החלפת משאבות לבריכות נוי

מחפשים שירותי החלפת משאבות לבריכות נוי? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

משאבות לבריכות נוי הן הגורם העיקרי שמעניק למים חיים. באמצעות סחרור המים וחמצונם דגי הנוי יכולים לשחות בבריכות בתנאים להם הם רגילים. מעבר לכך המשאבות שומרות על מים צלולים ונקיים מבלי שתצטרכו להחליף אותם. במידה ולא ניתן לתקן את המשאבה מומלץ להחליף אותה, אך חשוב לבחור במשאבה איכותית המותאמת לבריכה שלכם, לגובה המים ועוד. כאן תמצאו את המידע על החלפת משאבות לבריכות נוי.

 

הקמת בריכת נוי בגינה

כחלק מהקמת הגינה שלכם, בריכת נוי יכולה להוסיף המון לנוף ולעיסוק. בבריכה לא רק הילדים שלכם ילמדו על הדגים וצמחי המים כחלק מאיכות הסביבה, גם אתם תוכלו לנוח לצדה ולהירגע לצלילי פכפוך המים. מעבר לכך היא תשדרג את מראה סביבת הבית שלכם ותוסיף לאווירה של הטבע. כדי להקים בריכת נוי תצטרכו קודם כל לבחור שטח מתאים בו השמש זורחת ומסייעת להתפתחות צמחי המים ומצד שני מקום בו יש בחצי השני של היום צל כדי שלא יתפתחו בבריכה אצות.

אם זה לא מתאפשר ישנן פתרונות הצללה לשם כך. בנוסף, מומלץ שהבריכה לא תהיה מתחת לעץ נשיר מאחר והעלים יאלצו אתכם לעבוד יותר על מנת שלא ירקבו במים. יחד עם זאת, ניתן לרכוש סקימר עם משאבה שיערבל את המים והעלים יתאספו לכלי המחובר אליו. ישנם גם מכשירים כאלו המתחברים למשאבת הבריכה. המשאבה עצמה מתמודדת עם גופים שחודרים למים ודוחפת אותם מעלה מעבר לכך שהיא מספקת חמצן.

 

משאבות לבריכות נוי

כאמור תפקידה העיקרי של המשאבה הוא לספק חמצן לדגי הנוי ולכן יש לשים לכמה דברים במשאבה. ראשית, הספיקה שלה צריכה להיות כפולה מנפח המים. כלומר ביחס של 1:1. שנית, המדחף שמערבל את המים צריך לבצע את תפקידו ולעצור גופים וחלקיקים העוברים במשאבה על מנת שלא תיהרס. שלישית רשת הסנן צריכה להיות גדולה דיה על מנת לצמצם סתימות של החלקיקים.

גם ההתאמה של המשאבה לבריכה עצמה חשובה, היא צריכה להיות ממוקמת במחצית גובה המים של בריכת הנוי. בנוסף, אם למשל יש בבריכה מפל המשאבה צריכה להיות עם ספיקה גבוהה. כמו כן, המשאבה צריכה להיות חסכונית בחשמל כי הצריכה שלה תשפיע על חשבון החשמל שלכם.

 

סוגי משאבות לבריכות נוי

ישנם 3 סוגי משאבות לבריכות נוי. האחת נקראת משאבה טבולה לבריכה מאחר והיא ממוקמת מתחת למים. זוהי המשאבה הפופולרית ביותר כיוון שהיא שקטה וההספק שלה מצוין. השנייה היא משאבה חיצונית הממוקמת מחוץ לבריכה ומתחברת לצינור היושב בתוך המים על מנת שהיא תוכל לשאוב. משאבה זו מרעישה והצינור עלול להיסתם במידה ולא דואגים לנקות אותו לעיתים קרובות. המשאבה השלישית היא מסוג מצוף.

למרות שהיא לא מיועדת לבריכות נוי ניתן להשתמש בה במקומות מוצפים. אך יש לדעת שהיא צורכת יותר חשמל כיוון שכוח השאיבה שלה גדול יותר. לפיכך, משאבה מסוג זה תתאים לבריכות נוי בהן יש מזרקות או מפלים גדולים.

