תיקון מחשבי השקיה

מחפשים שירותי תיקון מחשבי השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

תיקון מחשב השקיה נעשה מסיבות שונות והוא הכרחי על מנת שלא יהיה נזק גדול לצמחייה בה השקעתם ולעלות עיצוב הגינה. הגינה משמשת אתכם כדי שתוכלו ליהנות לשבת ולשוטט בה, לארח, לשחק וליהנות מזמן איכות. אם בעבר נהגו להשקות את הגינה בצינור או משפך, היום כבר כולם מכניסים לגינות מערכות השקיה ממוחשבות שצריכות לעבוד כראוי כדי לחסוך מים, זמן ומאמץ ולכן תפקודן משמעותי ביותר. 

 

תפקידה של מערכת השקיה ממוחשבת

מערכת השקיה ממוחשבת מתוכנת כך שאתם תוכלו לקבוע את זמני ההשקיה ואת כמות המים הרצויה להשקיה. מאחר והגינה היא חלק מהבית שלכם תצטרכו לדאוג למערכת השקיה איכותית עם אחריות שתעבוד על פי התכנון שלכם. בהנחה והצמחייה שלכם מתייבשת ייתכן שלא תכננתם נכון את תכנית ההשקיה, אך גם ייתכן שמדובר בתקלה משמעותית.

למשל, תכנית של השקיה במשך פעמיים ביום, 10 דקות בכל פעם, לא אמורה לייבש את הצמחייה גם בימים חמים מאוד. יכול להיות שהבעיה היא אחרת, כמו למשל סתימה בטפטפות או ראשי מתזים מקולקלים, אך גם ייתכן שהמחשב במערכת ההשקיה אינו תקין.

 

הסיבות לתקלות במחשבי השקיה

מחשב מערכת השקיה יכול להתקלקל כתוצאה מבלאי או בשל הפעלה לא נכונה או אגרסיבית מדי. המחשב עצמו צריך להחזיק לפחות ל-10 שנים ולכן אם עברה תקופה זו, זה הזמן להחליף את מערכת ההשקיה. כשמדובר במערכת השקיה איכותית המחשב גם יחזיק 25 שנים, הכל בהתאם לאיכות הדגם והייצור של המכשיר. בנוסף, אם הכפתורים במחשב ניזוקים מלחיצות חזקות, החוטים שלו תלושים, הפקודות לא עוברות בשל חיווט לקוי ועוד, זוהי תוצאה של בלאי ורוב הסיכויים שהמחשב הוא הגורם לתקלה.

 

תיקון מחשבי השקיה

ניתן לתקן את מחשב ההשקיה במקרים מסוימים אך צריך לדעת שהתיקון יעלה מ-400 ₪ ומעלה כאשר למחשב מחובר רק ברז השקיה אחד. במידה ומחוברים אליו 6 ברזי השקיה העלות גם יכולה להגיע ל-1,200 ₪. הפתרון הוא להזמין את חברת שירותי הגינון על מנת שיבדקו את התקינות של כל מערכת ההשקיה. כלומר, את הטפטפות, המתזים, הממטרות, הסנן, הצנרת ועוד.

ייתכן שהתקלה לא במחשב וכך תחסכו כסף כיוון שתקלות אחרות זולות יותר. מומלץ לצלם את מערכת ההשקיה ולתאר את הבעיה בפני המתקן וכך לחסוך זמן וביקור נוסף שיעלה לכם כסף. אם המתקן מקצועי הוא ידע לאתר את התקלה כבר מההסברים והתמונות שלכם.

 

כיצד פועל מחשב ההשקיה?

מחשב השקיה בנוי מ-2 אלמנטים עיקריים: בקר וברז חשמלי. הבקר אחראי על פקודות מועד, משך הזמן ואופן ההשקיה. כלומר, באילו ימים, שעות ולכמה זמן תפעל מערכת ההשקיה. הברז החשמלי מקבל את המידע מהבקר באמצעות חוטים אלקטרוניים. כלומר, הוא נפתח ונסגר בהתאם לפקודות. בנוסף, המחשב מורכב ממצג שעון דיגיטלי, לחצנים ורכיבים אחרים.

