גינון בתים

מחפשים שירותי גינון בתים? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

מי לא חולם על גינה קטנה או גדולה שיוכל לשבת בה בנחת ולשאוף אוויר צח, לאפשר לילדים לשחק בה, לבעלי החיים לנוח בקרני השמש המרדימות, לארח ולטפח אותה כדי לשדרג את מראה הבית. גינון בתים לא חייב להיות יקר אם מתכננים אותו נכון ויכול להוות פינה ירוקה לשנים ארוכות. כאן תמצאו את כל המידע על סגנונות גינון שונים לבתים, שירותי גינון לבתים, הקמת גינות ביתיות וטיפוחן.

 

עיצוב גינות לבתים

עיצוב גינות לבתים נעשה בראש ובראשונה על פי צרכים וטעם אישי לאחר תכנון מוקפד והתאמת סגנון הגינה לבני הבית. המטרה היא להקים גינה שלא רק תהיה מרשימה ואלגנטית, אלא גם תחסוך בהוצאות תחזוקה ומים. מעבר לכך, העיצוב שלה צריך להחזיק שנים רבות מבלי להזניח את הפרטים הקטנים כדי שהדיירים לא יצטרכו להוציא עלויות נוספות על השיקום שלה. לכן יש להכין לפני הכול סקיצה כיצד תיראה הגינה.

האם אלו יהיו ערוגות של פרחי נוי וירק, האם היא תהיה מעוצבת באדניות ועציצים, האם יהיו בהם עצי פרי ועצי נוי, האם תשלבו בה שיחים מעוצבים או גדר חיה, האם תתחמו אותה בסלעים או אבנים, האם יש מקום לשבילים, בריכת נוי, דשא, מזרקה. באיזה חלק של השטח תמקמו צמחייה או אלמנטים אחרים, איזה ריהוט גן מתאים לגינה, האם יש מקום להתקנת מערכת השקיה ולכמה ברזים היא תהיה אחראית וכד'. כמוכן, יש להכין תכנית המתחשבת בפתחי ניקוז, צנרת, חשמל, הגדרת סוג התאורה ועוד.

 

איך בונים ביעילות גינה בבית?

לאחר תכנון טכני של הגינה יש להחליט באיזה סגנון רוצים לבנות אותה והאם הוא ריאלי מבחינת שטח הגינה, סוג הקרקע והאקלים המתאים לאזור המגורים, מאחר והצמחייה שונה בין סגנון לסגנון. למשל, בהקמת גינה יפאנית תשתלו בוסנאי או עצים ננסיים אחרים, עמודי פרחים צבעוניים, שיחי הדס ויסמין ותצטרכו לשלב אלמנטים כמו בריכת מים, גשר, פסלים, מזרקה ועוד.

בגינת בר קיימא תוכלו להסתפק בצמחי בר ובעצים המתאימים לאקלים הים תיכוני כמו ברוש, רימון, תאנה ועוד. עוד שיקול יהיה התקציב שלכם ובחירת שיטות אנרגיה חסכוניות כמו מערכת השקיה מתוזמנת. בכל מקרה עם תכנון טוב הביצוע יהיה קל יותר. אם כן, לאחר בדיקת סוג האדמה הוסיפו אדמת חמרה בגובה של 30 ס"מ מעל הקרקע והטמיעו בה דשן.

לאחר מכן ישרו את האדמה והשקו אותה. בשלב הבא יש להניח תשתיות של חשמל וצנרת מים במרחק של חצי מטר אחד מהשני ולמקם את הכבלים בצינור עמיד עם הגנה למים. לאחר מכן יש לחפור, לעדור ולנטוע את העצים והשיחים, לשתול את הצמחייה במקום בו תכננתם ולוודא שהיא מקבלת מים באמצעות מערכת ההשקיה. מדובר על עבודה לא פשוטה גם בתכנון וגם בביצוע ולכן מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה משירותי גינון לבתים.