 

אילו תקלות יכולות להיות במשאבות לבריכות נוי?

אחת התקלות הנפוצות היא כאשר המשאבה אינה מחטאה את המים ואינה מסננת אותם בצורה קבועה או חלקית. תקלה אחרת יכולה לקרות עקב לחץ מים לא תקין שאותו ניתן להגביר בתיקון. התיקונים גם יכולים לכלול החלפה של מסבים במשאבות, החלפת אטמים, החלפת קבלים וכל אלמנט אחר במשאבה. ברגע שהמנוע של המשאבה נפגע יהיה משתלם יותר להחליף את המשאבה כולה.

יש לבדוק את הסיבה לתקלה כי ייתכן שמדובר בהתקנת משאבה לא כראוי או במשאבה שלא מתאימה לבריכת הנוי. חשוב לדעת שאם התיקון הוא יותר ממחצית של עלות משאבה חדשה, עדיף להחליף ולא לתקן. ישנן אף משאבות שכדי לתקן אותן צריך לפרק ולהרכיב מחדש ולכן תשתלם יותר רכישה של משאבה חדשה. מעבר לכך, חברות המתמחות במשאבות לבריכות נוי יכולות להעניק ייעוץ בתכנון מערכת שאיבה, לבצע תחזוקה שוטפת במשאבות ולהעניק שירותי תיקונים.

 

החלפת משאבות לבריכות נוי

במידה ואתם מתכוונים להחליף את המשאבה שלכם מומלץ לרכוש משאבה טבולה לבריכת הנוי. כאמור, משאבה זו נמצאת בתוך הבריכה עצמה ודואגת להכניס חמצן ישירות למים על מנת שהדגים יקבלו את האוויר לו הם זקוקים. בשל מיקומה המשאבה מכניסה ומוציאה מים ולא שואבת אותם החוצה. כלומר, ישנה סירקולציה כמו במזרקה.

בצורה כזו אין מצב שלא יהיה אוויר לדגים. יחד עם זאת, כשמחליפים למשאבה טבולה יש לבדוק שהיא עם יכולת שאיבה חזקה ולא פשוטה כמו באקווריום הביתי. בנוסף, היא צריכה לסנן את המים היטב ולבסוף רמת הדחיפה שלה צריכה להיות גבוהה כדי שתהליך ההתחמצנות יהיה יעיל יותר.

 

אצל מי מחליפים משאבות לבריכות נוי?

החלפת משאבות נוי דורשת ידע ומקצועיות. יש למצוא חברת משאבות אמינה שתדע להתאים את סוג המשאבה לבריכת הנוי ולצרכים שלכם. נציגי החברה צריכים להגיע אליכם ולתת הצעת מחיר. תוכלו להשוות בין כמה חברות ולקבל החלטה לא רק בשל המחיר, אלא גם עבור האיכות. זכרו שבהתאם לדגם המשאבה ניתנת אחריות עליה ולכן חשוב להיות מודעים לתקופת האחריות. למשל, לדגמים גרמניים יש אחריות ל-5 שנים. לבסוף המשאבה צריכה לתת תפוקה 24 שעות ביממה ולכן הדגם והאחריות חשובים ביותר.

 

המצע והדגים המתאימים לבריכת הנוי

כמצע לבריכת הנוי מומלץ להניח מצע מחומר מינרל נטרלי עם שטח המותאם לגודל הבריכה. מצע זה יסייע כבית גידול לבקטריות. מבחינת כמות הדגים צריכה להיות התאמה במספרם לגודל הבריכה. אין לשים יותר מדי דגים. למשל, בבריכת נוי קטנה מומלץ להכניס עד 6 דגי נוי. כאשר רוכשים דגים צריך גם לחכות כ-6 שבועות עד שהמים יתאזנו בעזרת המשאבה בבריכה.

 

תוכן עניינים