גינון חצרות

מחפשים שירותי גינון חצרות? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

המודעות לגינון חצרות תופסת תאוצה בשנים האחרונות בין אם מדובר בבתים פרטיים ובין אם על בניינים משותפים. החצר מהווה מקום למנוחה ולפנאי, לגידול ירקות ופרחים, למשחק ולאירוח ולכן העיצוב שלה מקבל פנים אחרות בהתאם לעיצוב הבית. מעבר למדשאה ושתילת עצים ושיחים, רבים מכניסים לחצרות שלהם אלמנטים עיצוביים המשרתים את הצרכים שלהם כגון ערסלים, פינת מנגל, ריהוט גן, פסלים, אבני מדרך, מזרקות, בריכות נוי, בריכות שחיה ועוד. כאן תקבלו את המידע על גינון חצרות מקצועי.

 

גינון חצרות מקצועי

גינון חצרות מקצועי עוסק בשיפור מראה החצר, שיקומה או הקמת גינה בחצר בליווי צמוד. בין היתר שירותי הגינון מיועדים לשם תחזוקה שוטפת. כדי שהגינה תיראה במיטבה והשתילה תביא לתוצאות אופטימליות, הגנן דואג לאוורר את האדמה, לשתול, לדשן, לטפל בדשא ולכסח אותו, לטפל בעצים חולים, לבצע הדברה נגד מזיקים, לגזום ענפים על מנת לחדש את הצמיחה, לחפות את הקרקע, להתקין מערכת השקיה חכמה, לנכש עשבייה שוטה, להתקין משאבות בבריכות נוי ועוד פעולות נדרשות.

פעולות אלו מחייבות ידע וניסיון. למרות שישנם אנשים שלפחות פעם בשבוע גוזמים צמחייה גבוהה באמצעות מזמרה או אחת לשבועיים מכסחים את הדשא, עדיין העבודה היא רבה ולכן שירותי הגינון חוסכים הרבה מאמץ וזמן יקר.

 

איך מקבלים שירותי גינון חצרות?

לחברות הגינון או גננים עצמאים ישנם אתרי אינטרנט בהם מופיעים שירותי הגינון שהם מעניקים לבניינים משותפים ואנשים פרטיים. ניתן לשוטט ברשת ולהשוות בין השירותים והמחירים כדי לקבל מושג כמה יעלו לכם שירותים כאלו ואחרים. אך לפני שבוחרים בחברת גינון חשוב לקבל עליה המלצות.

את ההמלצות ניתן לקרוא באינדקסים של בעלי מקצוע, פורומים העוסקים בגננות, רשתות חברתיות ובאתרים של נותני השירות. בנוסף, באתרים אלו תוכלו לקבל טיפים ומענה לשאלות הנוגעות לגינון חצרות ולשירותים השונים. חברת גינון טובה צריכה להיות בזמינות גבוהה מצד אחד ומצד שני עם מגוון שירותים. הגננים הם אנשים מוסמכים שלמדו את המקצוע והתנסו בו.

על אחת כמה וכמה ישנם גננים בעלי רישיון המורשים לעבוד בגובה כאשר מדובר על גיזום עצים גבוהים וכדי להגיע אליהם צריך מנוף וכאלו המתמחים בטיפול מדשאות. זאת אומרת, שיש גם להתאים את כישורי הגנן לצרכים שלכם. לפיכך, יש לערוך סקר ולהשוות בין שירותי הגינון השונים.

 

ייעוץ לגינון חצרות

אחד משירותי הגינון הפופולריים הוא ייעוץ גינון חצרות. למשל, דיירים בבניין משותף שרוצים להקים גינה משותפת בחצר ולתכנן אותה, יכולים לקבל ייעוץ ראשוני בכל הנוגע לעיצוב שלה בהתאם לשטח המוקצה עבורה. במקרים כאלו התכנון יתייחס גם לגופי התאורה בחצר, שבילים, פינות ישיבה, דק, פרגולה, ריצוף, דשא סינטטי ועוד ולא רק בנושאים הקשורים לטיפוח הצמחייה.

