גינון מרפסות

מחפשים גינון מרפסות? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

בעת המודרנית, רוב רובה של הבנייה בישראל הינה בנייה רוויית קומות. אנשים מתגוררים בבניינים ובמגדלים, לעיתים במגדלים של עשרות קומות. כתוצאה מכך, דירות קרקע עם גינה בישראל הינם מצרך נדיר במיוחד וחלום הגינה יישאר, עבור רובנו שלא מוכנים להתפשר על מיקום הדירה, רק חלום. אין משמעות הדבר כי לא נוכל להכניס קצת צמחייה וירוק לביתנו. נוכל לעשות זאת, במרפסת.

גינון-מרפסות

גינון מרפסות במרכז

גינון מרפסות בצפון

גינון מרפסות בדרום

גינון מרפסות בשרון

גינון מרפסות בחיפה

גינון מרפסות בירושלים

גינון מרפסות ביהודה ושומרון

 

גינת מרפסת

הרעיון עשוי להישמע מהפכני לרבים, שיופתעו לשמוע כי גינות מרפסת הולכות ונעשות נפוצות יותר ויותר. הן נעשו כל כך נפוצות, עד אשר כיום פועלות מגוון חברות גינון מרפסות ובשאר המדינה. חברות גינון מרפסות בירושלים אלו מתמחות בהפיכת המרפסת שלכם לגינה של ממש, במודל לפי בחירתכם.

גינת-מרפסת

 

מודלים שונים של גינה

גינת הקרקע הינה קונפורמיסטית יחסית. לרוב, במרכז הגינה תוצב מדשאה, בין אם מדשא אמיתי ובין אם מדשא מלאכותי וסביב המדשאה יישתלו עצים ופרחים, בפינות יוצבו מזרקות ושאר מונומנטים מעניינים וכדומה.

גינת המרפסת, בשל היותה מודרנית יותר, מציעה מגוון רחב יותר של סגנונות לגינה. חברות גינון המרפסות מציעות לבני המקום מספר מודלים של גינות. נפרט אודות המודלים העיקריים שתוכלו לבחור מבין אלו שיציעו לכם חברות גינון המרפסות.

למאמר בנושא: מוצרי נוי לגינה

מודלים-שונים-של-גינה

 

המודל הקלאסי

המודל הקלאסי הוא זה המזכיר ביותר את גינת הקרקע. במרכז המרפסת שלכם ייפרס דשא סינטטי. סביב הדשא הסינטטי יוצבו אדניות מוגבהות ואגרטלי ענק. באדניות יישתלו פרחים ובאגרטלים עצים נמוכים. חברות גינון המרפסות יחליפו את הפרחים בהתאם לעונה, ידאגו לניקוי הדשא ולטיפוח העצים. עיצוב זה יכול להקנות לכם תחושה כאילו אתם גרים בקומת קרקע ולרשותכם גינה אמיתית. עבור אלו שזהו חלומם, מדובר במודל נפלא.

{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "VideoObject",
"name": "הקמת גינה במרפסת – השלבים הנכונים לביצוע",
"description": "חלוקה ברורה בין כדים ואדניות ושימוש בצמחים מתאימים לחיבור בין כל האלמנטים ליצירה של גינת מרפסת מוצלחת. ————————————————————— הסיפור של i-Garden… אני מאמין שכל אחד יכול להנות מפינה ירוקה, אפילו אם מדובר במרפסת בלב העיר! אז אחרי שבניתי שיטה לגידול צמחים על המעקה, והקמתי מאות מרפסות ירוקות בישראל, הפכתי למדריך להצלחה בגינה הביתית בשיטת 'עשה זאת בעצמך' ועכשיו המטרה שלי היא להראות לך איך עושים את זה נכון, כי הכי כיף לעשות לבד ולהצליח! רוצים לדעת יותר ולהתחיל לגדל בעצמכם? קורס דיגיטלי ב 149 שקלים לגידול ירקות חורף במרפסת ליחצו להצטרפות http://bit.ly/3b5SArc סדנת גינון דיגיטלית מקצועית למתחילים וחובבנים ב 199 שקלים בלבד כולל חוברת הדרכה להורדה עצמית להצטרפות ליחצו פה על הקישור http://bit.ly/2xoBLCL קבלו הדרכה חובה וחינמית לגידול צמחים – http://bit.ly/31tgd5V כנסו לאתר שלי https://www.i-garden.co.il/ הצטרפו אלי לפייסבוק http://bit.ly/2L48RQj ובואו תעקבו אחרי באינסטגרם http://bit.ly/2x6uNlJ",
"thumbnailUrl": "https://i.ytimg.com/vi/yEJk0ceOjyo/default.jpg",
"uploadDate": "2016-08-03T15:00:59Z",
"duration": "PT1M38S",
"embedUrl": "https://www.youtube.com/embed/yEJk0ceOjyo",
"interactionCount": "14847"
}
https://www.youtube.com/watch?v=yEJk0ceOjyo

