פיתוח גינה בראמה

מחפשים פיתוח גינה בראמה? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

גנן בגליל Galil Garden
אלכס ליפליאנדצ'יק

גנן בגליל Galil Garden

נבדק לאחרונה 08.05.2024
4.97
36
חוות דעת
התמחויות: תיכנון והקמת גינות , תחזוקה שוטפת , הקמת מדשאות , דקים ופרגולות , מערכות השקייה , גינות ירק אורגניות , דשא סינטטי , עמידה בלוחות זמנים , מחירים הוגנים , אחריות מלאה על העבודה

פיתוח גינה בראמה זו הדרך שלכם להפוך חזון למציאות. להגשים חלומות. ליצור ולהשתבח. המונח פיתוח גינה בראמה או בכל מקום אחר מוכר לרובנו, אך איננו יודעים מהי בדיוק משמעותו ומהם הפיתוחים הכלולים בו. כדי לבאר את הדברים, נפרט במדריך זה אודות הליך פיתוח גינה בראמה וכן ננסה להעניק לכם סדרי גודל בדבר העלויות של פיתוח גינה בראמה.

פיתוח-גינה

 

אודות פיתוח גינה בראמה

בהסבר כללי אודות פיתוח גינה בראמה. במה מדובר ומה הוא כולל ואיך לתכנן גינון גינה? פיתוח גינה הוא שם כולל לשדרוג מערכות הגינה ועיצובה. השדרוגים יכולים להיות מינוריים יחסית וממוקדים בתשתיות הגינה, דבר נפלא כשלעצמו.

זהו פיתוח גינה בראמה באופן מינימלי. אך ניתן גם לקחת את פיתוח הגינה בראמה אל המקסימום. פיתוח גינה בראמה גם יכול להיות פיתוח של הגינה כולה, כולל הצמחייה, העצים, הפרחים, שילוב האבן והעץ בגינה וכן שדרוג התשתיות. במקרים אלו, פיתוח גינה בראמה ישיג את המטרות האמורות לעיל ויהפוך את החזון שלכם אודות גינתכם למציאות של ממש.

אם כן, פיתוח גינה בראמה הוא למעשה שם קוד לשכלול הגינה והזנקתה בכמה וכמה רמות. ההזנקה יכולה להיות מגינה סטנדרטית ונפוצה, לגינת פאר משוכללת, מרהיבה ויעילה.

אודות-פיתוח-גינה

 

המערכות המפותחות

זוהי העת להוריד את התאוריה אל הפרקטיקה. נוכחנו לדעת כי פיתוח גינה בראמה משמעותו שדרוג המערכות והמרכיבים השונים בגינה. לאחר הבנה זו, נוכל לפרט אודות המערכות העוברות שדרוג וכן על אופציות העיצוב החדשות הנפתחות בפנינו במסגרת הליך פיתוח גינה בראמה.

 

פיתוח מערכת ההשקיה

במסגרת פיתוח הגינה, חשוב לדאוג לפיתוח מערכת ההשקיה בגינה שלכם. ככל שהגינה שלכם אינה חדישה וטעונה פיתוח, סביר מאוד כי אופן ההשקיה שלכם הוא מנואלי, דהיינו ידני, ולא עבר הליכי אוטומטיזציה. אתם יוצאים לגינתכם מספר פעמים בשבוע, אוחזים את צינור ההשקיה ומשקים את כל הגינה בעצמכם.

להשקיה הידנית יתרונות מסוימים עבור חלק מהאוכלוסייה. היא ממלאת את הזמן הפנוי בפנסיה, יוצרת קשר מיוחד לגינה ואף עונה על ההגדרה של פעילות ספורטיבית. אולם עבור רוב רובם של האנשים, כל אלו אינם יתרונות אלא חסרונות. אין לנו את הזמן הפנוי להשקיע בטיפוח שכזה של הגינה, הקשר שלנו עם הצומח יוכל להיווצר בדרכים אחרות ואנו נעדיף להקדיש את הזמן המיועד לפעילות ספורטיבית עבור פעילות מאמצת ומשמעותית יותר.

מעבר לכך, למערכת ההשקיה הידנית מספר חסרונות משמעותיים. מערכת ההשקיה הידנית מדויקת פחות ממערכת ממוחשבת. היא תלויה בכם באופן מוחלט ומכיוון שכך, אם שכחתם להשקות את הגינה היא פשוט לא תושקה. בנוסף, היא מגבילה את היכולת שלכם לצאת מהבית לפרקי זמן ממושכים, כי בסופו של דבר – כמה אפשר להטריח את השכנים שיבואו להשקות לנו את הגינה?

כל הבעיות הללו כלל אינן מתעוררות בעולמן של מערכות ההשקיה האוטומטיות. במערכות ההשקיה האוטומטיות, אתם או הגנן של הגינה שלכם תגדירו מתי להשקות את הגינה, לכמה זמן ובאיזו עוצמה. תוכלו גם להגדיר תוכניות שונות להשקיית הדשא ולטפטפות הצמחייה והפרחים. כך, תגיעו לרמות דיוק גבוהות ללא כל טרחה מצדכם. כמובן שתוכלו לעזוב את הבית מתי שתרצו ולכמה זמן שתצטרכו, שכן לא אתם משקים את הגינה אלא המערכת הממוחשבת.