 

גינון בתים – שיקום

אם מדובר על חידוש גינה מוזנחת או הרוסה יש להקפיד על ניקוי יסודי שלה הכולל עקירת עשבים שוטים וקוצים, יישור השטח ואוורור האדמה על מנת שתהיה טובה לעיבוד. ניתן להשתמש בריסוס לעשבייה עקשנית שחוזרת וצומחת לאחר שבוע עד שהשטח נקי לחלוטין.

לאחר בדיקת תקינות התשתיות יש לתכנן את מיקום הטפטפות והמתזים בהתאם לתכניות הגינה ולתחום את הפינות השונות המגדירות את גינת הירק, גינת הנוי, פינת האירוח, אזור המדשאה ועוד. רק אחר כך יש לבצע את השתילה לאחר עיבוד ודישון האדמה ולבסוף להשקות את הצמחים. שירותי גינון בתים יכולים לבצע את כל הפעולות הללו במהירות וקלות מאחר והם מנוסים בשיקום גינות. דבר שיחסוך לכם אנרגיות וזמן יקר. האחריות שלכם תהיה לתחזק את הגינה או להשכיר גנן קבוע לעבודות תחזוקה שוטפות.

 

סגנונות גינון בתים

מאחר וסגנון הגינה נקבע על פי שטח הגינה שלכם, סוג הקרקע והאקלים תוכלו להחליט האם אתם רוצים לעצב גינת סוקולנטים שהם צמחים צבעוניים, פיסוליים וחסכוניים בהשקיה או גינת צמחי בר ים תיכונית. בין היתר ישנן סגנונות יוקרתיים יותר כמו הגן האנגלי, הצרפתי או היפני שדורשים אלמנטים נוספים והגיזום של הצמחייה פיסולי יותר.

לעומת זאת, סגנון אנכי הוא לא רק חסכוני במים, אלא גם מותאם לבתים שאין לכם שטח גדול בחצר או שרוצים להקים גינה במרפסת. בסגנון זה אפשר לשתול צמחיה בעציצים, אדניות או מכלים אחרים אחד מעל השני ולכסות כך קירות שלמים. המים זורמים מלמעלה למטה ולכן מדובר באלמנט חסכוני. לעומת זאת, גינה המשלבת עצי פרי יכולה להיות גם חסכונית בקניית פירות, כי תוכלו לקטוף אותם וליהנות מהם ללא עלויות בהמשך. לפיכך, כל סגנון צריך לישר קו עם הצרכים שלכם, התנאים בשטח ואילוצים כאלו ואחרים.

 

עיצוב גינה במרפסת

אם אתם גרים בבניין משותף או ללא שטח מחוץ לבית בוודאי תשמחו להקים גינה במרפסת בשל אותן מטרות של הקמת גינה בחצר. יחד עם זאת, ישנם אילוצים שיש להקפיד עליהם יותר כשמקימים גינה במרפסת הבית. הראשון הוא תנאי האור. אם בגינה בחצר יש כיווני אור וצל החופפים זה את זה, במרפסת, בהתאם לכיוון שלה, יכול להיות אור ישיר או עקיף. האילוץ השני הוא מזג האוויר. המרפסת היא חלק בלתי נפרד מהבית וכל טלטלה של מזג האוויר יכולה לגרום ללכלוך ולבוץ.

מרפסות גבוהות גם חשופות לרוחות שיכולות לגרום לנזקים. האילוץ השלישי הוא המרחב. ככל שהמרפסת גדולה יותר, כך גם אפשר להגדיל את שטח הגינה ולהיפך. ולבסוף, האיטום צריך להיות אופטימלי כדי למנוע נזילות והניקוז צריך להיות תקין למניעת הצפות השקיה. לסיכום, בין אם מדובר על גינה במרפסת ובין אם על גינה בחצר הבית, תזדקקו לשירותי גינון בתים שיסיעו לכם בתכנון, בעיצוב ובהקמת הגינה.

 

תוכן עניינים