המודל המודרני

המודל המודרני לא שם את הדשא במרכז, כי אם את הפרחים, האגרטלים והאדניות. בגינות אלו, חברות גינון המרפסות ישקיעו מחשבה רבה בבחירת האדניות בהם יוצבו הפרחים וכן במיקום האדניות. האדניות יכולות להתפרס לאורך קיר המרפסת, לטפס על המעקה, או להתמקם אפילו במרכז המרפסת בסמוך לשולחן.

האגניות והאגרטלים לא יהיו סטנדרטיים במיוחד. הם יעוצבו בצורות ייחודיות, בצבעים נועזים ויעוטרו בעיטורים מרשימים. הכל, כדי להפוך את גינת המרפסת שלכם למהממת ומרשימה לא פחות מגינת הקרקע, בסגנונה הייחודי והמותאם למיקומה. זהו מודל ייחודי לחברות גינון המרפסות המודרניות ממנו לא תוכלו ליהנות אם יש לכם גינת קרקע ולא גינת מרפסת.

 

המודל המטפס

המודל המטפס הינו הכינוי שנתנו חברות גינון המרפסות למודל העיצוב המתמקד בצמחים מטפסים. בעיצוב סוגי גינון מרפסות זה, ישתלו באדניות צמחים מטפסים, כלפי מטה וכלפי מעלה, שיהפכו את המרפסת שלכם לפנינת טבע פראית ומשגעת. האדניות יוצבו על קירות המרפסת וכן על הגדר החיצונה של המרפסת. תוך תקופה קצרה הצמחים באדנית יתפרסו לכל עבר ואתם תהנו מהתוצאה הרצויה.

המטפס

 

דגשים חשובים

לאחר שהבנו כיצד נראה גינון מרפסות, חשוב להכיר את הדגשים החשובים בהקמת גינת מרפסת. הדגש הראשון בו נפתח הוא דגש בטיחותי. בניגוד לגינת קרקע, גינת מרפסת מרחפת באוויר ומעוגנת לבניין בעזרת מוטות וקורות. מעמסת יתר על המרפסת עלולה להוביל, במקרי קיצון, לקריסת המרפסת.

ככל שאתם מציבים בגינה רק אדניות ודשא סינטטי, לא ייווצר כל חשש בטיחותי בגינה. מנגד, אם תבחרו להציב אגרטלים מלאי אדמה במרפסת, אזי יופעל לחץ על רצפת המרפסת ויהיה עליכם לוודא כי המסה לא חורגת מזו המותרת להצבה במרפסת שלכם. במידה שחשש כזה מתעורר, תוכלו לפנות למהנדסי העירייה. בקשו מהם לפתוח את תיק הבניין שלכם וודאו יחד איתם, או בעזרת מהנדס חיצוני ששכרתם, מהו המשקל המקסימלי שהמרפסת יכולה להחיל ובאיזה פיזור על פני השטח כולו. לאחר מכן, בדקו האם האגרטלים והאדמה עומדים בדרישות ותהנו ממרפסת יפהפייה ובטוחה.