אם כן, נוכחנו לדעת כי למערכת ההקשיה הממוחשבת יתרונות רבים ביחס למערכת ההשקיה הרגילה. במסגרת פיתוח הגינה, החליפו את מערכת ההשקיה הידנית שלכם במערכת השקיה ממוחשבת.

פיתוח-מערכת-ההשקיה

 

מערכות תאורה

פיתוח נוסף שתפתחו במסגרת פיתוח הגינה שלכם, הוא פיתוח מערכת התאורה. למערכת תאורה בגינה סגולה יוצאת דופן. היא מכפילה את הזמן בו הגינה שימושית. במקום גינה השימושית רק בשעות היום, תהיה לכם גינה השימושית במשך 24 שעות ביממה ויתאפשר לכם לקיים בה אירועים, להזמין חברים, לשבת לארוחת ערב או סתם לצאת לשאוף אוויר גם בשעות החשיכה.

לצורך פיתוח מערכות התאורה, תצטרכו לעבוד מול גורם מוסמך לעיסוק בנקודות חשמל. יחד אתו, תתכננו היכן להציב את המנורות, מאיפה יימשכו כבלי החשמל לצורך אותן נורות ואיך ההליך ייעשה בבטחה ובכפוף לכל הדרישות הרגולטוריות. אותו גורם מוסמך יוכל גם לבצע את הכנת תשתית החשמל בפועל, לצורך פיתוח מערכות תאורה בגינה שלכם ואפילו תאורה סולארית (למאמר בנשא: איזו תאורה סולארית מתאימה לגינה?)

למאמר בנושא: טיפים לתאורה לאדניות עץ בגינה

מערכות-תאורה

 

פיתוח הצומח

פיתוח גינה זו גם הזמנות יקרה מפז לפיתוח הצומח בגינה שלכם. לעיתים קרובות, בזמן בניית הבית נוטים שלא להקדיש יותר מידי מחשבה לפיתוח הגינה ובונים גינה סטנדרטית יחסית. דשא, ומסביבו פרחים. אולי גם כמה עצים פה ושם.

במסגרת פיתוח הגינה, תוכלו לשנות תבנית קונפורמיסטית זו וליצור גינה מהאגדות. התייעצו עם גנן מומחה וזה ימליץ לכם אילו עצי פרי לשתול בגינה וליהנות מפירות הגינה שלכם. הגנן ייעץ לכם באשר לעיצוב הגינה – היכן ניתן להציב פיתוחים מעניינים יותר ואילו צורות כדאי ליצור בדשא כדי להפוך אותו למרשים יותר מדשא סטנדרטי.

בנוסף, הגנן ייעץ לכם בדבר המיקומים הנכונים להצבת שיחים וצמחייה פראית יותר בגינה, באופן שימלא אותה אך לא ישווה לה מראה מבולגן ולא מסודר. בסופו של דבר, הודות לפיתוח זה של הצומח בגינה, הגינה שלכם תעבור שינוי חזותי מלא ותהיה יפה מאי פעם.

פיתוח-הצומח

 

פיתוח אלמנטים בגינה

פיתוח הגינה הוא גם הזדמנות נפלאה להוסיף לגינה שלכם לא רק צמחייה, אלא גם אלמנטים ומונומנטים מקסימים שישדרגו את הגינה עוד יותר כמו מוצרי נוי לגינה. פיתוח אלמנטים ומונומנטים בגינה הוא הזדמנות נפלאה אך גם סיכון גדול. זאת, מאחר שהצבת חלוקי נחל, מזרקה, מעגל אבני דרך או התקנת בריכת נוי בגינה יכולה להפוך את הגינה שלכם ליפה ביותר ברחוב, אך הצבתם שלא בטוב טעם תשיג אפקט הפוך.

מכיוון שכך, חשוב להיוועץ בגנן מקצועי ומקומי המכיר את השטח לצורך פיתוח גינה בראמה. רק הוא יוכל לדעת היכן נכון להציב את האלמנטים וכיצד ניתן לשלבם בגינה באופן שיוסיף לה ולא חלילה יגרע ממנה.

פיתוח-אלמנטים-בגינה

שאלות ותשובות

ניתן לקבל רושם כי תצטרכו להתקשר עם בעל מקצוע נפרד לכל אלמנט פיתוחי בגינה. בעבר, זהו אכן היה המצב. אולם כיום, באזורים שונים בארץ וביניהם באזור בראמה, פועלות חברות פיתוח גינה בראמה המציעות את כלל השירותים בסל אחד. כל שתצטרכו הוא להתקשר עם החברה בחוזה לפיתוח הגינה, להסכים על הכלול בפיתוח, וזו תדאג לכלל הפיתוחים השונים בגינה שלכם.
כפי שאתם יכולים לנחש, התשובה היא תלוי. התשובה תלויה במספר גורמים. היא תלויה במיקומכם הגיאוגרפי – פיתוח גינה בראמה לא עולה בהכרח כמו פיתוח גינה במקום אחר בארץ. היא תלויה במה שכלול בפיתוח, ועוד. בכל זאת, ניתן לקבוע כי בממוצע עלות פיתוחה של גינה בגודל של כ-250 מ"ר, עומד על כ-20,000 שקלים. בהצלחה! 
תוכן עניינים