 

סוגי מחשבי השקיה

ישנם 3 סוגי מחשבים המפעילים את מערכת ההשקיה, מחשב חד קווי העובד באמצעות סוללה, רב קווי העובד על חשמל ורב קווי העובד על סוללות.  למחשב החד קווי יש קו אחד להשקיה אוטומטית. הוא אחראי על אזור השקיה מסוים, כלומר, שטח קטן בו כל הצמחים מקבלים כמות זהה של מים. למשל, השקיה של עציצים שבה המערכת מווסתת באופן מדויק את כמות המים שלהם הצמחים זקוקים, מבלי לבזבז טיפת מים כפי שהיה קורה אם האזור היה מקבל מים מצינור. למחשב זה יש אחריות לשנה על תיקונים.

למחשב רב קווי העובד על חשמל של 220 וולט יש שליטה על צמחייה נרחבת יותר שמקבלת מים באופן שונה אחת מהשנייה. כלומר, הוא פוקד על מספר ברזים את כמות וזמני אספקת המים כאשר כל קו מתוכנת באופן אחר. מחשב כזה יכול לשלוט על 12 קווים ומעלה והחיבור שלו על ידי שנאי חשמלי. בצורה כזו הברזים יכולים להיות רחוקים מהמחשב. יחד עם זאת, כאשר יש הפסקות חשמל הוא לא יעבוד ויש להגן עליו מלחות כדי שלא יהיה קצר חשמלי.

לעומת זאת, מחשב רב קווי העובד על סוללות של 9 וולט יעשה את אותה פעולה על שטח גדול של צמחייה בהתאם לכמות הברזים המחוברת אליו. היתרון הוא שהפסקות חשמל לא ישפיעו על העבודה שלו ויש לסוללות הגנה מלחות ונזקי השמש. הדבר היחידי הוא שיש להחליף את הסוללות בכל עונה על מנת שימשיך לתפקד בצורה פונקציונאלית.

 

מתי מומלץ להשתמש במחשבי השקיה?

אם יש לכם מספר עציצים במרפסת או בחצר אין צורך לרכוש מערכת השקיה ממוחשבת. השקיה אוטומטית יעילה כאשר יש גינה עם צמחיה שונה, עצים, שיחים, גינת נוי, גינת ירק או מדשאות. גופים ומוסדות ציבוריים מוצאים שהמערכת הממוחשבת יעילה מאחר והם חוסכים בכוח אדם ובמים. גם בעלי הגינות הפרטיות זיהו את הפוטנציאל שחוסך להם זמן ומאמץ והתחילו לרכוש מערכות כאלו.

מדובר על נוחות מאחר וההשקיה עובדת בשעות המוקדמות של הבוקר כאשר השמש לא מייבשת את המים וכמו כן כאשר נוסעים לחופשה ולא נמצאים בבית. לא צריך לקרוא לחמות שתבוא להשקות את הגינה ויודעים שיש על מי לסמוך. בנוסף, העלות של מערכת השקיה ממוחשבת נמוכה וכך גם כשמדובר בתיקונים שלה. פתרון אופטימלי זה יוכיח את עצמו כשתקבלו את חשבון המים ולכן שווה להשקיע במערכת כזו.

לסיכום, השקיה ידנית כבר לא רלוונטית כאשר רוצים לאזן את ההשקיה ולהתאים אותה לתנאים בשטח, לאזור הגיאוגרפי, לצמחייה ולסוג הקרקע. זו האפשרות היחידה למנוע נבילת צמחים, ריקבון ומזיקים מאחר ולא משקים יתר על המידה. כלומר, כל צמח וצמח מקבל את כמות המים הדרושה לו בצורה מדויקת, מה שלא ניתן להשיג בהשקיה ידנית.

 

תוכן עניינים