העתקת עצים בבת ים

מחפשים העתקת עצים בבת ים? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

שילה - גיזום וכריתת עצים
אור שילה

שילה - גיזום וכריתת עצים

נבדק לאחרונה 11.07.2024
4.98
63
חוות דעת
התמחויות: כריתת עצים , גיזום עצים , טיפול נכון בעצים , מוסמך עבודה בגובהה , ניקיון גינה ויישור קו , תעודת גוזם מומחה , שירות ואמינות
עומרי - גיזום וטיפול בעצים
עומרי עמרוסי

עומרי - גיזום וטיפול בעצים

נבדק לאחרונה 28.05.2024
4.97
39
חוות דעת
התמחויות: גיזום כל סוגי העצים , מטפס עצים מומחה מטעם משרד התמ``ת , כריתת עצים , העתקת עצים , מקצוען , אורתופדיה לכל סוגי העצים
נמר על העץ
נדבי עוגן

נמר על העץ

נבדק לאחרונה 01.07.2024
5
18
חוות דעת
התמחויות: כריתה וגיזום כל סוגי העצים , העתקת עצים , גוזם מומחה בעל רישיון והסמכה , עמידה בלוחות זמנים , מחירים הוגנים , יחס אישי ומקצועי , אחריות מלאה על כל עבודה
אילנות - גיזום וכריתה
שאול לוי

אילנות - גיזום וכריתה

נבדק לאחרונה 14.07.2024
4.97
116
חוות דעת
התמחויות: ביצוע סקרי עצים , כריתת עצים אך ורק באישור כריתה מקק"ל , עבודה בגובה ובסנפלינג , גיזום כל סוגי העצים גם עצי פרי , עיצוב עצים , הרמת נוף העץ , גיזום חירום , ניקיון חצרות , מומחה עצים מטעם משרד החקלאות , העתקת עצים
צרצור לגינון
מוניר צרצור

צרצור לגינון

נבדק לאחרונה 11.07.2024
4.63
64
חוות דעת
התמחויות: גיזום עצים , כריתת עצים , הקמת גינות , דשא סינטטי , אחזקת גינות , מערכות השקייה , עמידה בזמנים , אחריות על עבודה

לעצים יש כבוד עצום במורשת הישראלית. הם תופסים מקום של כבוד בסיפור הציוני ובבניין הארץ. מכיוון שכך, ולאור ההכרה בחשיבותם של עצים, אנו משתדלים להימנע מלכרות אותם. לא רק אנחנו מתאמצים שלא לכרות אותם, אלא גם המחוקק שהגדיר מצבים מסוימים בהם מותר לכרות עץ וללא אישור כריתה – אסור לכרות עץ בישראל, אף לא בחצר ביתכם. פתרון לכך, עשוי להיות העתקת עצים בבת ים.

העתקת-עצים

 

העתקת עצים בבת ים – שלב אחרי שלב

העתקת עצים בבת ים הוא הליך בו במקום לעקור את עצי עירנו, אנו מעתיקים אותם למקום אחר. העתקת העץ עשויה להוות פתרון נפלא לשלל מצבים בהם היינו נוטים לעקור את העץ. העתקת עצים בבת ים יכולה להוות תחליף לעקירה כאשר העקירה נעשית לצורך מיקומו של העץ.

פעמים רבות, קבלנים נאלצים לעקור עצים כדי להשלים תוכניות בנייה בשטחים המצויים בהם עצים. לעיתים, הקבלן מבקש לעקור את העץ ובקשתו נדחית. במקום לעקור את העץ, הקבלן יוכל להעתיק את העץ מה שיפחית את הפגיעה האקולוגית.

חשבו למשל על אדם המבקש להרחיב את ביתו על חשבון החצר שלו. בחצר, מצויים עצי נוי ופרי. ניתן לעקור את העצים לשם ההרחבה, אך ניתן גם לבצע העתקת עצים בבת ים ולהעביר את העצים אל החזית הקדמית של הגינה. כך, נוכל להרחיב את הבית מבלי שהדבר יגבה את חיי העצים.


