גינון גינות נוי

מחפשים שירותי גינון גינות נוי? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

אחד החלומות הישראלים ביותר הוא גינת נוי בבית. כזאת שאפשר לשבת בה עם החברים והמשפחה בסופי השבוע החמים. אבל מה הדברים שחייבים לדעת לפני שמגשימים את החלום הזה ואיך מתחילים בכלל גינון גינות נוי? סקרנו עבורכם את הדברים החשובים ביותר שצריך לדעת לפעמים זה נראה שנכנסים לאחת מגינות הנוי שהקטע עשה את כל העבודה עבורנו. האמת היא בהחלט שונה כשבפועל גינון גינות נוי דורש לא מעט מחשבה, תכנון ועבודה. העבודה מתחילה בתכנון נכון וחשיבה מורכבת על הצמחים שכדאי לשלב על פי תנאי השטח ותכנון מוקפד של הדברים. עם השנים נוצר צורך באנשים מקצועיים בתחום ונוצר מקצוע אדריכלות הנוף. מומחי אדריכלות הנוף ידעו לתכנן ולעצב גינות מורכבות וגדולות במיוחד, בעיקר עבור מוסדות וארגונים גדולים אבל גם עבור בתים פרטיים וגינות של אנשים שחשוב להם שהגינה היפה שלהם תשרוד לנצח. 

 

איך בכלל מתחילים?

ההתחלה של כל גינת נוי היא איננה שלב הגינון אלא שלב התכנון. מדובר בהליך מורכב שמתרכז באיסוף הנתונים על האזור בו תהיה בגינה. נתוני אקלים מהמקום ומיקרו אקלים מורכב בתוך האזור, סביבת העבודה, האדמה ותנאים טכניים שונים ישפיעו על בחירת הצמחים ועל הסידור של גינת הנוי. כאמור, מומלץ בהחלט להתייעץ עם איש מקצוע בתחום על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאורך זמן.

בשלב הזה גם מבינים את הצרכים והרצונות שלנו מהגינה החדשה. איזה צמחים בדיוק אנחנו רוצים שיהיו בה, מה המראה שאנחנו רוצים להשיג וכולי. את כל הנתונים האלו מאגדים ליצירת תכנון מוקפד לגינת הנוי החדשה. רק אז אפשר להתחיל בכלל לדבר על גינון גינות נוי או על רכישה של צמחים מתאימים למקום.

 

להתאים את הדברים לאזור בו גרים

בישראל, מדינה קטנה יחסית, קל יותר להבין איזה תנאים יהיו בגינה ואילו צמחים ישגשגו בה. עם זאת, צריך לבחור את הזנים שבוחרים לשתול במקום על פי האזור בו חיין. אזור מדברי יותר ידרוש צמחים אחרים ואילו אזור צפוני קר יותר יתאים לצמחים אחרים.

סוג האדמה גם הוא משפיע על בחירת הצמחים, כך גם חוזק קרינת השמש במקום, הקרבה לים, הצפי במקום לרוחות שונות, השיפוע של האדמה במקום ולא מעט שיקולים אחרים שצריך לקחת בחשבון. על פי הנתונים האלו אפשר להבין איזה צמחים יחיו בשלום במקום. צריך לבחור פרחים מסוימים, עצים ושיחים על פי הפרמטרים הללו.

 

תכנון עלויות להקמה וגינון גינות נוי

לאחר שלב תיאום הציפיות והבנה של הצמחים שישגשגו במקום זה הזמן להרכיב תקציב מתוכנן וידוע מראש. הקמה של גינת נוי מושקעת יכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים במינימום ועד מאות אלפי שקלים במקסימום. התקציב תלוי בגודל השטח ובצמחים והאלמנטים השונים שרוצים לשלב בתוך הגינה. כמו תכנון של שיפוץ הדירה, חשוב לתכנן טרם העבודה כמה מעוניינים להוציא על הפרויקט וכמה מוכנים לשלם על כל חלק של העבודה. רק לאחר מכן אפשר לגשת למלאכה. תקציב מוגדר מראש יעזור לתיאום הציפיות ולהתמקדות נכונה בפרויקט.