ישנה חשיבות רבה לפנות למומחים בתכנון גינון חצרות שההתמחות שלהם היא בעיצוב נוף. גם בגינון הציבורי נהוג לקבל ייעוץ ממומחים בתחום זה כשמתכננים פארקים וגינות ציבוריות. אנשי מקצוע אלו מכירים כלים וטכנולוגיות חדישות. למשל, הם יעזרו לכם לתכנן מערכת השקיה ממוחשבת על מנת שתחסכו מים.

מערכת כזו יכולה להפעיל את ההשקיה בזמנים קבועים ובהתאמה לסוג הצמחייה והקרקע. ישנן מערכות השולטות על ברז אחד כשהגינה קטנה ומערכות השולטות ב-6 ברזים בהתאם לצרכים. במילים אחרות, כאשר אתם מדמיינים את הגינון בחצר תוכלו לוודא עם מומחי הגינון אם אכן מה שדמיינתם ניתן לביצוע. מעבר לכך, תקבלו מושג על עלויות, חומרים, פעולות תחזוקה ועוד וכך תוכלו לטפח חצר המותאמת לסגנון שלכם.

 

סגנונות גינון חצרות

לאחר קבלת ייעוץ אפשר להתחיל לתכנן את הפעולות ולהקים גינה בחצר בהתאם לטעמכם האישי ולצרכים שלכם. ישנן סגנונות שונים של גינות. למשל, גינת בר קיימא אקולוגית שתחסוך לכם עלויות רבות ותחזוקה, גינה טרופית, גיאומטרית או יפנית שהן יקרות יותר ודורשת לא מעט תחזוקה של גיזום ועיצוב, גינת נוי וגינת ירק פשוטות , גינה בסגנון עתיק עם מזרקות ופסלים, גינה צרפתית, אנגלית, גינה ים תיכונית ואפילו גינה בוטנית שבה תוכלו להתנסות בגידול צמחייה שבית הגידול שלה באקלים אחר מהאזור שלכם ולשם כך תצטרכו להקים חממה.

אם אכן ניתן להקים גינה לפי הסגנון בו תבחרו השמיים הם הגבול. למרות זאת, ישנן חצרות באזורים שונים בארץ שהצמחייה שתשתלו צריכה להתאים למזג האוויר על מנת שהגינון יצליח. דוגמה אחרת בתחום גינון חצרות היא שיקום גינה בחצר שעברה שיפוץ.

 

גינון חצרות לאחר שיפוץ

במידה ויש לכם גינה שניזוקה ממפגעי מזג האוויר, הזנחה, שריפה או צמחייה שנהרסה עקב חוסר התאמה לאקלים באזור מגוריכם, תוכלו לקבל שירותי גינון ולשפץ אותה. ישנם אף אנשים שעורכים שיפוץ בחצר במקביל לשיפוץ הבית כדי לשדרג את כל השטח.

למרות זאת, אנשים המשפצים רק את הבית יצטרכו בסופו של דבר גם לדאוג לחצר כיוון שחומרי הבניין והפסולת שהקבלנים משליכים עלולה להרוס אותה. סיבות נוספות הן חפירה באדמה לצורך החלפת הצנרת, החלפת ריצוף ועוד. במקרים אחרים, אנשים רבים משפצים את הבית והחצר על מנת למכור את הנכס שלהם כיוון שהשיפוץ מעלה את הערך שלו במיוחד כשיש למקום חצר יפה ומטופחת בין אם היא אחורית, קדמית או צדדית.

 

גינון חצר צדדית

חצר צדדית היא חצר ארוכה וצרה המשמשת כשביל גישה או כשטח מת לצד הבית. חצר כזו יכול להפוך לשביל אטרקטיבי גם אם לא עוברים בו הרבה על מנת לשפר את הנראות מסביב לבית. כלומר, כחלק משירותי הגינון ניתן להתקין בחצר הצדדית אבני מדרך ולהקים גינה אסתטית לצד השביל. במידה ומדובר על חצר לא שימושית, אפשר גם לוותר על השביל ולעצב את כל החלק הצדי בפרחים או דשא. לסיכום, גינון חצרות נעשה בהתאם לתנאי השטח ולצרכים שלכם.

 

תוכן עניינים