאם הם מתאימים לסוג הגג ולצרכים הספציפיים שלכם. יש חומרים שהם זולים יותר ומתאימים לתקציב מוגבל, יש חומרים יקרים שמתאימים לתנאי מזג אוויר קיצוניים. אם הגג שלכם מלא בדודי שמש ושלל מתקנים אחרים תצטרכו למצוא חומר משתאים לכך. בקיצור, ״איטום״ הוא לא רק חומר אחד, הוא עולם ומלואו. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו באתר https://argamanitum.co.il שיעזרו לכם לבחור את סוג האיטום המתאים ביותר לגג שלכם.

איטום גג הבית

טיפ 3: הבנה של התהליך וציר הזמן

חשוב להכיר את התהליך עצמו ואת כמות הזמן שהוא לוקח, לפי השלבים השונים. כך תוכלו להתכונן כראוי. ההכנה כוללת גם ניקיון של הגג, כולל שטיפה וזריקה של כל פסולת שיש שם. חשוב להבין גם שכל שכבה של איטום צריכה להתייבש, מה שאומר שהתהליך לוקח זמן- ואסור לצפות שזה יקרה באופן מיידי, לכן יש לבצע איטום של הבית לפני החורף כדי שלא תתקעו עם זה ברגע האחרון.

 

טיפ 4: לבדוק את תנאי מזג האוויר

לפני שאתם קובעים את התאריך של האיטום עם הקבלן, חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר. היום המושלם לתהליך איטום גג הוא במזג אוויר חמים ויבש, מאחר ולחות גבוהה וגשם יכולים לפגוע באיטום. כדאי להימנע מטמפרטורות קיצוניות – גם חום רב מדי וגם קור חזק.

 

טיפ 5: תקשורת טובה עם הקבלן

הטיפ האחרון שלנו הוא שגם אם זאת נראית לכם עבודה פשוטה שלא דורשת יותר מדי, חשוב לדבר עם קבלן האיטום בצורה פתוחה וברורה, לבקש ממנו את פירוט תוכנית העבודה וכדומה. זה יבטיח את זה שלא יהיו דברים שייפלו בין הכיסאות.

 

לסיכום

לפני תהליך איטום בית כדאי שתיקחו בחשבון מספר דברים. ידע, הכנה ותכנון נכון יובילו לתהליך יעיל וטוב יותר.

בדיקת גג הבית

תוכן עניינים