שתילת דשא בבני עי"ש

מחפשים שתילת דשא בבני עי"ש? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

זה עתה רכשתם בית צמוד קרקע וברצונכם לפתח את הגינה שלכם? הגינה עומדת מוזנחת מזה שנים והגיע הזמן לשפץ אותה כמו שצריך? הקיץ האחרון היה קשה והדשא בחצר שלכם התייבש? בכל אחד מהמצבים האלו, תצטרכו להסתייע בשירותי גנן ממקום מגוריכם ולהתעניין בשתילת דשא בבני עי"ש. יצאנו לבדוק מה כרוך בשתילת דשא בבני עי"ש, מה ההבדלים בין שתילת דשא אמיתי לבין שתילת דשא סינטטי בבני עי"ש ומה העלות של שתילת דשא בבני עי"ש. חזרנו אליכם במאמר זה עם כל התשובות החשובות.

שתילת-דשא

 

דשא – לב הגינה

לפני שנצלול אל תוך ההליך המפורט של שתילת דשא בבני עי"ש וגינון דשא, חשוב שנבין תחילה מדוע דשא חשוב כל כך בגינה שלנו. לשם כך, נסתייע בהגדרה המילונית למילה דשא וממנה נצא לביאור אודות חשיבותו של הדשא.

במילונים העבריים המילה דשא מבוארת באופן הבא: "עשב נוי ירוק ונמוך המכסה גנים ומרחבים פתוחים". ההגדרה המילונית מלמדת אותנו על תפקידו של הדשא ומדוע קריטי לבצע שתילת דשא בבני עי"ש בחצר שלכם. הדשא נועד לגינון גינות נוי, דהיינו ליופי, ומעלתו היא שביכולתו לכסות, בקלות יחסית, מרחבים פתוחים.

אם תשתלו פרחים בלב הגינה שלכם, תקבלו תלמים מלאי פרחים. מסביבם, האדמה תישאר צחיחה. לא תוכלו כמובן לדרוך על הפרחים עצמם. דרכו על הפרחים, וראו כיצד הם קמלים ברגע. לא כן הוא הדשא. הדשא מתפשט ומתפרס על פני המרחב ומכסה את כולו בירוק טבעי ועז. בנוסף, לאחר שהדשא הכה שורשים בקרקע, תוכלו לדרוך עליו כאוות נפשכם ולדשא לא יקרה דבר.

שני מאפיינים אלו הופכים את הדשא לפופולרי כל כך בחצרות ישראל ובחצרות העולם כולו. פופולריות זו הופכת בעלי מקצוע המתעסקים בשתילת דשא בבני עי"ש, למבוקשים במיוחד. כעת, נעבור להסבר אודות הליך שתילת דשא בבני עי"ש. לאחר מכן, נמשיך אל תיאור הליך שתילת דשא סינטטי בבני עי"ש.

למאמר בנושא: כיצד שותלים דשא

דשא-–-לב-הגינה

 

הליך שתילת דשא בבני עי"ש

הליך שתילת דשא בבני עי"ש הינו פשוט למדי. זאת, הודות לטכנולוגיות הזריעה המתקדמות וכן לאקלים המקומי הנוח מה שמקל על ההליך.
בשלב הראשון: הגנן המבצע את שתילת הדשא בבני עי"ש יכין את הקרקע לקרת השתילה. הוא יתחם את השטח המיועד לדשא ויסמן אותו. לאחר סימון הקרקע, הגנן יעקור בה עשבים שוטים ויסלק אבנים לא רצויות. בסופו של דבר, הגנן ישטח את הקרקע כך שהיא תהיה מוכנה לקראת השלבים הבאים בשתילת דשא בבני עי"ש.

בשלב השני: הגנן המבצע את שתילת הדשא בבני עי"ש ירפד את האזור המיועד לשתילת הדשא בבני עי"ש בשכבת אדמה פורייה. אדמה זו תהיה אדמה המיועדת במיוחד לשתילת דשא ומלאה בדשנים ומינרלים שיסייעו לה לקלוט את הדשא בקלות.

השלב השלישי: הוא שלב שתילת הדשא עצמו. ניתן לזרוע את הדשא בקרקע, אך שיטת עבודה זו הינה נדירה במיוחד כיום, במיוחד בגינות פרטיות. השיטה הנפוצה יותר הינה פריסת מרבדי דשא מוכנים מבעוד מועד על המצע המרופד המיועד לקליטת הדשא.

מערכות-תאורה-1

 

לאחר פריסת הדשא על מצע האדמה הפורייה, נשקה את הדשא במשך זמן ממושך. בכל השבועיים הראשונים נצטרך להשקות את הדשא באופן אינטנסיבי ולבצע דישון דשא. בזמן זה, עשבי הדשא ייקלטו בקרקע ויכו בה שורשים.