 

 

עלויות גינון גינות נוי ותחזוקה

אחד הדברים שאנשים נוטים לשכוח כשהם בוחרים להקים גינת נוי בבית היא העלויות העתידיות הנלוות לדבר. צריך לזכור לקחת בחשבון שגינת נוי זאת הוצאה קבועה. כל גינת נוי תדרוש תחזוקה ומים באופן קבוע. אפשר לחשב את צריכת המים הצפויה ואפילו לבצע את הגיזומים השונים של הצמחים בעצמנו. אבל עם זאת, טרם שתילת הגינה צריך לקחת בחשבון שמדובר על הוצאה קבועה. גודל ההוצאות על הגינון, המים והתחזוקה של גינת הנוי תלוי באופן ישיר בגודל של הגינה והוא ישתנה על פי הגודל של המקום. גינה גדולה במיוחד תהיה הוצאה קבועה גדולה בהתאם וצריך לקחת זאת בחשבון.

 

שילובים לשדרוג גינת הנוי

רוב הגינות הישראליות הן כאלו שעושים בהן שימוש באופן קבוע. זאת אומרת, תושבי הבית בדרך כלל נמצאים בגינה מספר רב יחסית של שעות בהשוואה למקומות אחרים בעולם. לכן, רבים בוחרים לשלב בגינת הנוי אלמנטים שיסייעו לשימוש הקבוע בה כמו ריהוט גן, ספסלים, שולחנות, כיסאות נדנדה, אביזרי אחסון ואירוח, מזרקות שונות, תאורה מיוחדת לשימוש בלילה, דקים שונים, חלוקי נחל, אבנים או פסלים בצורות שונות ובשימושים שונים וכמובן שבילים. כל אלו יכולים לשדרג משמעותית את הגינה וצריך לזכור לשלב אותם עוד בשלבי התכנון של הגינה.

 

שילוב מערכות השקיה

טרם שתילת הגינה והנחת האלמנטים השונים בה וטרם התחלת גינון גינות נוי יש לתכנן היטב את מערכת ההשקיה שרוצים להטמיע במקום. ניתן להתקיים ממטרות או טפטפות ברוב המקומות אבל יש לשלב את התכנון שלהם והמיקום שלהם עוד בשלב השתילה והתכנון. בישראל קרינת השמש חזקה במיוחד והצמחים ידרשו בחודשי הקיץ לא מעט מים לכן כדאי שלא להשקות את הגינה בעזרת צינור פעם בתקופה אלא להתקין מערכת השקיה שמתוכננת כך שהמים יגיעו לכל פינה בגינה ולכל צמח.

 

שילוב אנשי מקצוע

כמו רוב התחומים בנוגעים לבית, אפשרי לעשות את הדברים לבד, אבל בהחלט מומלץ להיעזר באנשי מקצוע איכותיים, אמינים ומקצועיים. גם בשלב התכנון וגם בשלב גינון גינות נוי, סביר להניח שאנשי מקצוע מיומנים יעשו את העבודה טוב בהרבה מדייר שגר בבית וזה לא המקצוע הקבוע שלו.

לאנשי המקצוע יש שנים של ניסיון ולמידה של התחום והם ידעו לקחת בחשבון שיקולים שאנחנו בדרך כלל לא נחשוב עליהם. לא רק זה, בדרך כלל שילוב של אנשי מקצוע יעזור לחסוך זמן, כסף ובעיקר אכזבות מהגינה החדשה שמעצבים. ישנם אנשי מקצוע בתחום במגוון מחירים שונים, מגננים ועד מעצבי נוף, כך שהמנעד רחב ומתאים יחסית כמעט לכל כיס.

 

תוכן עניינים