התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

היכרות עם המאפיינים השונים של שירותי התקנת טפטפות יכולה לעזור לבחור אותם בצורה נכונה יותר. כמו כן, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהתייעץ עם בעלי מקצוע גם לגבי הבדלים בין שירותי התקנה וגם לגבי תכונות שונות של טפטפות שונות טפטפות משולבות בהמון סוגים שונים של גינות. אפשר למצוא טפטפות בגינה פרטית, בחצר של בתי עסק או בתי מלון, בפארקים, בגינות ציבוריות ועוד. בכל אחד מהמקומות האלה, המטרה של טפטפות היא להשתלב במערך הדישון והגינון המלא. ספציפית, התפקיד של טפטפות הוא לספק פתרונות השקיה אופטימאליים ומדויקים. אם מתקינים נכון את הדגם המתאים של טפטפות, אפשר לחסוך בהוצאות ובמאמץ פיזי.התנאי לניצול היתרונות השונים של טפטפות הוא להתקין אותן באופן מקצועי. אפשר לכאורה לנסות להשלים לבד לגמרי את התהליך של התקנת טפטפות, אך הוא עלול לגרום נזקים ואף כרוך בהמון מאמץ פיזי. במקום זה, כנראה שעדיף ליצור קשר עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

 

מה כוללים שירותי התקנת טפטפות?

שירותי התקנת טפטפות הם פתרון משתלם שיש לו ערך מוסף. בשלב הראשון, השירות הזה כולל פגישה עם הלקוח במקום שבו נמצאת הגינה. המטרה בשלב הזה היא לבצע תיאום ציפיות כללי ולקבל הכוונה מקצועית. הלקוח הוא כמובן שזה שבסופו של דבר בוחרים את הדגם המתאים של טפטפות ואף מתאם את שירותי ההתקנה הכי רלוונטיים עבורו, אך חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי לשמוע חוות דעת אובייקטיבית ומבוססת.

בשלב הבא מבצעים תיאום של לוח זמנים וקובעים את המחיר. ככל שלוח הזמנים צפוף יותר ויש דרישה לדחיפות גבוהה מהצד של הלקוח, זה כמובן ישפיע על המחיר ועשוי לייקר אותו. אבל אם נמצאים בתהליכי שיפוץ או שינוי של הגינה ורוצים לתאם שירות מקצועי של התקנת טפטפות בהתראה יחסית ארוכה, אין בעיות כאלה.

 

בהתקנת טפטפות – לא רק המחיר קובע!

הטעות הנפוצה היא להסתכל רק על השורה התחתונה בהצעת המחיר של כל חברה מקצועית שמציעה שירות של התקנת טפטפות. אז למרות החשיבות של המחיר, מה שעדיף לעשות זה לנסות טוב יותר להבין מה השפיע עליו.הגורמים השונים המשפיעים על המחיר של התקנת טפטפות הם גודל הגינה, רמת הנגישות, סוג הצמחיה או העצים שאותם צריך לכסות וכן הלאה. מעבר לכך, יכולים להיות פערי מחירים בין העלות של התקנת טפטפות במקום נגיש יחסית לבין התקנה של אותן טפטפות בדיוק בחצר שאין אליה גישה מהירה וזריזה.

 

כל כמה זמן צריך להחליף את הטפטפות?

אחד היתרונות שכדאי להדגיש מבחינת ההבדל בין התקנה עצמאית לבין התקנת טפטפות בצורה מקצועית קשור לנושא העמידות. אם מתקינים טפטפות בצורה מקצועית ויסודית, מרוויחים אמינות גבוהה שלהן לאורך זמן. בזכות האמינות הזו, לא צריך לשלם עוד כסף על החלפה של טפטפות והן ממשיכות לפעול באופן אקטיבי ונכון גם בגינות גדולות.

במידה ולא בטוחים לגבי עמידות של טפטפות מסוימות לעומת טפטפות אחרות, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. ברוב המקרים, התייעצות לצורך הכוונה מקצועית לא כרוכה בהתחייבות מצד הלקוחות. לכן, מסתכלים גם על העלות של ההתקנה בפני עצמה וגם על ההבדלים בין הסוגים השונים של טפטפות.

 

כמה זמן נמשך ההתקנה?

עוד שאלה שמטרידה בעיקר אנשים פרטיים לגבי התהליך של התקנת טפטפות היא כמה זמן נמשך הפרויקט. השאלה הזו מתעוררת כי התקנת טפטפות מחייבת מטבע הדברים חפירה בקרקע ועבודות שעלולות לגרום לא מעט לכלוך. אז אם למשל רוצים לתאם פרויקט של התקנת טפטפות חדשות בבתים קיימים, לגיטימי לשאול כמה זמן זה ייקח ואיך זה אמור להשפיע על המשפחה או השכנים.

החדשות הטובות הן שהתקנה של טפטפות גם בגינה פרטית וגם בגינה ציבורית היא פחות ארוכה מכפי שנהוג לחשוב. למעשה, רוב התהליך מתבצע בכלל בלי לגרום יותר מדי נזק וכמובן בלי להסב נזק לצמחיה או למערכת ההשקיה הקיימת. גם אם כבר יש השקיה ורק רוצים לשדרג אותה, התקנת טפטפות בליווי בעלי מקצוע תהיה פתרון מעולה.

 

התקנת טפטפות באחריות ולפי הנחיות היצרן בלבד

מה שמאפיין עבודה מקצועית בתהליך של טפטפות הוא היצמדות להנחיות של היצרן. אלו הנחיות שקובעות בין היתר איפה כדאי להתקין את הטפטפות, כמה טפטפות כדאי לשלב בכל סוג של גינה, איזה שטח מכסות טפטפות מדגמים מסוימים לעומת דגמים אחרים וכן הלאה.

המידע המפורט על ידי היצרן לגבי התקנת טפטפות שקוף לחלוטין גם עבור הלקוחות. כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להשוות בין סוגים שונים של טפטפות על פי המידע הזה ולנסות להיעזר בו גם כדי לתאם שירותי התקנה. אם מתאמים שירות מקצועי של התקנת טפטפות ולאחר מכן משתמשים בהנחיות היצרן כדי לדעת איך לתחזק אותן, מורידים משמעותית את הסיכון לתקלות.

 

באיזו עונה מומלץ לבצע התקנת טפטפות?

טפטפות פועלות בחודשי הקיץ ועונות המעבר. אפשר כמובן להפעיל את הטפטפות גם בחורף, בעיקר במדינה חמה כמו ישראל שבה יש כמות משקעים נמוכה, אבל צריך לבדוק שלא יוצרים יותר מדי עומס על הצמחייה.מבחינת ההתקנה, אין ספק שמשתלם יותר לתאם אותה בעונת החורף ולא בקיץ. אם מתאמים התקנת טפטפות בחורף, מרוויחים את הביקוש הנמוך מצד אחד ואת ההיצע הגבוה של נותני שירותים מצד שני.

במילים אחרות, רוב האנשים מתאמים שירות מקצועי של התקנת טפטפות בקיץ ולא בחורף – אבל מי שפועל הפוך יכול לחסוך בהוצאות.לסיכום, התקנת טפטפות היא חלק מסל שירותים קריטי לבעלי גינות וחצרות. באמצעות טפטפות ניתן להשיג יתרונות שונים ולכן חשוב שההתקנה שלהן תהיה כמה שיותר יסודית ומקצועית.

 

תוכן עניינים