במשך כל אותם שבועיים, לא נוכל לדרוך על הדשא. הדשא והאדמה הפורייה עוד לא יתאחדו באופן מלא זה עם זו. כתוצאה מכך, דריכה על הדשא עלולה לגרום לו לשקוע בתוך האדמה במקום להתאחד עימה. לאחר אותם שבועיים, נוכל לדרוך באין מפריע על הדשא וליהנות מדשא אטרקטיבי ויפהפה בגינתנו.

מיד לאחר פריסת הדשא, הגנן יפרוס תוחמי דשא מסביב לדשא. מטרת התוחמים היא למנוע מהדשא להמשיך ולהתפשט מעבר לתחום המיועד לו. התוחמים יכולים להיות פלסטיים פשוטים, או דקורטיביים דוגמת אבני השפה או אבני הרכבת.

זה היה, אם כן, הליך שתילת דשא בבני עי"ש כאשר עסקינן בדשא אמיתי. כעת, נוכל לעבור לסקירת הליך שתילת דשא בבני עי"ש כאשר לא מדובר בדשא אמיתי כי אם בדשא סינטטי. להליך זה מאפיינים הדומים להליך שתילת דשא אמיתי וכן מאפיינים שונים ממנו וחשוב לשים לב אליהם.

למאמר בנושא: סוגי דשא סינטטי הטובים ביותר

הליך-שתילת-דשא

 

הליך שתילת דשא סינטטי

הליך שתילת דשא סינטטי בבני עי"ש שונה מהליך שתילת הדשא הרגיל. השלב הראשון, דווקא דומה בראשיתו להליך שתילת הדשא הרגיל. הגנן יישר את המשטח המיועד לדשא הסינטטי, ינכש ממנו עשבים ויסלק אבנים. לאחר מכן, מגיע שינוי בסדר הפעולות. הגנן ירסס את כל המשטח בחומר מיוחד המונע צמיחה של עשבים שוטים באחוזים גבוהים לזמן ממושך יחסית.

לאחר הריסוס, הגנן יפזר אבני שומשום, או בשמו המקצועי חצץ דק, לכל אורך הגינה. את השומשום הגנן יהדק לקרקע בעזרת מכשור מקצועי ייעודי. הגנן ידאג לכך שמפלס השומשום לא יהיה ישר אלא עם שיפוע קל לכיוון הניקוז. כך, מי הגשמים שירדו על הדשא הסינטטי לא יצטברו בדשא אלא יזרמו אל הניקוז. נציין כי שיפוע שכזה אינו נצרך כמובן בדשא רגיל, שכן המים מחלחלים בהם דרך הדשא אל הקרקע ונספגים בקרקע.

לאחר הידוק הדשא, הגנן יפרוס יריעה שחורה על פני כל הקרקע. מטרת היריעה הינה כפולה. ראשית, היא מבטיחה כי גם צמחים שהריסוס לא הצליח למנוע את צמיחתם, לא יצמחו מתחת לפני השטח. שנית, היא מסננת את קרינת השמש הנותרת בדשא בכך שהיא קולטת אליה כמות לא מבוטלת מקרינה זו.

לסיום, הגנן יפרוס את יריעות הדשא הסינטטי על היריעה השחורה. הגנן יהדק את היריעות, יקבע אותן ויבריש אותן כך שהעשבים הסינטטיים יזדקרו בדומה לדשא האמיתי. בסופו של דבר, בדומה להליך שתילת דשא בבני עי"ש אמיתי ולא סינטטי, הגנן יתחם את הדשא בעזרת תוחמי הדשא. תכליתם של התוחמים בדשא סינטטי אינה למנוע את התפשטות הדשא, כמובן, אלא את פיזור אבני השומשום.

הליך-שתילת-דשא-סינטטי

שאלות ותשובות

וודאו עם הגנן כי הוא עובד לפי כל השלבים שהוצגו ולא מדלג על שלבים. בררו כי המחירים שהוא גובה נמצאים בטווח האמור. בקשו לראות עבודות של הגנן ושמעו חוות דעת של לקוחות קודמים. בהצלחה!
מחיר שתילת דשא בבני עי"ש משתנה לפי מספר גורמים. המחיר משתנה לפי סוג הדשא שבחרתם – סינטטי או אמיתי, וכן סוג ספציפי של דשא סינטטי או דשא אמיתי. כמו כן, המחיר משתנה בהתאם למיקום הגינה ולנגישות שלה. ככל שהגינה נגישה יותר, כך המחיר ירד ולהיפך. גינה לא נגישה תוביל לעלויות שתילה גבוהות יותר. ככלל, ניתן להגיד כי עלות שתילת דשא אמיתי בבני עי"ש עומדת על 60 עד 100 שקלים למטר רבוע, כאשר המחיר משתנה בתוך הטווח לפי הפרמטרים שהוצגו. טווח המחירים עבור דשא סינטטי הינו 140 עד 200 שקלים למ"ר.
תוכן עניינים