העתקת עצים עשויה להוות פתרון נפלא גם למצבים בהם העץ יוצר מפגע סביבתי. חשבו על עץ פרי שנופו נשפך לרחוב הראשי. לא תוכלו לאפשר מצב שכזה, שכן הפירות ינשרו ויטנפו את הרחוב. לא תרצו לגדום את העץ, שכן הוא מניב לכם פירות מתוקים וטעימים. הפתרון הוא לבצע העתקת עצים בבת ים אל תוך הגינה שלכם וכך להמשיך ליהנות מהעץ מבלי להזיק לעוברים ולשבים.

גם עץ שנדבק מטפיל ניתן להעתיק ממקומו. הטפיל עלול לדבק עצים אחרים ולכן אל לו לעץ הנגוע להימצא בקרבתם. בעבר, נהוג היה לעקור במיידי עץ שכזה. כיום, נעדיף לבצע העתקת עצים בבת ים על פני עקירתם וכריתתם. זהו עוד תרחיש בו העתקת עצים בבת ים תסייע לנו.

התרחיש האחרון שנציין הוא העתקת עץ עם שורשים קרובים לביוב. כדי למנוע חדירה של השורשים לביוב, נוכל להעתיק את העץ לנקודה בטוחה.

למאמר בנושא: מהן העלויות של גנן?

שלבי-העתקת-עצים

 

הליך ההעתקה – שלבים מקדמיים

העתקת עצים בבת ים ובכל שאר ערי ישראל, לא יכולה להיעשות ללא אישור. יש להגיש בקשה להעתקת עץ לפקיד היערות האזורי וזה יכריע האם לאשר את הבקשה או לא. במידה שהבקשה תסורב, תוכלו להגיש ערר לגורמים הרלוונטיים לצורך בחינה מחודשת של ההחלטה.

גם המעתיק לא יכול להיות כל גנן, אלא רק מעתיק עצים מורשה מטעם משרד החקלאות. האישור הרגולטורי דרוש שכן הליך ההעתקה דורש מומחיות בוטנית, מומחיות עירונית וניסיון רב בשימוש בכלי העבודה הרלוונטיים. ללא אישור, העתקת העץ עלולה ליצור מפגע בטיחותי חמור מאוד בפני עצמה.

אם כן, השגת האישור הרלוונטי ובחירת בעל מקצוע בעל רישיון להעתקת עצים בבת ים מטעם משרד החקלאות הינם שני שלבים מקדימים במסגרת הליך העתקת עצים בבת ים. לאחר סיומם של שני שלבים מקדמיים אלו במסגרת הליך העתקת עצים בבת ים, ניתן להתחיל בהליך העתקת עצים בבת ים עצמו.

הליך-ההעתקה

 

הליך ההעתקה – תכנון

השלב הראשון בהליך ההעתקה עצמו הוא תכנון הפעולה. בעל המקצוע יגיע אל השטח ויבחן את העץ. המעתיק יבין מהו אופן ניתוק העץ הרצוי, כך שלא יאונה לעץ כל רע. לאחר מכן, המעתיק יבחן את האזור המיועד לשתילה מחדש של העץ ויוודא כי שתילה באותו מקום אכן ריאלית. לבסוף המעתיק יסיים את שלב תכנון העתקת העץ בבת ים בכך שיתכנן את אופן ההעברה עצמה. המעתיק יכריע כיצד לבצע את ההעברה באופן טכני. בעזרת אילו כלים ומאיזה נתיב.

למאמר בנושא: איך לתכנן גינון גינה?

הליך ההעתקה – הכנת הקרקע

השלב הבא בהעתקה הוא הכנת הקרקע לקראת נטיעה מחודשת של העץ. המעתיק, בעזרת הצוות שלו, יחפרו בור בגודל המדויק עבור שתילת העץ. המעתיק ידאג שהבור יפגע כמה שפחות במרחב וידאג לשמירתו לצרכי ההעתקה בלבד.

