התקנת מזרקות לגינה

מחפשים התקנת מזרקות לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

כל מה שצריך כדי להוסיף שיק אירופאי לגינה ישראלית הוא פשוט להוסיף מזרקה. כיום יש אין ספור סוגים ועיצובים שונים של מזרקות שהופכות את הגינות הישראליות למלאות בסטייל, בואו לבחור אותן באירופה לא מעט בתים נבנים על גדות נהרות או אגמים על מנת להשיג את האפקט המרגיע על צליל פכפוך מים. בישראל, המים הם משאב חיובי שאין ממנו המון, לכן אנשים משלבים בגינות שלהם מזרקות שמייצרות את אותו האפקט בעלות נמוכה בהרבה ובצורה שמתאימה לאקלים הישראלי ולגאוגרפיה הישראלית. זה שלרוב רובנו אין גם מחוץ לבית לא אומר שלא ניתן להנות מהרעש הקסום הזה. כל מה שצריך לעשות זה פשוט להתקין או לשלב בגינת הבית איזה שהיא מזרקה. מעבר לרעש הקסום, מדובר בתוספת מרגשת של יופי ואלמנט עיצובי שלא ניתן להתעלם ממנו.  

 

היתרונות של מזרקה לגינה

אחת הסיבות שכולם מכירים להתקנת מזרקות לגינה היא פשוט הוספת אלמנט עיצובי יפה ומרהיב לגינה. כמובן שאכן כך. הוספה של מזרקה לגינה או למרפסת הופכת את החלל למהמם וכמעט אין אדם שלא אוהב את העיצוב שהיא מביאה. עם זאת, רוב האנשים לא יודעים שלהוספה של מזרקה לבית יש אלמנט גם נפשי. רעש של פכפוך מים יוצר בכל אדם רגיעה אם הוא רוצה בה או לא. מעבר לזה, מזרקה בגינה משמשת גם כסוג של מכשיר אידוי לצמחי הגינה. מה שמגדיל את רמת הלחות בגינה או באזורים היבשים יותר שלה.

 

תשתית נדרשת

לפני שבכלל חושים על הוספה של מזרקה כל שהיא לגינה צריך לבדוק מספר דברים חשובים. ראשית כל, על מנת להתקין מזרקה יש צורך בקטע קרקע מתאים מבחינת שיפוע. מזרקה צריכה קרקע ישנה על מנת לפעול במחזוריות הנדרשת לה. כמו כן, צריך חיבור חשמל כל שהוא באזור שיוכל להגיע לאזור המזרקה, הרי המשאבה של המזרקה צריכה חשמל. מעבר לכך יהיה צורך בחלק מהמזרקות בחיבור למים. אם כן, לא תמיד צריך חיבור כזה. ישנן גם מזרקות שיכולות לפעול על מחזוריות המים שהן מכילות בלבד.

 

שלב ראשון – תכנון

השלב הראשון בכל התקנת מזרקות לגינה היא תכנון מוקפד של הדברים. זה השלב בו מנסים להבין איפה בדיוק למקם את המזרקה, איך רוצים שזה יראה, איך המזרקה תתכתב עיצובית עם שאר הגינה ואיך שומרים עליה מנזקים חיצוניים ככל האפשר.

בשלב התכנון יש למקם עתידית ברמת התכנון את המזרקה ולהבין איזה סוג של עיצוב יהיה המתאים ביותר וההגיוני ביותר למקום בו רוצים להניחה. במידה וישנן חיות מחמד בבית, צריך לקחת בחשבון שהם לא יעשו נזקים למזרקה ויהיה בגובה שונה מהן. מה גם שצריך לתכנן את המיקום של המזרקה בהתאם למיקום השמש, הצל והאור בגינה.

 

שלב שני – לבחור סוג מזרקה

שלב הבחירה הוא השלב של לפני התקנת מזרקות לגינה. זה השלב להבין איזה סוג של מזרקה רוצים ובאיזה עיצוב. השלב הזה הוא קשה במיוחד מאחר ויש אין ספור עיצובים שונים וסוגים שונים של מזרקות. מכאלה שיוצאות מהקיר ועד כאלה שמורכבות מסלעים טבעיים שמונחים האחד על השני.

מעיצובים קלאסיים ועד עיצובים שהעין מתקשה לקלוט במבט הראשון. צריך להבין איזה גודל אגן מים רוצים. הכוונה היא לבריכה בתחתית המזרקה שאוספת את המים לפני שהם ממוחזרים. איפה יהיה ראש המזרקה ואיפה תהיה המשאבה. בשילוב כל השיקולים הללו ניתן יהיה לבחור את המזרקה האידיאלית.

 

שלב שלישי – התקנה

מבחינת רוב האנשים שלב התקנת מזרקות לגינה הוא השלב הרגוע והשקט ביותר. הסיבה לכך טמונה בעובדה שמי שמבצע את ההתקנה יהיה תמיד איש מקצוע בתחום. לא מומלץ להתקין מזרקה בגינה ללא אנשי מקצוע מאחר ויש להבין היטב את מעגלי החשמל והמים, מה שעלול להיות מסוכן עבור מי שלא מנוסה בעבודה.

עבודת אנשי המקצוע תהיה כזאת שתתחיל ביצירת דרך הגעה של החשמל והמים אל המקום של המזרקה והתקנה של מכשירי המזרקה השונים כמו המשאבה וכולי. לאחר מכן תותקן המזרקה עצמה במקום שתוכנן מראש. לאחר שלבים אלו ימלאו את המזרקה במים ויתחילו לבצע בדיקות. כשהכל תק תקין וכל המעגלים נסגרו, סיים איש המקצוע את ההתקנה והמזרקה מוכנה.

 

שלב רביעי ואחרון – טיפול ותחזוקה

אסור לשכוח שגם לאחר כל התהליך של בחירה, אפיון, תכנון, רכישה והתקנת מזרקות לגינה רק מתחילה העבודה. בעצם מזרקה לא צריכה יותר מדי אחזקה אבל היא כן דורשת מעט עבודה. כל הרעיון של התחזוקה של המזרקה יהיה כדי לשמור על הלב שלה, הרי הוא המשאבה. מעבר לניקוי תכוף על פי הוראות היצרן יש לשמור היטב על המים במזרקה, לוודא שהם נקיים מלכלוכים כמו עלים, אבק, ענפים או כל דבר שהמשאבה עלולה לינוק אליה.

ברגע שהמשאבה תקינה ונקיה בדרך כלל כל המזרקה תהיה תקינה.  המשאבה צריכה להיות באופן קבוע מתחת לפני המים, כך שצריך לשמור על מפלס מים אחיד כל הזמן. יש למלא במעט מים כל תקופה קצרה מאחר והשמש הישראלית מאדה אותם מתוך המזרקה.

 

שינויים לאחר ההתקנה

לעיתים, התקנת מזרקות לגינה היא רק ההתחלה ופתאום לאחר כמה שנים אנחנו מוצאים את עצמנו רוצים איזה שהוא שינוי בחלל הגינה. לא צריך תמיד להחליף ישר את המזרקה. ברוב המקרים אפשר להשתמש במזרקה שקיימת ופשוט לבצע בה שינויים.  מזרקה ישנה בעומדת בגן יכולה להיות בסיס מעולה למזרקה חדשה. אפשר פשוט לצבוע אותה מחדש. להחליף את המשאבה שתייצר איזה שהוא זרם שונה מהזרם שעד כה היה במזרקה. ניתן להוסיף ריצופים שונים, אבנים עיצוביות שונות ואפילו להוסיף מפל בתוך המזרקה. בהצלחה!

 

תוכן עניינים