הדגש הבא הינו הדגש הבוטני. הגובה של המרפסת צפוי להשפיע על עוצמת הרוח במקום ועל מספר שעות השמש לה תזכה הגינה במהלך היום. לכך מצטרף, כמובן, מיקום הגינה וכיוונה. לא הרי גינה הפונה לדרום כגינה הפונה לצפון ולא הרי גינה מזרחית כגינה מערבית. וודאו עם חברת גינון המרפסות אותה בחרתם כי השתילים שלכם אכן תואמים לגינת המרפסת, מבחינת מזג אוויר, כיוון אוויר ושמש. אם לא כן, הצמחים עלולים לנבול ולא להתאקלם כראוי בגינה.

 

התחשבות בזולת

גינון מרפסות הולך ונעשה נפוץ יותר ויותר, ואיתו מריבות שכנים סביב גינון זה. השקיה מרובה של האדניות עלולה לגרום לנזילות ולרטיבות אצל השכנים מלמטה. נשירה מהעצים תגרום להם ללכלוך. זכרו כי הרווחה שלכם לא אמורה, ואף אסור לה לבוא, על חשבון רווחתם של זולתכם וביתר שאת של השכנים שלכם. הקפידו על כך שגינון המרפסת שלכם לא הופך למטרד עבור השכנים שלכם.

ככל שגינון המרפסת שלכם יצר זה מכבר בעיות עבור השכנים שלכם, קחו אחריות על מעשיכם, דאגו לתקן את הנזקים שנגרמו ומנעו מהם לשוב ולהישנות. היוועצו בחברות גינון המרפסות שיסבירו לכם מה יש לשנות כדי שגינת המרפסת שלכם תפסיק להוות מטרד עבור השכנים.

חשוב להיות ערים לנזקים שנגרמים לא רק לשכן מתחת, אלא לבניין כולו גם בהיעדר נפגע ישיר. רטיבות בחדר מדרגות חמורה לא פחות, ואף יותר, מרטיבות בביתו של השכן. ללא לקיחת אחריות אל מול נזקים שתגרמו, האווירה בבניין לא תהיה נעימה וכל הדיירים ייפגעו מכך.

גינת-המרפסת

 

גינת המרפסת שלכם

זה היה, אם כן, מדריך קצר ואינפורמטיבי אודות גינות מרפסת הנבנות בטוב טעם ולאחר תכנון וחשיבה. תוכלו, כמובן, לוותר על שירותי גינון מרפסות ולבצע את עבודות הגינון בעצמכם. קחו בחשבון שאתם נעדרי ניסיון בתחום ולכן הגינה שלכם תצא יפה פחות מזו שהייתה יוצאת לו מסרתם את המלאכה לחברות גינון מרפסות. בהקשר זה נציין כי מומלץ לבחור בחברה מקומית, המודעת לטופוגרפיה ולשאר ההשפעות האזוריות על הבוטניקה במרפסת שלכם.

למאמר בנושא: ריהוט גן לחצר ולמרפסת

גינת-המרפסת-שלכם

שאלות ותשובות

מחירו של גינון מרפסות תלוי, כמובן, בגורמים רבים. הגורמים המשפיעים על המחיר הם מיקום הגינה, מצבה הנוכחי ובעיקר מה תרצו שיהיה בגינה. גינת מרפסת שתכלול אדניות פשוטות ותו לא, תהיה זולה יותר מגינה שתכלול קדיחות בקיר, אגרטלים רבים, הזמנת צמחים יקרים וכדומה. בכל זאת, ננסה לשרטט טווח מחירים סביר להקמת גינה במרפסת. מחיר ההקמה מתחיל ב-1,000 שקלים ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.
חשוב לבחור בבעל מקצוע מקומי המכיר את תוואי השטח. בחרו בגנן המתמחה בגינון מרפסות וכזה ששמעתם עליו המלצות רבות וראיתם בעיניים עבודות קודמות שלו. מאחלים לכם המון בהצלחה!

מה היה לנו עד כה?