הלוואה לעובדי מדינה – מאיפה לקחת וכמה הריבית עליה?

אם אתם עובדי מדינה אתם זכאים להלוואות בתנאים מעולים, אך לא רק. עובדי המדינה נהנים מכרטיסי אשראי עם הטבות, חשבון עו"ש בתנאים טובים ועוד. מדוע הלוואה לעובדי מדינה ניתנת בתנאים משופרים? זאת, מכיוון ומדובר במאות אלפי עובדים, וזהו כוח משמעותי ביותר.

כאשר אנו ניגשים לקבל שירות או לרכוש מוצר כלשהוא, אנו בדרך כלל לא נוכל להנות מהטבות משמעותיות, מפני שאנו מהווים כוח קנייה קטן. כשמדובר במאות אלפי עובדים, אין ספק שההטבות משתנות לחלוטין. זאת הסיבה שעובדי מדינה נהנים מהטבות שונות מאשר שאר האזרחים. כשאדם הוא עובד מדינה, ישנו ערבון מסוים לכך שהמשכורת לא תתעכב, מה שמוביל את נותני ההלוואה לאשר הלוואות ומשכנתאות בתנאים משופרים. (מה ללבוש כדי לקבל הלוואה מהבנק?).

קופת חיסכון

הלוואה לעובדי מדינה, מה הריבית ואילו סכומים אפשרי להלוות?

השכר המובטח של עובדי המדינה וכמויות העובדים הרבות, מובילות את חברות האשראי, חברות הביטוח והבנקים לתת הטבות משמעותיות, שפשוט לא ניתן לקבל אם אתם הולכים כאנשים עצמאיים לקבל משכנתא או לבקש הלוואה. בין אם מדובר בהלוואות עבור שיפוץ בית, הלוואות לרכישת דירה או הלוואות גישור, תוכלו להתעניין בבנקים השונים לגבי הלוואות לעובדי מדינה, כאשר ישנן סוגים שונים של הלוואות. (להיכן נעלם הכסף של העובד השכיר?).

אם מדובר על סכומים שאינם נחשבים גדולים (עד 16,000 ₪), תוכלו להנות מהלוואות שניתנות עד 36 חודשים. במקרים אלו, גם תשלמו ריבית מאוד נמוכה של פריים מינוס 0.55%. במקרים שיש צורך לשפץ את הבית, לעיים הלוואות עד 50,000 ₪ עשויות להספיק, והן ניתנות גם בריביות של 2.5%. בבנקים שונים, עובדי מדינה זכאים לקחת הלוואות של עד 50,000 ₪ ובפריסה של עד 10 שנים.

הלוואה חוץ בנקאית עבור עובדי מדינה

במקרים רבים, אנשים בוחרים לקחת הלוואות חוץ בנקאיות, ואכן ניתן לאתר גורמים חוץ בנקאיים שנותנים הלוואות לעובדי מדינה בתנאים נוחים. בין אם אתם עובדי מדינה או לא, תמיד כדאי לבדוק עם חברות ייעוץ למשכנתאות. חברת ייעוץ משכנתאות תאתר עבורכם את התנאים הנוחים ביותר, גם אם אתם עובדי מדינה.

יש לזכור שהלוואות הניתנות לפרקי זמן ארוכים עשויות גם להשתנות, מה שיוביל לכך שתשלמו ריביות שונות בהמשך, לעיתים גבוהות יותר. בכל מקרה בו יש צורך לשפץ את הבית, לרכוש בית או לקחת הלוואה עבור עובדי מדינה, כמובן שיש לבדוק מה שיש לבנקים להציע, אך כדאי לזכור שגורמים חוץ בנקאיים יכולים לספק לכם ערך מוסף. מעבר להלוואה עבור עובדי מדינה בתנאים נוחים, חברות חוץ בנקאיות גם יספקו לכם ייעוץ מדויק. באופן כללי, ככל שסכום ההלוואה שאתם צריכים גבוה יותר, כך כדאי להסתייע בייעוץ מקצועי יותר. זכרו, יועצי משכנתאות שעובדים בבנקים, תמיד באופן טבעי ידאגו לאינטרס של הבנק עצמו. ההמלצה, היא להסתייע בשירות ניטרלי יותר.

תוכן עניינים