הכנת-הקרקע

 

הליך ההעתקה – גיזום העץ

לאחר שהבור המיועד כבר מוכן, המעתיק יבצע גיזום מאסיבי לעץ המועתק. גיזום העץ נדרש משתי סיבות עיקריות. ראשית, הגיזום נדרש כדי להפחית ממשקל העץ ולהקל על העברתו ממקום למקום. שנית, הגיזום נדרש כדי לאפשר לעץ להשקיע מאמצים בקליטה בקרקע החדשה ולא בשמירה על ענפיו ועל עליו. כך, הגיזום מסייע לעץ להיקלט בקרקע החדשה.

 

הליך ההעתקה – שליפת העץ ושינועו

סביב העץ הגזום בעל המקצוע יחפור בור רחב. לאחר החפירה, הוא יוכל לשלוף בקלות את העץ, בעזרת המכשור המקצועי שברשותו. הישר מהשליפה העץ יעבור לטרקטור או למשאית הייעודית, וישונע הישר אל עבר הבור הממתין לו לשתילה מחודשת.

שליפת-העץ-ושינועו

 

הליך ההעתקה – שתילה מחדש

השלב האחרון בהליך העתקת עצים בבת ים, הוא שתילת העץ מחדש. בתום השינוע העץ ינותק מהמשאית או מהטרקטור ויוכנס אל תוך הבור. הבור יכוסה באדמה דשנה ויעבור השקיה מאסיבית. בכך, יסתיים הליך ההעתקה.

למעשה, ההליך לא יסתיים לחלוטין. כאן יסתיים חלקו של בעל המקצוע. מכאן והלאה, אתם תצטרכו לטפח את העץ שלכם, להשקות, לדשן ולטפח אותו כדי שיצמח מחדש.

חשוב לדעת כי ללא טיפוח שכזה לאחר תום הליך העברת העץ, ההעברה עלולה להיכשל והפעולה לא תצלח. חשבו, למשל, על הליך של השתלת כליה בגופו של אדם. גם לאחר ההשתלה, יש להמשיך במעקב צמוד אחר קליטת הכליה בגוף של המושתל וללא טיפוח נכון, הקליטה עלולה שלא לקרות. הוא הדין גם באשר לקליטת העץ בביתו החדש. ללא טיפוח נאות, הוא לא יכה את השורשים הדרושים ולא יחזור ללבלב במהרה.

למאמר בנושאים:

שתילת עצי זית

שתילת עצי פרי

שתילת עצי דקל

למאמר בנושא: מה המחיר של גנן?

שתילה-מחדש

שאלות ותשובות

המחיר של העתקת עצים בבת ים אינו אחיד ותלוי בסוג העץ, מיקומו, גודלו, גילו ונגישות האזור המיועד לשתילה מחדש. עם זאת, ניתן להציג מעין מחירון כללי בסיסי העשוי להשתנות בהתאם לנסיבות. עלות העתקתו של עץ זית בבת ים, תעמוד על כ-850 שקלים. המחיר צפוי לעלות ככל שהנסיבות הספציפיות של העץ יצדיקו זאת. עלות העתקתו של עץ הדר תהיה זולה יותר, ותתחיל משמונה מאות שקלים בלבד. מחיר העתקתה של גפן אחת יעמוד על חמש מאות שקלים. ניתן, בדרך כלל, להגיע להסכם עם המעתיק לפיו יועתקו מספר גפנים במחיר מוזל. מחיר העתקתו של עץ גדול הגבוה מ-4 מטרים, צפוי לחצות את רף האלף שקלים ולהגיע עד 1200 ₪.
בנוגע להעתקת עצים, הקריטריון החשוב ביותר הוא רישיון ממשרד החקלאות. לאחר מכן לקוחות מרוצים, ולבסוף, כמובן, המחיר. בהצלחה!
תוכן עניינים