החלפת משאבות למזרקות

מחפשים שירותי החלפת משאבות למזרקות? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

מזרקה היא אביזר נוי שמקובל מאוד בחצרות של בתי אצילים וארמונות באירופה המשלבים פיסול בסגנון בארוק. יחד עם זאת, אנשים רבים מחליטים להתקין מזרקות בגינות הפרטיות שלהם. זו לא חייבת להיות מזרקת סילון גדולה כמו שרואים בסרטים. אפשר להסתפק במזרקה קטנה על פי טעמכם האישי ועל פי התקציב שלכם. תוכלו ליהנות ממזרקה בבריכת הנוי או ממזרקה במרכז הגינה ולהירגע לצלילי פכפוך המים. חשוב שהמזרקה תהיה איכותית ובעלת משאבה תקינה לסרקולציה של המים. כאן תקבלו את המידע על החלפת משאבות למזרקות.

 

מה צריך כדי להתקין מזרקה בגינה?

על מנת שתזכו להתקין מזרקה מעוצבת בגינה בה השקעתם לא מעט, תצטרכו חיבור לחשמל ולמים. הצנרת צריכה להתחבר אל הנקודות באופן בטיחותי ואסתטי ולכן יש להיעזר באיש מקצוע. המזרקה עובדת באמצעות משאבה על מנת לבצע פעולה של סירקולציה במים. כלומר, לשאוב ולהתיז מים שוב ושוב. הפעולה גורמת ללחץ ולא לזרימה של מים על פי כוח הכובד. למשאבה צריך להיות גם סנן מים שישמור על זרימה של מים צלולים ונקיים.

ישנן משאבות פשוטות וקטנות או גדולות ומורכבות שמסייעות לעיצוב מרשים של הגינה. המשאבה למעשה יוצרת את האפקט של זרימת המים ואחראית על הפכפוך שלהם. את המשאבה יש לבחור על פי גודל הבריכה על מנת שהיא תשלוט על כמות המים. הבריכה שהיא המקור ממנו המשאבה שואבת וזורקת את המים מגיעה בסוגים שונים וניתן אף להוסיף לה תאורה ולקבל אפקט רומנטי ומקסים גם בלילה.

 

2 סוגי מזרקות עיקריים לגינה

סוג אחד הוא מזרקה שאותה חופרים בתוך האדמה ומחברים לה משאבה והיא נקראת בריכה קבורה. הסוג השני היא בריכה הנבנית על הקרקע וכך נראית בולטת וגבוהה יותר. מזרקה זו מכונה בריכה חיצונית או מוגבהת והיא יותר מרשימה ויותר יקרה מהסוג הראשון. לאחר שמחליטים על סוג המזרקה חשוב לדעת מה הצרכים שלכם. כלומר, האם תרצו להכניס לבריכת המזרקה צמחי מים ודגי נוי או להותיר אותה רק עם מים. במידה ותרצו גם צמחי מים ודגים בחרו באגן בריכה עמוק בהתאם לתקציב ולטעם האישי שלכם.

 

 

החלפת משאבות למזרקות

מומלץ למקם את המזרקה במקום בו היא תקבל הרבה שמש במידה והחלטתם להכניס אליה צמחיית מים. כאן נכנסת לתמונה החלפת המשאבה. לשם כך תצטרכו משאבה שיש לה פילטר UV כדי שהצמחייה לא תתפתח יתר על המידה ועל מנת שהמים לא יהיו ירוקים. אומנם משאבה כזו תהיה יקרה יותר ממשאבה רגילה, אך בהחלט השקעה שתוסיף הרבה לעיצוב הגינה שלכם. בנוסף, המשאבה צריכה להיות עם הספק שייצר לחץ מים מתון. כלומר, לא חזק ולא חלש מדי על מנת שיהיה נעים לשבת בגינה ולשמוע את המים מפכפכים בעדינות.

 

בריכת נוי או מזרקה?

בריכת נוי יכולה להיות חלק נפרד העומד בפני עצמו או חלק ממזרקה. כלומר, אם יש לכם גינה גדולה תוכלו למקם במקום אחד מזרקה ובמקום אחר בריכת נוי או לשלב ביניהן. כשמדובר על בריכת נוי יש למקם אותה במקום חצי מוצל או לדאוג למשאבה עם פילטר UV. בנוסף, עדיף שלא תהיה מתחת לעצים נשירים כדי שלא יתאספו בתוכה הרבה עלים ולכלוך.

אם יש לכם ילדים בבית יש לתחום את הבריכה בגדר עם שער. אם מדובר רק על מזרקה והיא גבוהה מספיק או שחלל הבריכה שלה קטן, אין צורך לחשוש. יש לקחת בחשבון שהתחזוקה של בריכת נוי היא הרבה יותר מסובכת מתחזוקה של מזרקה, למרות שגם שם יש משאבה שמנקה את המים.

יחד עם זאת, יש לנקות את הפילטר של המשאבה, להאכיל את הדגים ולנקות אותה במידה ומדובר בבריכה טבעית ללא משאבה. כאשר מותקנת מזרקה בבריכה היא מסייעת להכנסת חמצן הדרוש לדגים, לצמחים ולניקוי הבריכה. בבריכת נוי ללא משאבה ניתן לגדל דגי זהב שאינם זקוקים לחמצן עם צמחי מים המספקים להם זאת, אך היא תצטרך הרבה יותר תחזוקה.

 

כל מזרקה והמחיר שלה

כאשר אתם מחליטים לרכוש מזרקה תמצאו שישנם דגמים רבים שהמחירים שלהם אינם זהים. המחיר נקבע בהתאם לסוג המזרקה, לגודל המשאבה, לגודל הבריכה ולחומרים ממנה היא בנויה. ישנן מזרקות מאבן או שיש שיהיו יקרות יותר ממזרקות פלסטיק או עץ שפחות מומלץ כיוון שאינו עמיד לאורך זמן למים.

בנוסף, לגודל המזרקה יש השפעה על המחיר כי מה שגדול יותר עולה יותר. קחו בחשבון שהמזרקה תשפיע על חשבון המים שלכם במידה והיא תהיה גדולה. בנוסף, ככל שהמזרקה תהיה גדולה יותר כך גם המשאבה אותה תתקינו תהיה גדולה, חזקה ויקרה יותר. כמו כן, תוספות של צמחיית מים תשפיע על המחיר כי למעשה תרוויחו גם בריכת נוי בגינה.

 

האם אפשר להחליף משאבה למזרקה לבד?

ישנם אנשים עם ידיים טובות שפשוט רוכשים משאבה, מחברים אותה לבריכה שבנו לבד או למקור מים אחר ויוצרים מזרקה על פי ההוראות. המזרקה יכולה להיות בנויה מאבנים המונחות אחת על השנייה בצורה מדורגת על מנת שהמים יזרמו כמו מפל בטבע, או לרכוש מזרקה מוכנה. חשוב לדעת שלא כולם מסוגלים לעשות את זה לבד, על אחת כמה וכמה כשמדובר במזרקה מורכבת. לכן, מומלץ להזמין גנן שיתקין או יבנה את הבריכה ויחבר אליה את המשאבה.

כך תקבלו מזרקה שהותקנה בצורה מקצועית ואף תקבלו עליה ועל המשאבה אחריות. בנוסף, גנן שיעניק לכם גם שירותי תחזוקה לגינה, ידאג לנקות את הפילטר במים על מנת שיוותרו נקיים. חשוב לבחור באדם אמין ומוכשר שיש לו מוניטין והמלצות קודמות בגינון ובהתקנת מזרקות הכולל ניסיון בהפעלת בריכות נוי, התקנה של מערכת השקיה, גיזום וכל מה שתזדקקו לו בתחזוקה השוטפת של הגינה.

 

תוכן עניינים